Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama açma kapatma

media 8103

İki faktörlü kimlik doğrulaması nedir? Uygulamanın güvenli olması için ayarlar' da yapılan bir kaç işlem ile hesabınız daha güvenli hale gelecektir.

Andronova

Instagram, son zamanları hızla büyüyen en popüler sosyal ağlardan birisi. Facebook tarafından alındıktan sonra büyük yeniliklerle hızla büyümüştür. Tabi bu gelişimin birde olumsuz yanları vardı. Güvenlik sorunları, hesap çalınması gibi çok sayıda sıkıntıyla karşılaşmanız mümkündür. Tabi bunları iletebileceğiniz bir muhatap bulmanız çok zor olabiliyor.

Şöyle söyleyeyim küçük bir işletmeye her zaman ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Ama çok büyük işletmelere ulaşmak bazen çok zor olabiliyor. İşte bunlardan biri olan instagram‘ a ulaşmak gerçekten çok zor. Örnek iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor diyelim. Yapılması gerekenler tekrar kod iste ve yardım masasını ziyaret etme. 

Çıkarılan güvenliklerden biri olan bu sistemin çoğu ağda kullanıldığını ve hatta farklı alanlarda da karşınıza çıkabilir. Ek önlem almak isteyenlerin tercih etmesi gereken en önemli seçenektir.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması açma kapatma ayarları

Ayarlar yani çark simgesine dokunun. Seçenekler’ de yer alan “iki faktörlü kimlik doğrulaması” bölümüne dokunun. “Güvenlik kodu gereksin” aktif ediniz. Telefona gönderilen onay kodunu gir seçeneği ile numaranızı doğrulayınız. Güvenlik kodu gelmiyor sorunu varsa yeniden kod gönder ya da telefon numarasını değiştir seçeneklerini deneyiniz. Her giriş yaptığınızda telefona mesajla güvenlik kodu gelecek. Artık bu hizmeti kullanabilirsiniz. 

  • Doğrulamayı kapatmak içinse aynı bölümden yani “Güvenlik kodu gereksin” seçeneğini pasif yaparak bu hizmeti iptal edebilirsiniz.

Kimlik doğrulamasında bazen telefon kaynaklı bazende hesap kaynaklı kod gelmeyebiliyor. Bundan dolayı yedek kodları alınız. Güvenli bir yere not ediniz. www.andronova.net

Güvenlik kodu gelmiyorsa, alternatif güvenlik seçeneklerini deneyiniz. Hattınızı farklı bir telefonda deneyiniz. Bilgisayar üzerinden instagram hesabına giriniz. Birde sim kart değişimi veya operatör (Türk Telekom / Turkcell) değişikliğinde 72 saat bildirimler gelmez. Sorun devam ediyorsa en altta ilişkili haberler bölümündeki konulaı inceleyiniz.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama açma kapatmaInstagram kimlik doğrulaması nedirInstagram iki faktörlü açma iphone

  • Instagram uygulamasını açınız. “Profili düzenle” dokunun. Açılan yerde alt tarafta “Telefon” yazan bölüme telefon numarasını ekleyiniz. Telefona doğrulama işlemi için güvenlik doğrulama kodu gelebilir. 

Yukarıda her önleme karşın yedek kod alımı önerilmiştir. Bu önemli öneri güvenlik kodu gelmediği zamanlarda tercih edilebilir.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması iPhone ve Android sistemlerde kolay şekilde yapılmakta. 


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 17:56

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın