Instagram hikayede müzik etiketi yok ekleme

Andronova
Yazar Andronova

Instagram hikayede müzik etiketi yok şeklinde yazanlara şöyle bir baktığımızda hemen hemen aynı sebeplerden sıkıntı yaşadıklarını düşünüyoruz. Müzik etiketi gözükmüyor sorunu için yapılacakları aşağıya sıralıyoruz.

Teknoloji destek

Instagram müzik etiketi görünmüyor, kullanıcıların kendileri ile alakalı olma olasılığını düşünürken genelde ceza aldığı ilk aklına geliyor. Lakin farklı bir çok sebep bu soruna neden olacaktır.

Eskiden bir çok problemin ya sistemdeki bir arızadan meydana geldiğini bilirdik ya da uygulamadaki sürümdeki uyum sorunu ile alakalı olduğunu görürdük. Konu içerisinde önce olası sebeplere değinip ve sonrasında çözümde ne gibi adımlar atmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Instagram müzik etiketi neden çıkmıyor

Kesin ama kesin bundan ya da şundandır diyemiyoruz. Lakin şunu söylemekte bir sakınca olacağını düşünmüyoruz. Kişinin kullanıcıları rahatsız verecek davranışlarda bulunması ve teknik durumlarla anlatacağımı çoklu bir sebep vardır. Önce hangi sebeplerle bu şekilde bir durumla karşılaşılır ona bakacağız.

 • Güncellemeden sonra çıkma olasılığı vardır. Çıkmıyor diyenler için bir öncekine dönmesi en iyi test adımı olacaktır.
 • Kullandığınız telefonun çok eski olmasından dolayı destek sorunu yaşanması.
 • Gün içerisindeki herhangi bir sorundan kaynaklı geçici durumlar.
 • Kişinin şüpheli şekilde hareketleri hesabın kullanımına yönelik kısıtlamalar getirmesine sebep olur.
 • Ceza alan hesapların bir kısmında uygulamanın bazı özelliklerinin çalışmadığı görülür.
 • Güven sorunu oluşan hesapların doğrulanması sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Uzun bir süredir oturumunuzu sonlandırmadığınızdan bir dizi aksaklıklar yaşanma olasılığı bulunuyor.

Instagram müzik etiketi ekleme sorununda gerekli araştırmayı Twitter kullanarak yapmanızda yarar olacak.

Instagram hikayelerde etiket ekleme sorunu için adımlar

Öncelikle test için yapacaklarınız olacak. Sonrasında uygulamanız gereken adımlara bir göz atın.

 • Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra birde hesabınızı oturumunu çıkışa atın. Malum güncellemeler bazen sistemin ve oturumun yeniden başlatmasını ister.
 • Varsa başka bir telefonla ve sonrasında başka bir hesapla bu durumu test edin. Duruma göre bir kaç şehirde yaşayan arkadaşlarınızla görüşerek onlarında deneme yapmalarını isteyin.
 • Uygulamanın desteklediği sürümler arasında test edin.
 • Telefondan kaynaklı durumlar için farklı modellerle denenmesi önerilir. Tabi farklı işletim sistemine sahip olanlarla denerseniz daha sağlıklı olacaktır. Örnek iPhone.
 • Telefona yüklü yazılım ve uygulamaların güncellemelerini yapın. Uyumsuzluk çıkaranları kaldırıp deneyin. Birbirini etkileyen uygulamalar geçmişte yaşanmıştır. Sonradan kurduklarınızı deneyin.
 • Hesabın eksik bilgilere sahip olması güven sorunu doğurur. Doldurun ve ekli olmayan telefon veya mail hesabınızı ekleyin.
 • Hesabın türünün değiştirilmesi bir çözüm olacaktır. Bunun için uygulamanın ayarlarında yer alan hesap kısmındaki hesap türü değiştirmeye girmeniz yeterli olacak.
 • Duruma göre yardım alanından da yararlanmanız ek adımlardan biri olacak.
instagram destek hatti mail 2
Instagram müzik etiketi gözükmüyor

Instagram hikayede müzik etiketi yok için yapılacak adımlara devam ediyoruz. Belli bir sınıflandırma ile ayrı ayrı yol alacağız.

Instagram uygulama kaynaklı etiket sorunu

Bazen yukarıdakilerle aynı nedenden dolayı yaşanan durumlar bir bakmışsınız kişinin kendi yaptığı şeylerden alakalı. Her deneyeceğiniz adımdan sonra diğerine geçmeden önce birden fazla test işlemini uygulayın.

Uygulamaya gelen yeniliklerin bazen kullanılan cihazla uyum sorunu yaşattığı anlar oluyor. Bir kapat aç yapmışsınız ve sorun ortadan kalkmış. Baktınız aynı şeyler devam ediyor o zamanda önceki versiyona dönmekle doğru bir adım atmış oluyorsunuz.

Unutmadan uygulamanın ayarlarında önbellek temizlemesini yapmanızı kesinlikle öneriyoruz. Aynı zamanda telefon içerisindeki bir seçenekte daha gelişmiş bir yöntemde bulunuyor.

Telefondan uygulayacağınız önemli bir adım

Bahsedeceğimiz adımları biz Android televizyonlarda da uygulamaktayız. Genelde kesin çözüm sağladığını söyleyelim.

 • Telefonunun ayarlarında bulunan uygulamalar seçeneğine girin,
 • Instagram yazısını bulun ve içerisine girin,
 • İlk kullanacağınız seçenek önbellek silme olacak,
 • Sonra güncellemelerin kaldırılması seçeneği varsa onu,
 • Sonra veri kaldırma gibi seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor.

Not: Bunları aynı anda yapmayacaksınız. Her birini kullanıp deneme yaptıktan sonra diğerine geçeceksiniz.

instagram hikayede muzik etiketi cikmiyor
Instagram hikayede müzik etiketi yok ekleme

Instagram hikayede müzik etiketi için önemli notlar

Haberimizdeki önerilerimiz bir bütün halinde incelenmeli. Birbirini takip eden bir yanı var. Yapacağınız araştırmaya göre bunların bir faydasını hep göreceksiniz. Geçici oluşan her problem için bu önerilerin işe yaradığını belirtelim.

Bu satırda yukarıdakilerin sonucunda hala sıkıntı yaşayanların uygulayacağı bir kaç seçenek daha olduğunu ve bunların olası sonuçlarından bahsedeceğiz.

Her yapacağınız bir deneme olumlu ya da olumsuz sonuçları olacak. Örnek sadece kendi telefonunuzda sıkıntı varsa ve farklı sürümlerle denemişseniz o zaman fabrika ayarına dönmenizde fayda olacak. Tabi sürekli kullandığınız uygulamaların etkilenmesini göz önüne almanız gerekiyor.

Birde ülkede oluşan sorunlarda en iyi yöntem olan vpn’ den söz etmek istiyoruz. Bunu kullandığınızda internete çıkışınız seçili ülke üzerinden olduğundan Instagram’ ın sizi şüpheli görmesine sebep olacaktır. Bunun oluşturacağı olumsuzluk ise bir ihtimal hesabın tekrardan doğrulanmasına giden bir süreç başlatacak. Size bir dizi soru soracakları gibi bakmışsınız kimlik ile doğrulama istenilecektir.

Son olarak bu içerikle benzer konulardan biri olan Instagram hikayeler gözükmüyor konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir