Instagram hikaye paylaşılıyor da kalıyor hatası ekle çıkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram hikaye paylaşılıyor da kalıyor hatası alanların sorunu çoğunlukla geçici ağ hatalarından ortaya çıkıyor. Şikayet olarak yazanların bazılarında hikaye paylaşılmıyor şeklinde oluyor. Çözüm olarak bir çok önerinin işe yaramadığı zamanlar oluyor.

Ad imageAd image

Hikaye eklenmiyor sorunlarının çeşitli sebepleri olabilir. Başlıkta olan farklı bir nedenden çıkmakta ve buradaki eklenmiyor durumu ise hesap, cihaz ve bağlantılarla alakalı olası problemlerle izah edilebilir.

Yapacaklarınız her ne olursa olsun sürekli tekrar etmemesini öneriyoruz. Sizi tehdit olarak görme olasılığında bir çok sıkıntı karşınıza çıkabilir. Örnek hesabınızı doğrulamanız istenilebilir. Buna dikkat ettikten sonra aşağıdakilere bakınız.

Instagram hikaye paylaşılıyor hatası

Hikaye neden paylaşılıyor da kalıyor? Olası en büyük neden ya hesabın kısıtlanmasında ya da sistemdeki geçici aksaklıklardan ötürü çıkabilir. Biz yine de farklı çıkma olasılıklarını değerlendirmeye çalışacağız.

Şunlara dikkat ediniz:

Ad imageAd image
 • Anlık oluşabilecek durumlar için kısa süre beklemeniz mantıklı olacaktır.
 • Başkalarının aynı durumla karşı karşıya kalıp kalmadığını araştırınız.
 • İnternet ve kullanılan telefonun engellenme olasılığı için farklı şeylerle test edin.
 • Bilgisayar programıyla veya tarayıcı kullanarak hesabınızı test edin.
 • Uygulamayı açın ve ayarlarda hesap türünün değiştirilmesi adlı seçeneği deneyin. İşletme veya pro olana geçiş yaparak deneyebilirsiniz. Sonra tekrardan dönmeyi düşünürseniz yine aynı adımı uygulayın.
 • Şüpheli olarak görülmeniz gibi durumlarda yine farklı yerlerden ve devam ederse ilerleyen saatlerde tekrar kontrol edilmesini öneririz.
 • Ceza nedeniyle oluşan engellemelerde ise anlamak adına profilde değiştirebileceklerinizi kontrol edin. Değişiklik onaylanmazsa sistemdeki arıza ya da hesabınıza uygulanan yaptırım aklınıza gelsin. Bazı zamanlar hesaplara verilen cezalarda kısmi özelliklerin kullanımların durdurulduğu oluyor.

Instagram hikaye ekle özelliği çalışmıyor mu?

Hikaye ekle özelliği, Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı özelliklerinden biridir. Sadece 24 saat boyunca paylaşılan gönderiler yayınlandığı için anlık olarak bir paylaşım yapmak isteyenler. Hikaye özelliği çok kullanır. Bu kadar sevilmesinin yanında bazen hikaye özelliği çalışmaz ve istenen gönderiler paylaşılmaz.

Instagram hikaye ekleme özelliği sayesinde post olarak gönderi paylaşımları da azalmıştır. Kişiler artık her şeyi posttan atmamaya başlamıştır. Bununla birlikte düşüncelerini bile hikaye özelliğinden paylaşmaya başlamışlardır. Bu sayede Instagram daha aktif kullanılmaya da başlamıştır.

Instagram hikaye ekle özelliği de genelde gönderi eklenirken siyah ekran olarak gözlemlenmesi olarak çalışmayabilir. Ya da hikayeye ekle tuşuna tıklandığı anda Instagram’dan atma gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

instagram hikaye paylasiliyor 1
Instagram hikaye paylaşılıyor da kalıyor hatası

Hikaye ekle neden çalışmaz?

Instagram hikaye ekle özelliği çalışmıyor konusunu düzeltmek için, Instagram hata bildir kısmından çok aratılmıştır. Hikaye özelliğinin çalışmaması sebepleri şu şekilde sıralanmaktadır;

Instagram hikaye ekle özelliğinin çalışmamasının sebeplerinden biri güncellemelere bağlı sistemsel hatalardır. Bazı güncellemeler yapıldığında Instagram kendini yenilemeye çalışmaktadır. Bu gibi durumlarda Instagram hikayene paylaşılamama sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Instagram‘a bağlanan telefonun internet bağlantısını kesik ya da eksik olması sonucunda da hikaye paylaşmama sorunu görebilmektedir.

Bu iki sebepten dolayı değil de başka bir nedenden dolayı oluyor ise genelde hikaye paylaşıldığını siyah ekran vermektedir. Bunun ise birden fazla çözümü vardır.

Hikaye paylaşılmamasının çözümü

Instagram hikaye ekleme özelliği sorunu çözme yöntemleri aşağıda sıralanmıştır;

 • Hikaye ekle özelliğini düzeltmek için ilk olarak internetle alakalı olan problemlerin çözülmesi gerekmektedir. İnternette herhangi bir sıkıntı varsa hikaye eklerken de sorun çıkabilir.
 • Instagram hikaye ekle özelliği sorunu yaşayanların saat ve tarih ayarlarındaki uyuşmazlığı da düzeltmeleri gerekmektedir. Tarih ve saatte herhangi bir uyuşmazlık olursa hikaye ekleme de sıkıntı yaşanmaktadır.
 • Instagram güncellemesinin yapılmış olması gerekmektedir. Instagram’ın eski sürümde kalması da hikaye özelliğine sıkıntı çıkarabilmektedir. Bu sebeple güncellemelerin hepsinin yapıldığına emin olunmalıdır.
 • Hikaye ekle özelliği sorunu yaşayanlar uygulamayı en baştan silip yüklemesi gerekmektedir. Bazen sistemsel hata yaşanabilir, bu sebeple silmek çözüm olabilir.
 • Instagram silindikten sonra bir süre bekleyip yeniden giriş yapmak da hikaye ekleme özelliği için çözüm olabilir.
instagram hikaye paylasiliyor 2
Instagram hikaye ekle çıkmıyor

Yukarıdakileri harfiyen uygulayanların aynı durumla karşılaşmalarında yapacakları uygulamanın ayarlarındaki sorun bildirimini kullanmaları.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
Türkçe