Instagram hesabını Facebook hesabına bağlayamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Eskiden daha sık şikayet gelen konulardan biri Instagram hesabını Facebook hesabına bağlayamıyorum sorunuydu. Ya hesaba engel uygulanırdı ya da şüpheli görülen bir şey olduğundan geçici kısıtlama uygulanırdı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yazıya devam etmeden önce bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Bir çok problemde ortaya çıkan şeylerin o gün oluşan bir aksaklıktan kaynaklı olduğunu daha sonra anlarız. Buna düşmemek adına araştırmadan boşa bir şeyleri denemeyin.

Yazı sonunda Facebook hesabı bağlanmıyor sebepleri ve olası çözümlerinden söz edeceğiz.

Instagram hesabını Facebook hesabına bağlama

Bu yazımızda size instagram hesabınızı Facebook hesabınıza nasıl bağlayacağınızı anlatacağız. Bu işlemi yaptığınız zaman Instagram’ da bir şeyler paylaştığınızda aynı anda Facebook hesabınızda da paylaşacaksınız. Çektiğiniz bir resmi tek bir işlemle aynı anda 2 hesabınızda yayınlanmasını sağlayabileceksiniz.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle cep telefonunuzdan instagram hesabınıza giriş yapalım. Buradan da kendi profilimize girelim. Bu kısımda üst taraftaki üst üste üç nokta işaretine tıklayalım

Açılan sayfada “ayarlar” yazan başlığın altındaki “bağlantılı hesaplar” yazan kısma tıklayalım

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Daha sonra ise açılan sayfada ki üst kısımda yer alan “facebook” yazan kısma tıklayalım. Yazının sağ kısmına mavi renkte bir tik işaretinin gelmesi gerekiyor.

Bağlı hesabı kaldırma işlemi

Sonraki aşamada yapacağımız işlemde yaptığımız paylaşımın nerede paylaşılacağının seçilmesi olacak. Bu alanında da işlem yapıyoruz. Bağlantıyı kaldırmak için ise “bağlantıyı kaldır” butonuna tıkladığınızda tüm bağlantılar kaldırılacaktır.

Son olarak ise ekranımızda facebook penceresi açılacak ve bizden paylaşım için izin isteyecek. Sayfanın alt kısmındaki “tamam” butonuna tıkladığımızda işlemleri tamamlamış olacağız

Yukarıda ki yazımızda anlattığımız işlemleri sırasıyla yaptığınız zaman işlem tamamlanacak ve yaptığınız tüm paylaşımlar artık otomatik olarak da Facebook hesabınızda yayınlanacak. Sadece bu ağ değil diğer popüler bazı ağlar içinde mümkün.

instagram hesabini Facebook
Instagram hesabını Facebook hesabına bağlayamıyorum

Instagram Facebook’ a bağlanmıyor

İlk öneri diğer ağlarda yapılan paylaşımların incelenmesi. Kesinlikle genel olan şeyleri kullanıcılar başka hesaplarında paylaşırlar. Kontrol ettiyseniz o zaman aşağıya bir göz atın.

  • Başka bir hesap ve cihazla kesinlikle test edin. Belki internetle alakalıdır diye başka yerden bağlanarak da deneyin.
  • Çok sık aynı şeylerin tekrarlanmasında bir çok uygulama güvenliği bir engel oluşturur. Bu belli dakika, saat ve gün ile sonuçlandığı zamanlar oluyor.
  • Bilgisayardan da hesabınızı kontrol etmenizi öneririz.
  • Test adına profil kontrolü yapın. Yani hakkınıza yazılan alana bir kelime ekleyin ve kayıt edilmiyorsa o zaman ceza ve genel arıza gibi şeyleri aklınıza getirin.
  • Cihaz, internet ve hesap kontrollerinden sonra hangisinde sorun görülmüşse, alternatif olanlarla hesabınıza girip işlem yapınız.

Ceza almış olma ihtimalini araştırmak isteyenlerin önce sosyal hesabına ekli olan e-postayı kontrol etmesi gerekiyor. Uyarı ilk önce işlem sırasında ekrana gelir ve duruma göre mail ile de bildirimde gelir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.