Instagram hesabım Google gözükmesin gizli hesap nasıl açılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Instagram hesabım Google gözükmesin gizlemek isteyebilirsiniz. Google' dan profilin, fotoğrafların ve videoların kaldırılması yapacağınız bir adım var.

Ad imageAd image

Google aramalarında instagram hesabım görünmesin diye bir talebiniz olabilir. Lakin bunun kısıtlanması için hesabından bir işlem yapabilirsiniz. Çıkmış olanlar içinde bir talebi Google’ a iletebilirsiniz. Kesin kaldırılacak gibi bir beklentiniz olmamasını söyleyelim.

Önce şunu vurgulayalım, yasal duruma neden olacak işlemlerin hızlı yapılması adına mahkeme kararının alınması önerilir. En azından bir evrak alıp geliştiriciye bununla talep oluşturabilirsiniz.

Gizlediğime rağmen aramalarda profilim çıkıyor şikayetinde bulunanların aynı adımları tekrarlaması ve profilde başka şeylerin değiştirilebiliyor mu diye test etmeleri gerekiyor. Yaptırım almış hesapların üzerinde kullanıcısının yetkileri kısıtlanabiliyor. 

Instagram hesabım Google çıkmasın

Instagram hesabınızı bir web görüntüleyicisi ile oturum açtıysanız, (bilgisayar ve ya mobil tarayıcıdan) profilinizin ve görüntülerinizin erişim hakkı engeli olmadığından, görüntüler Google arama sonuçlarında görülebilmekte.

Ad imageAd image

Instagram profilinizin, fotoğraflarınızın ve videolarınızın Google’ da görünmesini istemiyorum diyorsanız, Instargam hesabınızı gizli hesap olarak ayarlayabilirsiniz.

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılanlar silindiğinde, Google’ den kaldırılması zaman alabilir. Örnek Instagram hesabınızı silseniz dahi bu şekilde olacaktır.

Eğer Google’ den açıl kaldırılmasını istiyorsanız, yasal ve özel bir nedeni veya kararı Google’ ye göndermeniz gerekebilir. Kullanacağınız bağlantı google.com/webmasters/tools/removals 

Gizli hesaba ulaşmanız için:

  1. Instagram’ ın sağ alt tarafta yer alan profil simgesine dokununuz.
  2. Açılan bölümde üst tarafta yer alan “Ayarlar” işaretine basın.
  3. Seçenekler bölümünden “Gizli Hesap” seçeneğini aktif ediniz.
  4. Çıktıktan sonra test etmek isteyenler tarayıcı yardımıyla kullanıcı adını yazıp deneyebilir.

Instagram hesabım Google gözükmesin gizli hesap nasıl açılır?


Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 01:52

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe