Instagram hesabına WhatsApp bağlantısı ekleme

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Instagram hesabına WhatsApp bağlantısı linki ekleme işlemini nereden yapılır göstermeye çalıştık. Birde WhatsApp eklenmiyor için önerilerimiz var.

Sponsorlu reklam

Instagram görsel paylaşımlar açısından en bilindik uygulamalardan biri. Çoğunlukla ürün satışında ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Yüzük ve elbise gibi satış reklamlarıyla sık karşılaşırız. Doğal takipçi sayısıyla olanlarda çokca paylaşım ve kampanyalar düzenleyerek dükkanlarını buradan da işletir. Genelim konu başlığına ve satış yapanların çokca kullandıkları iletişim kanalı WhatsApp oluyor. Burada da profile WhatsApp nasıl eklenir ön plana çıkıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dükkanı olmayan bazı satıcılar resmi olarak veya güvenilir görülmek için iletişim kısmını doldururlar ve iletişimde WhatsApp numarası kullanırlar. Bazı ekli telefon numarasını aradığınızda ulaşamazsınız. Bunlar doğrulama yapıldıktan sonra sim kart kullanılmayan veya kapatılmış hatlar oluyor. Yani biraz dikkat etmeniz gerekebilir.

Sponsorlu reklam

Instagram’ a WhatsApp bağlantısı ekleme

Instagram’ a WhatsApp bağlantısının eklenmesi API özelliğiyle eklenebiliyor ve burası normalde web sitesi olarak geçmekte.

https://api.whatsapp.com/send?phone=TelefonNumarası bağlantısını profilinize eklemeniz gerekiyor. Bunun için:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Telefon numarası kısmına 905 şeklinde numaranızı yazınız.
  • Instagram profilinizi açın ve profili düzenleye dokunun.
  • “İnternet sitesi” seçeneğine yukarıdaki bağlantıyı ekleyiniz.

Aşağıda resimli anlatımda bulunduğumuz sıralamayı incelemenizi öneririz. Hata alanlar yani instagram profile WhatsApp eklenmiyor durumu yaşayanlar içinde aşağıdakilerin incelenmesi gerekir.

  1. Hesabınızın doğrulanmış olması gerekir veya eksik kısımların doldurulması.
  2. Hesaba gelen bir engel veya ceza durumunda görülebilir.
  3. Uygulamanın sorunlu olması. Bu genelde çıkan güncellemenin böyle bir şeye neden olduğu söylenebilir. Çok nadir ama olduğunu söyleyelim.
  4. Şüpheli durumlarında engel gelebilir. 
  5. Sık denemelerden dolayı veya aşırıya yapılan işlemler. (Beğeni, takip…)
  6. Telefonla ilgili bir durumdan da olması mümkün ve başka cihazlarla test önerilir.
  7. Eski bir instagram sürümünü telefonda denemenizi öneriyoruz.

Bağlantı ekleme sırasında oluşan sorunlar

Bunların dışında tarihin yanlış görülmesi, telefonun Android sürümünün çok eski olması gibi uyumsuzluk çıkaran durumlar var. Birde hesapla alakalı problemler olabilir ve bu durumda instagram’ a iletmeniz gerekir. Örnek dondurulmuş hesap açıldıktan sonrasında bazı bölümlerde belli bir süre çalışmadığı görülebiliyor. Bir kaç gün sonra yavaş yavaş düzeliyor.

Instagram hesabına WhatsApp bağlantısı ekleme
Instagram hesabına WhatsApp bağlantısı ekleme
Instagram WhatsApp bağlantısı ekleme
Instagram WhatsApp bağlantısı ekleme

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak