Instagram işletme hesabım profilde gözükmüyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram işletme hesabım profilde gözükmüyor, geçtiğimiz günlerde yapılan şikayetler arasında denk geldiğimiz sorunlardan biri. Mağaza profilde gözükmüyor diyerek hesabının incelenmesini isteyen kullanıcıya henüz cevap verilmemiş.

Teknoloji destek

Konuda önce işletme sorununa yanıt bulacağız sonra hikayelerle ilgili bir sorundan bahsedeceğiz.

Hesabınızı kişiselden işletme hesabına çevirdiniz ve profilinizde mağaza gözükmüyor ise, önce kontrol edeceğiniz alanlar olacak, sonra konu içerisindeki adımları uygulayarak bir çıkış yolu bulacaksınız.

Instagram mağazam profilde gözükmüyor sorunu

Böyle bir şeyle ilk defa karşılaştık. Normalde bu kategori ile ilgili başlığa benzer farklı sorunları gördük. Lakin işletmeye geçip ve bir kaç gün sonrasında kendi kendine mağazanın kaybolduğunu görmedik.

Instagram mağaza simgesi gözükmüyor dendiğinde bizim aklımıza gelenler şunlardır:

 • Kullanıcının bağlantısı, cihazı veya o gün oluşan bir problemden dolayı yaşandığı.
 • Kullanıcının ceza almasından alakalı olması.
 • Şüpheli kullanımlarda uygulamaların belli alanlarına kısıtlama getirilmesi. Böyle durumlarda bazen saatler bazen günler sürecek olan bir bekleyiş sizi bekliyor olacak.
 • Hesabın eksik alanları olmasından dolayı mağaza işaretinin kaldırılması.
 • İşletme hesabının güvenilir görülmemesi.
 • Şikayet alınmasından dolayı kaldırılması. Bu hem telifle alakalı hem bir çok kategori başlığı ile şikayette bulunulması ile de alakalıdır.
 • Kullanıcının telefona gelen bir güncellemenin buna sebep olması. Bu uygulamaya veya telefona gelen bir güncelleme olasılığında oluşması mümkün.
 • Instagram sistemlerinde yaşanan bir olumsuzlukla alakalı olması.

Instagram mağazam simgesi nasıl görünür?

İşletme simgesi görünmüyor nasıl gösterebileceğinizi anlatan adımların bir kısmını yine maddeler halinde aşağıya ekleyeceğiz. Sorularınızı öneri numaraya iletmenizi öneriyoruz.

İşlemleri uygulamadan önce bir başka internetle ve telefonla hesabınızı kesinlikle denemeniz gerekiyor.

Google ve sosyal medya platformlarında bununla alakalı bir paylaşım yapılmış mı diye araştırın. Sorun görülmüyor ise, başka hesabınızla telefonunuzu test edin. Duruma göre profil alanında bulunan herhangi bir eksik alan varsa doldurun.

İşletmeye geçtiğini kontrol eden kullanıcıların kişisel olarak hesabını değiştirmeleri ve bir daha kişisele dönmeleri en iyi seçenekler arasındadır.

instagram isletme hesabim cikmiyor
Instagram işletme hesabım profilde gözükmüyor

Instagram işletme hesabım görünmüyor uygulama kontrolü

Uygulamalara uygulanan yenilikler bazen kullanılan cihazlarla uyum sorununa yol açtığı oluyor. Önceki versiyonlarını deneyenlerin yapacakları en iyi işlem verilerin temizlenmesi olacak. Tabi bunların detayları söz konusu.

Android bir telefona sahipseniz, uygulamalar denilen bölüme girin, Intagram yazısına dokunun ve içeriğindeki seçenekleri çalıştırın. Ama her bir seçeneğe dokunduktan sonra gerekli testi yapmadan diğerine geçmeyin.

instagram dil 1
Instagram mağaza işareti çıkmıyor sorunu

Tekrardan kişisel olan hesabınıza geçiş yapmak için örnek görseldeki bölümü kullanın. Eğer işlem sırasında oluşan bir hata varsa bir süre beklemeniz gerecektir.

Hikayelerde yaşanan görünmeme sorunu

Hikayeler bazen görünüyor bazen görünmüyor gibi durumlarla karşılaştığınız oluyor mu?

Her sene olduğu gibi bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşıyoruz. Geleneksel hale gelen hata mesajları için hala kesin bir çözüm getirilmedi.

Ağlardaki başlı başına pek anlam verilmeyen sorunlara her zaman ki gibi aynı yöntemlerle kontrol edeceğiz.

Kontrol ettiğimizde bir iki haftadır az bir kullanıcının hesabında bu sorun yaşanmakta. Belki hesabıyla alakalı belki uygulamadaki uyumsuzluklar yapabilir. Yinede biz önceki çıkan durumlarda yaptığımız işlemleri yaparak denememiz gerekiyor.

Şunları bir deneyelim:

 • Telefonunuzdan oturum sonlandırmayı deneyin.
 • Telefon yeniden başlatılsın ve başka telefonlarla denensin.
 • İnternet faktörünü göz önünde tutun ve birden çok bağlantıyla deneyin.
 • DNS ve internet tarafında yaşanan sorunlarda elle DNS ve teste göre VPN’ i tercih edin.
 • Tarih saat yanlışlıkları hatalara davetiye çıkaran olası sebeplerden biridir.
 • Yeni sürümden sonra oldu ise bir öncekine geri döndürün.

Bunlardan sonra uygulama kaldır, önbellek sil ve duruma göre ağın sorun bildirimindeki seçeneğini kullanın.

Instagram işletme hesabım görünmüyor hatasında uygulayacağınız adımları sırası ile anlattık. Umarım makalemiz işinize yaramıştır. Sonraki haberimiz Instagram öne çıkanlar görünmüyor yazısına bakmak ister misiniz? 

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir