Instagram hesabımda izinsiz paylaşım yapılıyor

Andronova
2 Minimum Okuma

Hesabımda birileri paylaşım yapıyor ve çoğu cinsel içerikler diyenleriniz var mı? Hesaba veya kullanılan sisteme zararlı bir şeyler bulaşmış olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram hesabınıza girmeye çalıştığınızda giremiyorsanız, sizin adınıza birisi sakıncalı içerikler paylaşıyorsa ve yorumlar yazıyorsa malum hesabınız çalındı anlamına geliyor. Bazı durumlarda hesaba virüs bulaşmış olabiliyor. Çözüm için aşağıdaki önerilere kulak veriniz. Hesabınıza erişim yapıyorsanız hemen şifrenizi değiştirin. Erişim yapamıyorsanız e-posta hesabınıza erişim yapabiliyor musunuz kontrol ediniz. Durum olumsuz ise aşağıdaki adımları uygulayınız.

Sık karşımıza çıkan kullanılan tarayıcıya yerleşen virüslerin yol açtığı sorunlar. Chrome uzantılarında göreceğiniz bu zararlı içeriği kaldırmak istediğinizde kalkmıyor hatta buraya girmek istediğinizde başa atabiliyor. Bunun için yardımcı programların devreye girdiğini söyleyelim.

  • 3 Noktadan “D. araçlar” ve oradanda “Uzantılar alanına giriniz. Bilmediklerinizi kaldırınız veya araştırıp yapınız.

Google’ un kendi temizleme aracının olduğunu belirtelim. 

Instagram hesabımda izinsiz paylaşım yapılıyor

Instagram izinsiz paylaşımları şikayet etme

Instagram hesabımda izinsiz paylaşım yapılıyor diyor ve erişim yapabiliyorsanız, şifrenizi ve girişle ilgili bilgileri değiştiriniz. Hatta kayıtlı e-posta parolasını değiştirip ve varsa ek güvenlik seçeneklerini açınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cep telefonu ekli değilse Instagram profilinizden Ayarlar’ a giderek telefon numaranızı ekleyiniz. Telefon var ama e-posta kayıtlı değilse ekleyip doğrulama yapınız. Üçüncü şahıs uygulamalar var mı kontrol ediniz ve varsa kaldırınız. Paylaşılan zararlı ya da sakıncalı içerik varsa kaldırınız.

Eğer hiç bir şekilde Instagram hesabınıza erişim yapamıyorsanız, help.instagram.com/contact/740949042640030 adresine giderek şansınızı deneyin.

Erişim yapabiliyorsanız, güvenlik adımlarını kontrol ediniz. Şifreniz en az 8 olmasına dikkat ediniz. Öneri 13 karakter ve karşılık olmalı. Örnek MilLet1*&672 gibi. Kullanılan tüm hesapların şifresi farklı olsun.


Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 00:01

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir