Instagram hesap doğrulama hatası alıyorum

Andronova
Yazar Andronova 9 Minimum Okuma

Instagram hesap doğrulama hatası alıyorum yani Instagram verification hatası nedir? Öncelikle çıkanın sistemde yaşanan bir aksaklıktan mı olduğuna bakılmalı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram hesap doğrulama hatası ile karşılaştınız mı? Diğer bir adıyla verification hatası son zamanlarda çıkan kronik gibi görülen uyarılardan biri olabilir. Kullanıcılar bu güvenlik önleminden dolayı mağduriyet yaşadığı görünebiliyor. Bizde kendimizce bir şeyler yaparak olası çözüm sunacak adımlardan söz etmek istedik. Hesap doğrulaması sırasında kod geçersiz veya kod gelmiyor ise bir kaç önerimiz olabilir.

Instagram’ da sürekli doğrulama sorunu yaşıyorsanız, kod gelmiyor sorunu sürekli çıkıyor ya da şifre sıfırlama yapılamadığında ne gibi adımlar atılması gerektiğini bu içerikte bulacaksınız.

Hazırladığımız daha önceki konularda benzeri durumlardan bahsettiğimiz olmuştur. Çoğunun içerisinde benzeri öneriler yer alıyor ama bir çoğunun sorunun analizi için kullanıldığını belirtelim.

E-posta üzerinden işlem yapanların, gereksiz / spam bölümüne, yer durumuna ve yapılandırma seçeneklerine bakmayı unutmayınız. Çözüm önerilerinden bir fayda görmediyseniz birde Facebook formlarını doldurun. Bunun için yazının devamında F… müşteri hizmetleriyle alakalı site içerisinde bir yazımız bulunuyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram hesabımı doğrulayamıyorum

Hesabınızı Facebook hesabınıza bağladıysanız, Instagram’ da cep telefonu üzerinden doğrulama sorunu yaşıyorsanız, o zaman farklı cihazda deneyip duruma göre aşağıdakilerle devam ediniz.

 1. Facebook hesabında telefon doğrulamasının yapıldığından emin olunuz.
  • Mail almada veya SMS almada her hangi bir sorun yaşıyor musunuz?
  • Hesabınıza başka yerden girmeye çalışın.
 2. Ne yazık ki çok fazla iletişim adresleri bulunmuyor. Birde uygulama üzerinden yardım merkezine giriniz.
  • Instagram iletişim adlı içeriğimizde işinize yarayacak bir şeyler var mı inceleyiniz.
 3. Uygulama ayarlarında bildirimler bölümündeki seçenekler değiştirilir. Yine ayarlara girerek gizlilik bölümünden değişiklik yapılır.
  • Telefonun tarihini kontrol edin.
  • Ayarlar / hesap / bağlı hesapla bölümünden facebook veya twitter ile hesap bağlanılır ve bağlantı yapılan hesapla instagram’ a giriş yapıp denenir.
 4. Ayarlar / yardım / sorun bildir ile ekran görüntüler eklenip inceleme istenilir.
  • Hesabı dondurarak 1-2 gün sonra tekrar açıp denenebilir.
  • VPN’ de denenebilir.
 5. Ayarlar / hesap bölümünden doğrulma talebi seçeneğiyle onaylı hesap yapmaya çalışılır.

Ne yaptıysanız bir yol alamadıysanız, belki beklemek en iyi çözüm olacak. Özellikle geçici bir engel çıkmışsa o zaman bir şey yapmadan beklemenizden dolayı kendiliğinden sorun ortadan kalkabilir. Her türlü uygulamanın güvenliğinde şüpheli olarak algılanan durumlarda yapılan şeylere göre yaptırımlar uygulanır. Belki yanlış yapmamış olsanız dahi herhangi bir şeyi çok sık yapmanızdan dolayı şüpheli görülebilirsiniz.

Instagram’ da mavi tik nedir?

Instagram içerisinde bazı hesaplarda, mavi tık özelliği görülmekte. Mavi tık, onaylı hesap anlamına gelmekte. Çoğunlukla tanınmış olan kişilerin kullanmakta olduğu bu özelliği, herkesin kullanması mümkün olmuyor. Profil hesabı taklit edilmeye açık olan, mağdur olma ihtimali yüksek olan kişilerin hesapları, onaylı hesap haline dönüşüyor. Kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde istenen, fakat İnstagramın belli kurallar çerçevesinde vermekte olduğu mavi tık, onaylı hesap yakın bir zaman zarfında tek tıklama ile alınır hale gelebilecek.

Instagram mavi tik almada yeni dönem
Instagram hesap doğrulama hatası alıyorum

Instagram’ da onaylı hesap geçişi nasıl oluyor?

Günümüze kadar İnstagram kullanıcıların başvurularını beklemeksizin, kendi kriterlerini baz alarak onaylı hesap geçişini sağlıyordu. Yeni duyurulan gelişmeye göre, tüm kullanıcılar profil sayfalarına girerek ayarlar menüsünden, onaylı hesap alabilmek için başvuruda bulunabilecek.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Peki bu başvuruyu Instagram araştıracak mı? Evet gerçekten gerekli olduğuna karar verir ise, hesabın mavi tık almasına karar verecek ve kişinin talebine olumlu dönüş yaparak, profili onaylı hesaba geçirecek. Instagram’ın bu taleplere ne kadar sürede yanıt vereceği ise, şu an için bilinmiyor. Ancak olumsuz ya da olumlu Instagram’dan kesinlik ile bir cevap geleceği belirtiliyor. Konu için instagram iletişim adresi şimdilik aktif değil.

Onaylı hesap için yeni güncelleme

Instagram’ da mavi tik için yeni bir dönem başladı. Eskiden instagram’ ın kendi kendine verdiği onaylı hesap yeni güncelleme ile artık başvuruya açıldı.

Ünlü marka değeri olan veya ünlü kişilerin adına açılan Instagram hesaplarının gerçek kişilere ait olduğunun onaylamasına onaylı hesap denir. Onaylı hesap almak için ispatını yapacak herkes ve her kurum onaylı hesap başvurusu yapabilir. Hesabının onaylı olup olmadığını aşağıda örnek verdiğim hesaptan anlayabilirsiniz.

Mavi tik başvurusu için instagram tarafından eklenen bölüm. Bu yerden onaylı hesap için başvuru yapılabilir. Kullanıcılar uygulama üzerinden başvurularını yapabilirler. Instagram mavi tik nasıl alınır diyenler resimli anlatımı incelesin.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Eğer uygun görülürse instagram iletişime geçecektir.

Instagram profil bölümüne girip yukarıdaki “3 çizgiye dokunun” yan tarafta bir sekme açılacak. Buranın alt tarafında “ayarlar” yazısına dokunun. Yeni bölümde “doğrulama talebi” ne dokunun. Tanınmış bir kişi, ünlü, marka ve varlığın gerçekteki hesabını onaylamak için doğrulama talebi gönderilecek. Hesabın onaylanacağı garanti edilemeyeceği uyarısı ekranda yer alacak. 

Hesap ad soyad yazıldıktan sonra mavi tik için başvuruyu göndermek için “dosya seç” yazan yere hesabı onaylamak için resmi bir belge istenmekte. Nufüs cüzdanı yani kimliği, pasaport, şirket / firma işletme belgesi veya sözleşmesi.

Mavi tik başvuru yazısı çıkmıyorsa ya da gönder butonu çıkıyor ama başvuru gitmiyorda ayarlarda yer alan sorun bildirme bölümünü kullanınız.

Marka içeriklerde onay için iş ortağı etiketlenme onay veme veya engelleme için marka içerik onayı başlığından yapabilirsiniz.

Instagram onaylı hesap için gerekli şartlar

Mavi tik için istenilen şartlar neler? Aşağıdaki işlemleri yaparken dikkat edilecek hususları inceleyiniz. Hesapta gerçek bilgilerin kullanılması gerekiyor. Hesapta doğrulama adımlarını kullanın. Hem cep telefon numarası ekleyin hem de e-posta adresinizi ekleyiniz. Firma adına veya marka adına alacaksanız firma bilgilerinin yazılı olması gerekiyor. Açık adres, iletişim numarası, iletişim mail adresi ve marka logosu gibi…

Instagram hesabınızı onaylamak için ünlü biri, marka temsilcisi, ürün geliştiricisi, sanatcı veya popüler biri olmanız hesabın onaylanmasında önemli bir husus olacak.

Instagram onaylı hesap nasıl alınır Android veya iPhone iOS Instagram uygulamasını açınız. Eğer uygulama yüklü değilse Android için Google Play Store, iPhone için App Store ve Windows Phone için Windows Phone Store mağazasından Instagram uygulamasını indiriniz. Ekrana gelen kaydol seçeneğine dokununuz, mail adresinizi yazıp ileri seçeneğine dokununuz veya Facebook hesabınız ile kayıt olmak için Facebook ile giriş yap seçeneğine dokununuz. E-postayla kaydol seçeneği ile kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz, profil bilgilerini doldurunuz bitti’ ye dokununuz.

Facebook ile kayıt oluyorsanız, Facebook hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Instagram hesabını doğrulamak için yazdığınız e-posta hesabına giderek hesap doğrulama link adresine tıklayınız. Telefon doğrulaması ile giriş yaptıysanız alternatif güvenlik seçeneklerini kullanınız.

Mavi tik, bir hesabın gerçek kişiye veya markaya ait olduğunu doğrulayan özelliğin adı. Eskiden daha önemli bir özellikti şimdilerde sadece marka adlarında önemli görülmektee.

Instagram’ ın yeni getirdiği mavi rozet yani instagram onaylı hesap özelliği başvurusu uygulamaya eklendi. Eskiden sadece uygun görülen hesaplar, instagram tarafından otomatik olarak mavi tik eklenirdi. Başvuru almazlardı. Yeni yeni artık tüm başvurular alınıyor.

Instagram mavi tik şartları aşağıda belirtiliyor. Hesap incelemesi uzun sürebiliyor. Eğer uygun görülmezse bilgilendirme yapılmayabilir.

Instagram onay hesabı için talep oluşturma

Başvuru yapmadan önce hesapta kullanılan hesap sizi yasal olarak temsil etmesi gerekiyor. Ünlü iseniz, şirket sahibi, gazeteci, akademisyen, Prof araştırılarak ve hesap tamamen kendi adınız ve soyadınızla oluşturulmuşsa kimlikle onaylanabilir. 

Aşağıdaki çizgili alana dokunun ve aşağıdaki “Ayarlar” yazısına giriniz. “Hesap” / “Doğrulama talebi” sonra ilgili alanları doldurup kimlik görüntüsünün fotoğrafını ekleyiniz.

Kategori olarak haber / medya, spor, siyaset, müzik, mağazin, blog, kurumsal şirket / firma ve diğer seçeneklerinden birini seçiniz. Talep gönderdikten sonra ara ara hesaba ekli maili kontrol ediniz. Bu biraz uzun sürebilir. 

Doğrulamada kimlik, ehliyet, resmi işletme belgesi veya fatura yeterli olabilir. Kimlik görüntüsünde görülmesi gerekli alanlar, ad soyad ve doğum tarihi.

Instagram mavi tik başvurusunu yaptıktan 1-2 hafta sonra sonuçlanmazsa tekrar aynı adımlarla başvurunuzu gönderiniz.

Instagram mavi tik nasıl alınır 2019' a hazır
Instagram onay hesabı için talep gönderme
mavi tik instagram
Instagram onaylı hesap nasıl alınır
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir