Instagram hesabını iPhone üzerinden silme

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Instagram hesabını iPhone üzerinden silme özelliği hakkında geçen ay bir haber yayına alındı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram, artık hesabınızı iOS uygulaması üstünden silebilmenize izin veriyor. Dünyanın en meşhur sosyal medya platformlarından Instagram, mobil kullanıcıları mutlu edecek bir haberle geliyor. Daha önce Instagram hesabınız sadece tarayıcı aracılığı ile silinebiliyordu. Ancak Meta, App Store kurallarına uyabilmek için uygulama üzerinden hesap silme işlemini mümkün hale getiriyor.

iOS uygulaması üzerinden Instagram hesabını silme

TechCrunch’un haberine göre Meta’nın sahip olduğu Instagram, Apple tarafından yapılan yeni App Store kuralları sebebi ile artık Instagram uygulaması üzerinden hesap silmeye izin verilecek. Uygulama üstünden hesap silme işlemini mümkün hale geliyor.

App Store’un yeni kurallarına göre uygulama aracılığı ile kayıt işlemi yapmaya izin veren platformlar, hesap silme işlemine de izin vermek zorunda. Instagram sözcüsü; kullanıcıların Instagram deneyimlerini ve platformda geçirmiş oldukları zamanı kontrol altına almaları için daha fazla yol göstermek istediklerini belirtti. Bunun yanında platform kullanımını kontrol altına almak isteyen kullanıcılar, uygulama üzerinden geçici süre hesaplarını kapatabilecek.

Instagram kullanıcıları, iOS üstünden Profil sekmesine, sonrasında da Hesap sekmesine giriş yaparak hesaplarını silebilecek. Ayrıca kullanıcılara, hesaplarını silmesi durumunda 30 gün süre verilecek ve bu süre içerisinde kullanıcılar, fikirlerini değiştirme imkanına sahip olacak. Henüz Instagram, bu özelliğin Android platformuna gelip gelmeyeceği ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

iPhone’ dan Instagram hesabını silme

Yeni özelliğin ne zaman geleceğine yönelik net bilgiye sahip değiliz. Lakin kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağını düşünmekteyiz. Geçici dondurma işlemini yapmak isteyenlere bu özellik kolaylık sağlayacak.

Normalde tarayıcı ile hesabınıza girdiğinizde “Profil düzenle” alanında yer alan dondurma işlemini büyük ihtimal yine uygulama üzerinden göreceğiz.

Tarayıcı ile geçici hesap dondurma işlemi

Hesabını geçici olarak dondurmak isteyenlerin genel amacı bir süre hesabını kullanmak istememeleri. Buna sebep olan sebeplerden biri de rahatsız edilmek. Bir çoğu hesabını kapatarak yeni bir hesaba geçiyor. Ya da gizli hesap özelliğinden yararlanıyor.

Hesabınızı kapatmayı düşünüyorsanız, geçici kapatma olarak algılanan dondurma özelliğinden yararlanmanızı öneririz.

instagram hesabini iPhone
Instagram hesabını iPhone üzerinden silme

Instagram hesabını nasıl dondurulur

  • Chrome’ dan instagram.com/accounts/remove/request/temporary adresine girin,
  • Neden dondurmak istediğinizi belirtin,
  • İşlemin yapılması adına şifrenizi girin,
  • Gerekli onayı verin ve tamamlayın.

Gerekli bilgilendirmeyi işlemin sonunda yapılacak. Hesabın dondurulmasına yönelik şartları okumanızı öneriyoruz.

Yeni seçenek yayına alındığında Instagram hesabını iPhone üzerinden silme nasıl yapılır resimli şekilde anlatacağız.

Bir başka haberimiz Instagram akış yenilenemedi sorununa bakmak ister misiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak