Instagram hikayemi sadece 1 kişi görsün

media 566

Instagram hikayemi sadece 1 kişi görsün sorusunu esasında sorunların amacı kişiye özel paylaşım yapamaması.

Andronova

Haberin içeriğinde önce hikayeyi sadece bir kişi görsün sorusunun çıkışındaki soruna yanıt vereceğiz. Sonra özel hikaye paylaşımından bahsedeceğiz.

Paylaşım sırasında sadece şu kişi görsün şeklinde paylaşımda bulunmak için bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek çıkmadığında hem telefon hem hesabın kontrol edilmesi gerekiyor.

Instagram hikayeyi sadece 1 kişi görsün çıkmıyor

Paylaşım seçeneğinde kişi olarak seçim yapılmadığı durumda aklımıza hesap ve uygulama sorunları geliyor. Hesabın testi için başka bir telefonla denemek gerekiyor. Aynı şekilde telefonla da başka hesabın açılıp paylaşım denemesi şart.

Sonuç ne ise buna göre adım önerilerinde bulunuyoruz.

Telefonda yaşanan bir sorunsa

Android sistemlerde uygulamalar dediğimiz bir başlık var. Buraya girdiğinizde instagram yazısına dokunup ve içerisindeki seçeneklere dokunmak yeterli olacak.

iPhone kullanıcılarında ise genel başlığına girip sıfırla dediğimiz alanda ayarların sıfırlanması yeterli olacak.

Unutmadan boş alan ve tarih kontrolünde bulunun.

Özel hikaye paylaşım özelliği

Instagram PIP, canlı yayınlar için çift pencere açılmasına imkan sunulan yeni bir çalışma. Şu an testlerinin devam ettiğini ve başka bir çalışmanın da yayına alındığını belirtelim.

“Resim içinde resim” olarak bilinen bu özelliğin temelinde aynı anda çift pencere açılmasını sağlayarak birden çok şeyle uğraşmanıza imkan veriyor. Bir görüntü köşede küçük bir halde dururken diğeri ise daha büyük halde durmakta. 

Gelelim önemli bir başka yeniliğe. Hikayelerde mahremiyet için görenlerde bir seçenek yer alacak. Normalde tüm takipçiler görüyor ama düzenlemeden sonra istediğiniz kişiler görebilecek. Örnek yakın arkadaşlarınız gibi.

Özel hikayeler, Instagram’ ın yeni çıkaracağı mahremiyet için oluşturulan seçenek. Şu an detaylı bir bilgiye denk gelmedik ama belli arkadaş gruplarının birbirleri içerisinde hikaye paylaşımı yapılabileceği iddiası internette dolaşıyor. Tabi başlıkta veya içeriğinde değişkenlikler olabilir ve çıkışı biraz zaman alabilir. Eğer kullanıma girdikten sonra özel hikayeler gözükmüyor sorunu yaşarsanız, çevrenizde aynı durumda olan var mı diye araştırıp duruma göre aşağıdakilere bakınız.

Bir diğer düzenleme ise DM alanında gerçekleşti. Kötü niyetli kişilerin kullandığı rahatsız edici kelimelerin engellenmesine yönelik bir yenilik hayatımıza girdi. Atılan mesaj, emoji ve ifadeler otomatik şekilde filtrelenecek. Kaba kelimeler filtrelendiğinden dolayı karşı tarafa ulaşması engellenmiş olacak.

Gündemdeki gelişmelerin doğruluğu varsa, önemli adımların atılacağını görüyoruz ve belli genel bir kullanıma sunulana kadar bir dizi değişimler görülebilir.

Instagram özel hikayeler çıkmıyor göremiyorum
Instagram hikaye paylaşım seçeneği çıkmıyor

Instagram hikaye paylaşım seçeneği çıkmıyor mu?

Henüz aktif olmadı ama beta olarak çalışmaların yapıldığı söylentisi dolaşıyor. Yayına girdikten sonra aktif olmayanların veya kullanım tarafında problemler yaşayanlar için aklımıza gelenlerden oluşan başlıkları yayınlamak istedik.

 1. Yayına alındığında bazen kademeli şekilde ulaşıyor veya ülke durumuna göre değişebiliyor.
 2. Cihazdan kaynaklı sebepler olabilir.
  • Kullanıcının cihazının uyumlu sürüme sahip olduğundan emin olunmalı. Artı çıkacak versiyonu desteklemeli.
  • Yer yeteri kadar olmaması. Baktığınızda boş yer var gibi dursa da hem sistemin hem uygulamanın rahat kullanımı için daha fazlası gerekebiliyor.
  •  Başka bir telefonla kontol etmeye çalışınız.
  • Önbelleğin ve verilerin temizlenmesi.
 3. Güncellemlerin yapıldığından emin olunuz.
 4. Uygulama tarafında yaşanan olumsuzluklar.
  • Yeni versiyonun uyum sorunu göstermesi veya sorunlu olması. (Desteği olan öncekilerden birini yükleyin)
  • Geliştirici sistemlerinde yaşanan aksaklıklar.
  • “Uygulamalar” alanında Android olan cihazdan giriniz ve instagram yazısına dokunun. İçerisinde bulunanlara dokunun. (Özellikle güncellemelerin kaldırılması seçeneği)
 5. Profille alakalı olma ihtimali.
  • Eksik alanların doldurulmasını öneririz ve ek doğrulama yapılması. (Numara, Facebook ve mail ekleme gibi)
  • Yapmış olduğunuz yanlış bir şeyden dolayı almış olduğunuz kısmi ceza.
  • Şüpheli olarak görülecek davranışların sergilenmesi. (Sık şifre yanlış girilmesi, birden çok yerden hesaba girilmesi…)
  • Test etmeniz için profil alanına girebiliyorsanız bir şeyleri değiştirmeye çalışınız. Kaydet dediğinizde hata veriyorsa ya ceza ya uygulama tarafında sorun var. Test için PC’ den denenebilir.

Sorun bildiriminde bulunmak isteyenler

Bilgisayardan hesaba ulaşıp eksik alanların doldurulmasını ve ek giriş seçenekleri eklenmesini öneririz. Artı geliştiriciye bildirimde bulunulabilir.

Instagram’ a iletmek isteyenlerin yapacaklarını aşağıya sıralama halinde bıraktık. Dönüş olmadığında tekrardan bir kaç günün geçmesini bekleyiniz.

Uygulamanın ayarlarını açıyorsunuz ve “Yardım” alanında sorun bildiriminde bulunabilirsiniz. (Çalışmayan bir şeyin bildiriminde bulunulması ve bunu gösteren görsel eklemeniz iş görebilir)

Instagram özel hikayeler göremiyorum
Instagram hikayemi sadece 1 kişi görsün
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın