Instagram hesabını ticarette kullanma

Andronova
2 Minimum Okuma

Instagram hesabımı ticarette kullanmak istiyorum diyenlerin artık sayısında artış olduğunu görüyoruz. Bunu ilerleyen yıllarda daha etkisini göreceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram bilindiği gibi milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve sadece fotoğraf paylaşımı için kurulan sosyal bir platformdu. Gün geçtikçe Instagram’da yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. 

Ticaret için kullanılacak hesapların gerekli alanlarının dikkatli şekilde doldurulması gerekiyor. İyi bir marka görünümü satışlarda güveni ortaya koyacak. Reklamlarla da destekleyerek büyüme yoluna gidebilirsiniz.

Anlatımların yıllara göre değişebileceğinden dolayı güncel olan içerikleri incelemenizi öneriyoruz.

Instagram işletme hesabına nasıl geçilir?

Instagram ilk zamanlarda fotoğraf paylaşım platformuydu şimdilerde ise artık gün geçtikçe ticarete dönmeye başladı. Artık bir çok kullanıcı instagram üzerinden sahip olduğu kullanıcı sayısını satış ve e-ticaret sitesi gibi kullanmaya başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefon, saat, kolye gibi birçok ürünün satışı için reklam amaçlı Instagram kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar varsayılan kendi profillerini artık ticaret amaçlı olarak işletme hesabına çevirebiliyor.

Geçtikten sonra bu profili ile istatistiklere anında ulaşabilir, kaç kişinin gönderiyi gördüğünü görebilirsiniz. Fotoğraflarınızın veya giflerinizin altına irtibat bilgilerinizi kaydedebilir ve birçok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Instagram işletme hesabına geçiş yaparken güncel iletişim ve adres bilgileri ekleyebilirsiniz.

  • Ayarlar İşletme profiline geç> Facebook ile giriş yap> Giriş yap adımlarını takip ediyoruz.

Instagram hesabını ticarette kullanma

Gerekli izinleri veriyoruz, ardından Facebook sayfanızı seçerek devam ediyoruz. Yeni ekranda ise e-posta adresinizi, numaranızı ve konumunuzu belirttikten sonra bitti butonuna dokunmanız yeterli.

Çıkmayanların eksik alanlarını kontrol etmeleri ve güven sorunu teşkil edecek durumları incelemelerini öneririz. Örnek ekli kartan ödeme çekilememe nedeninden güvensiz olarak algıladığı oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram hesabınızı ticarette kullanın


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 01:28

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir