Instagram IGTV kaldırma kararı

blank

Instagram IGTV butonunu kaldırma kararı aldı. Uzun çalışmalarla ve ne hayallerle çıkardığı bu yeniliği kaldırma kararını alması kolay olmadı. Açıklanan veriler ortada.

teknik destek

Instagram’ ın iki yıl önce çıkardığı IGTV adlı hizmeti için yolun sonu görülüyor. Şirketin bu yeniliği çıkardığında önemli beklentileri vardı ama umduğunu bulamadı. Açıklanan verilere göre rakibi TikTok’ un arkasına dahi yaklaşamamış. 

Uygulamada 1 dk’ dan uzun videolar için yukarıda IGTV veya keşfet seçeneği bulunuyor. Ama keşfet dışında pek bu butonu kullanan olmadığı ortaya çıktı. İnsanların ya aklına pek gelmiyor ya da daha iyileri var.

Yurtdışı kaynaklı bir haber sitesinin açıkladığı veriler sizi çok şaşırtabilir. IGTV 2018 Haziran ayından bu zamana kadar 1,1 milyın indirme gerçekleştirmiş. Rakibi ise 80,5 milyona ulaşmış. Bu verilerin son alındığı tarihler belki geçen yılın son çeyreği olabilir.

IGTV, çoğunun videoları diikey şeklinde çektiğinden esinlenerek ortaya çıkan bu yenilik maalesef istenileni veremedi.

Instagram, IGTV butonunu kaldırıyor. İstenilen gibi kullanılmayan bu butonun yerine bir şey alacak mı ve video dakika sınırıa ulaştığında devam edecek mi henüz şirketin bu konuda bir netliğe ulaştığını düşünmüyoruz.

Instagram IGTV kaldırma kararı

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!