Instagram işletme profili nedir?

blank

Instagram "işletme profiline geç" ne işe yarar? Açtığınız normal hesabı daha sonra isterseniz şirket / firma hesabına kolay şekilde çevirebilirsiniz.

teknik destek

Sosyal medya üzerinde instagram işletme profili nedir? İnstagram kullanımı ile yaygın hale gelen satış amaçlı profiller vardır. İşletme, satış ve tanıtım amacıyla kurulan instagram hesapları; öncelikle satın alma daha sonrasında ürünü tanıtma amacı güder. 

İşletme profili, kişisel ve özel paylaşımları bulunmayan hesaplara ve bu hesapların tanıtım ürünlerini kapsar. Bu amaç doğrultusunda takipçi ve tanıtım sayısı artırma amacı güdülür. İşletme tarafından şirket adına, isim ve ürün tanıtımı yapılırken, aynı zamanda üretici reklamı yapılır. Ayrıca ürün paylaşımı sırasında, bilgilendirme bölümü bulunur.

Instagram üzerinde şirket hesapları nasıl kullanılır?
Instagram’da şirketler ve tüzel kişilik üzerine açılan hesaplar vardır. Bu hesapların genel amacı üretici firmanın kendi alanında kurduğu ve bu amaçla ürün satışı gerçekleştirmek üzere tasarladığı alanı oluşturur. 
Kişisel profillerden uzak olan bu profiller de, biyografi bölümü site analizi amacı ile kullanılır. Burada şirket sitesi ve ürünleri hakkında küçük bir bilgi analizi bulunur. İşletme profilleri instagram üzerinde büyük ilgi görür. İşletme profili ile yayınlanacak ürünler bütün bilgileri ile profil mekanizmasında yer alır. Kullanımı kişisel profillerden biraz farklı olan bu hesaplar, takipçi kasma amacı güder.

Instagram ile işletme profili
İşletmeler adını ve ürününü tanıtmak, reklam yapmak için pek çok yönteme başvurur. Sosyal medya bunlardan bir tanesidir. İşletme hesapları için kuruluşta bunu belirtmek gerekir. İşletme hesaplarında zaman zaman ödemeler gerçekleşir. Bu nedenle, kuruluş ve kullanım konusunda daha fazla detay gerekir. İşletme hesapları da aktif hale geldikten sonra rahatlıkla kullanılabilir.

Instagram işletme profiline geçme

Instagram işletme profiline nasıl geçilir? Uygulamadan profil simgesine dokunarak açılan bölümden ayarlar kısmına giriniz. Ayarlara çark simgesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan bölümde yani seçeneklerde aşağıda “işletme profiline geç” yazısına dokunun ve gerekli alanları doldurunuz.

Instagram işletme profili nedir?Instagram işletme profiline geçmeInstagram şirket hesabışirket hesabına geçmeşirket hesabıinstagram kişisel hesaba geçme

Instagram kişisel hesaba geri dönme

  • Sosyal ağın uygulamasından profil simgesine dokunun. Ayarlar (çark simgesi) simgesine dokunun. Aşağıda “tekrar kişisel hesaba geçiş yap” yazısına dokunun. Sonraki adımları takip ediniz. 

İşlemler sırasında uyarı alıyorsanız ya da mesaj çıkmadan uygulamadan atıyorsa farklı telefonla, bilgisayarla ve önceki instagram versiyonlarıyla test ediniz. Çok sık bir şeylerin denenmesinden dolayı geçici işlem yasağı oluşmuşta olabilir ve beklemeniz için bir gün kadar işlem yapmayınız.

instagram kişisel hesaba geri dönmekinstagram kişisel hesaba çevirme

Instagram kişisel hesaba geri dönme iPhone telefondan görüntü alınaral yapılmıştır ve Android sistemine sahip cihazların ayarlar kısmından sonraki adımlar aynıdır. Yine yaşanan olumsuzluklarda önceki versiyonların denenmesi gerekebiliyor.


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 16:47

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!