Instagram isteğin gerçekleştirilemedi reklam yasağı hatası

Andronova
Yazar Andronova

Instagram isteğini gerçekleştiremedi hatası daha çok reklam yasağı gibi durumlarda çıkıyor. Bildirimi reklam vermek isteyen fakat belirli nedenlerle Instagram tarafından engellenen bir sorundur. İçeriğimizle hem bu uyarının çıkma sebeplerini hem de çözümünde yapmanız gerekenleri paylaşıyoruz.

Teknoloji destek

Reklam özelliği üzerinden kişiler kendi hesaplarını, işletmelerini ve verdiği hizmetleri tanıtabilmektedir. Pek çok kişi Instagram’ı para kazanma aracı olarak kullanmaktadır. Bunun için de öne çıkmak ve oldukça yüksek takipçilere ulaşmak gerekir. Fakat bu o kadar da kolay bir yöntem olmadığı için Instagram’ ın sunduğu reklam özelliği sayesinde kişiler takipçi ve etkileşim kazanabilmektedir. Böylece ağ küçük işletmelerini daha büyük kitlelere ulaştırabilmektedir. Reklam yasağı da ağ tarafından tespit edilen, bazı kurallara uyulmayan reklamlar sonucunda ortaya çıkmaktadır.

İsteğin gerçekleştirilemedi, reklam yayınlarken çıkabildiği gibi aynı zamanda hesapta herhangi bir işlemde de karşılaşılıyor. Farklı bir metin başlığı ile başlayan çok sayıda bildirimle karşılaşacaksınız.

Instagram reklam yasağına sebep olan nedenler

Instagram reklam kuralları ve topluluk kurallarına uyulmadığı takdirde hesaba reklam yasağı getirilebilmektedir. Reklam kuralları da topluluk kurallarıyla benzer olduğu için kişileri rahatsız edecek reklamların paylaşılmaması gerekir. Örneğin Instagram üzerinden uyuşturucu gibi satılması yasak olan maddelerin reklamı veriliyorsa o hesaba gelen şikayetler üzerine reklam yasağı getirilebilir. Bu nedenle kişiler reklam vermeden önce topluluk kurallarını dikkatli bir şekilde okuyup yasağın gelmesini önlemelidir. Uzun süreli reklam yapamamak da hesabın büyümesini engeller. Bu durumda etkileşim ve takipçi artması da zor olacaktır.

Instagram’da reklam verebilmek için paylaşılacak olan fotoğrafın çözünürlüğü de önemlidir. Reklamın istenen görsel boyutunda olması gerekir. İçeriği kadar görsel de önemlidir. Reklamın metin içeriği de dikkate alınması gereken bir konudur. Reklamın %20’den daha fazlası metin içermemelidir. Bu durumda reklam paylaşılamayacaktır.

Instagram isteğin gerçekleştirilemedi hatası için çözüm

Instagram reklam yasağı alan kişiler teknik destek ekibiyle iletişime geçmesi gerekir. Bu durumda topluluk kurallarına aykırı bir reklamın paylaşılmamış olması önemlidir. Topluluk kurallarına uyan bir reklam verildiği zaman destek ekibe en detaylı şekilde şikayetin yapılması gerekir. Bu durumda reklam incelenecektir. Genelde 1- 2 hafta içerisinde hesabın reklam yasağı da ortadan kaldırılacaktır. Eğer topluluk kurallarına uymayan bir reklam paylaşımı varsa bu durumda destek ekibinin de yapabileceği pek bir şey yoktur. Hatta teknik destek reklamda çok aykırı görseller ve metinler bulduysa hesabın kapatılması da söz konusu olabiliyor.

Olası çıkma sebepleri şunlar:

  • Şüpheli görülen eylemler.
  • Ceza almış hesaplarda işlem engeli.
  • Reklamla ilgili ödemelerin eksik yapılması.
  • Ekli olan kredi kartından para çekilmemesi ve oluşan borç.
  • Geçici ağla alakalı aksaklıklar ve dahası.
instagram istegin gerceklestirilemedi
Instagram isteğin gerçekleştirilemedi reklam yasağı hatası

Uygulamaya bağlı olası aksaklıklar

Uygulamalara gelen güncellemelerin bazen problem çıkardığına şahit oluyoruz. İşlem yapılacak alanların çıkmaması, işlem sırasında başa dönme ve instagram gerçekleştirilemedi hatası gibi çok sayıda sebep sayabiliriz.

Test adına bir başka telefonla denenmesi gerekiyor. Sorunsuz işlem yapılıyorsa, uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin, güncel olmayan sürümleri yükseltin ve yenisi ile uyum göstermeyen cihazlarda eski instagram sürümünü deneyin.

Hesaplardaki engel olan etkenler

Şüpheli görülebilecek davranışlarda bulunan kullanıcılara o gün geçici bir kısıtlamaya gidilir. Çok fazla deneyenlere ise daha uzun süre engel getirilecektir.

Diğer engel sebebi ise hesapların aldığı yaptırım cezaları. İşleme alınan hesaplarda herhangi bir kullanımda bazı alanlarda isteğin gerçekleştirilemedi instagram hatası meydana geliyor. Normalde neyle alakalı olduğunu belirten bir uyarı mesajının ekrana gelmesi gerekiyor. Lakin sistemde problem mi ne yaşanıyor bazen açıklama yetersiz kalıyor.

Kısaca geçici sebeplerde bir veya iki gün kadar hiç bir şekilde hesabınızı kullanmadan bekleyiniz. Kartla ilgili bir sebep olma olasılığında başka bir kredi kartınızı ekleyip deneyin. Geliştiriciye bildirimde bulunmak isteyenler uygulamanın ayarlarından ilgili bölümü kurcalayabilir.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.