Instagram için savcılığa suç duyurusunda bulunma

Verilen bağlantılardan yanıt alamıyorsanız savcılığa şikayet edilmesi için dilekçe vermeniz gerekiyor. Net olmasa da olumlu dönüş olması mümkün.

teknik destek

Instagram, eskiden sadece fotoğraf paylaşımı yapılan bir ağken şimdilerde video paylaşımı, canlı yayın ve çok sayıda yeniliklerle önemli sosyal ağlardan biri oldu. Tabi ne kadar büyürse o denli sorunları da büyümekte. Bunlardan biri kullanıcıları başka kullanıcılara olan saygısızlıkları, tehditleri veya dolandırıcılık durumları. Yazıda şikayet etmek için başvuru URL bağlantısıyla detaylarını paylaştık.

Şirket ilk zamanlarda bu ağın istediği başarıyı sağlayamadı. Ama daha sonralarında büyük bir çıkış yakaladı. Şu ana kadar başarılı olmasa da hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip. İşte bu büyümenin yanında bazı sorunları getirdiği malum. Örnek özel hayatı gözler önüne serme durumu. Ünlüsünden tutun ünsüzüne kadar çoğu kullanıcıyı etkiliyor. Özellikle çalınan hesapta istemediğiniz görüntülerin paylaşılması büyük bir utanca neden olabiliyor. 

Instagram uygunsuz paylaşımları şikayet etme

Instagram hesabınızda sıradışı paylaşımlar mı yapılıyor? Sizi veya bir yakınınızı tehdit / şantaj ediyorsalar o zaman aşağıdaki bağlantının dışında yasal süreç devreye girmesi gerekiyor. Bildirimde bulunduğunuz hesap kapatılsa dahi tekrardan başka bir hesapla yine paylaşımlar devam edeceğinden dolayı resmi işlem başlatılmalı.

  1. Şikayet edilen içerik ilgili medyada bulunmuyorsa her hangi bir işlemin yapılamayacağını belirtelim. Sık sık bu şekilde şikayet yapan hesaplar içinde geliştirici yaptırım yapabilmekte.
  2. Telifli bir video bulunuyorsa bunu telif ile ilgili haberimizden yapmanızı öneriyoruz.
  3. Şikayet içeriği direk sizi ve toplumu ilgilendirmiyorsa başvuru sonuçsuz kalır.
  4. Hesap kapatmak için bu adımı deniyorsanız ters tepebilir.
  5. Hesabınızı şifresini unuttuğunuzdan dolayı kapatılması için denemek istiyorsanız, nafile bir adım olacak.

Eğer hesabınız varsa ve erişim yapabiliyorsanız hesabınız üzerinden bildirimde bulunun ve sonrasında bir haftaya yakın dönüş bekleyiniz. Dönülmediyse tekrarlayınız.

Instagram için savcılığa suç duyurusunda bulunma
Instagram için savcılığa suç duyurusunda bulunma

Verilen adreslerin zamanla değiştirilmesi sonucu bulunamadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda ağın yardım alanında araştırma yapmanızı öneriyoruz. Facebook içinde kullanılan bağlantılarında talep göndermek için bu ağda kullanıldığını söyleyelim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir