Instagram IGTV nedir nasıl kullanılır

Andronova

Instagram' dan çok ama çok önemli bir yenilik geldi. Dün yaptıkları bir etkinlikle tanıttıkları IGTV adını verdikleri yeni servislerini tanıttılar. Bu servis video paylaşımda önemli bir yer olacak. Peki igtv ne işe yarar?

Instagram, yeni video platformunu tanıttı. Dünkü etkinlikle IGTV adını verdiği video servisini duyurdu.

Instagram, YouTube’ ye rakip mi oluyor? Instagram’ ın Facebook’ a satışı ile 2-3 yıl içerisinde yapılan yeniliklerle büyük kitlelere ulaştı. Dün önemli bir yeniliği tanıttı. Geçtiğimiz aylarda ara ara gündeme gelen Facebook’ un YouTube’ ye rakip olarak video hamlesi yapacağını duyurmuştuk. Şu an yaptığı hamle sanırım YouTube etkileyecek.

IGTV nedir 

IGTV nedir? Instagram’ a eklenen IGTV adını verdikleri video platformu. Dikey olarak 1 saate yaklaşık videoların yer verileceği paylaşım platformu özellikle mobil kullanıcılar hedef alınmakta. IGTV’ yi instagram’ ın başka özellikleriyle kıyaslamayınız. Onlardan bağımsız bir özellik. 

Instagram IGTV nedir nasıl kullanılır

IGTV nasıl kullanılır?

IGTV nasıl çalışır? Tüm instagram hesabı olan kullanıcılar direk IGTV kullanabilmekte. Ayrı bir kayıt olmadığından bu özelliğin ilk kullanımında büyük bir sayıya ulaşacak. Hikayelerdeki kısıtlamaları bu özellikle kaldıracak Instagram, videoları dikey ve tam ekranını kapsayacak şekilde yayınlayacak.

IGTV nasıl IGTV nasıl kullanılır iphone

Yeni özelliği kullananlar takip ettiği kullanıcıların paylaşımlarını anında görebilecek. Videoları kaydırarakta yeni videoları görebilecek. Popüler ve takip edilenlerin yer aldığı başlıklar bulunacak. Burada yine yorum ve beğeniler yapılabileceği gibi direk mesajlarda gönderilebilecek. Kanal oluşturma gibi çok sayıda seçenekte yer alıyor.

IGTV para kazanma

IGTV para kazanma

Instagram’ ın çıkardığı video paylaşım özelliği aynı zamanda video üreticilerini de sevindirdi. Malum Google sürekli bir algoritma değişikliğine gidiyor ve bazı kurallar çıkarıyor. Bu da para kazanmayı zorlaştırıyor. Gelirlerde son zamanlarda baya düştü. EEE Google’ nin tekelinde olması bunun en büyük nedeni.

IGTV, para kazandırma konusunda YouTube’ den daha iyi olacak mı? Şu an bir nevi deneme aşamasında olan bir platform. Şu an daha çok mobil ağırlıklı bir özelliğe sahip olduğundan bu biraz karşılık bir durum. Yani zaman alabilir.

IGTV reklam olmayacak! Tanıtımda reklam olmayacağı duyuruldu. Peki nasıl olacak? Yeni bir platform olması nedeniyle daha çok gelişimine öncelik verilecek. Bu da reklam konusunda daha çok zaman alabileceğini gösteriyor.

Instagram’ ın yeni platformu şimdilik YouTube için tehlike arz etmiyor. Ama kullanıcı odaklı gelişimlere ulaşırsa 1-2 sene içerisinde önemli başarılara imza atabilir.


Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 06:13

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir