Instagram izin verilen uygulamaları kaldırma

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Instagram hesabına izin verilen siteleri kaldırma veya uygulamalar nasıl kaldırılır şeklinde yardım için örnek açıklamalı yazımızı tamamen okumanızı öneriyoruz.

Sponsorlu reklam

Instagram üzerinden web siterinde oturum açma, uygulamalara giriş izni, hesap açma ve oyunlara giriş olarak sosyal ağları kullanabiliyorsunuz. Bu yöntem bazen bilerek bazen yanlışlıkla kullanılabiliyor. Yapılan işlemde ne gibi şeylere erişim yapıldığı genelde bilgi amaçlı ekrana gelmekte. Ama bilinmeyen ve güvenli olmayan yazılımlara erişim verildiğinde acaba hesapta ne gibi yetkisi oluyor net emin olamayabiliyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram erişim izinlerinde uyarları şöyle;

Sponsorlu reklam
 • Paylaşım yapabilme
 • Oturum açma ve okuma
 • Instagram’ da yer alan hesap bilgilerini görme
 • Hesap üzerinde kısmi yetkilendirme

 Şeklinde çeşitli seçeneklerle karşılaşılabiliyor. Bizim önerimiz bir tane önemsiz bir hesap açıp yani kullanmadığımız ama bu gibi yerlerde kullanmak için tercih edilecek şekilde. Açılan fake hesap bilgileri gerçek olmayacak şekilde doldurulabilir.

Instagram erişim verilen uygulamlar nasıl kaldırılır

Bu işlem hem bilgisayardan hem telefondan yapılabilmekte. Uygulama ile nasıl yapılır resimli anlatım şeklinde sıralama aşağıda bulunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Profil’ e giriş simgesine tıklayalım
 • Sağ en üst köşeden üç çizgi
 • Bir bölüm açılacak ve ayarlar tıklanacak
 • Yeni bir yer açılacak buradan “Güvenlik”
 • Sonra “Uygulamalar ve internet siteleri” açılacak
 • Aktif şeklinde yazan kısımda şu an kullanılanlar
 • Süresi doldu yazanlarda belli bir zamanı olan veya geçerliliğini yitirmiş olanlardır

Örnek yetki verilenlerden biri belki karşılaşmışsınızdır “Klear” adlı site. Reklam pazarlama işleriyle uğraşan bir şirket. Verilen yetkilendirme hesap’ ta çoğu analizini görmeyi sağlıyor.

Instagram izin verilen uygulamaları kaldırma
Instagram uygulamaları kaldırma
Instagram izin verilen siteleri kaldırma
Instagram izin verilen uygulamaları kaldırma

Instagram izin verilen siteleri kaldırma

Yukarıdaki yolla aynı zamanda sitelerin hesabınıza erişim yaptığı izinleri görebilirsiniz. Burada yapacağınız bir değişiklik ile erişimlerde sorun yaşayabilirsiniz. Örnek PUBG girişte kullanılan Facebook bağlantısı ile oyunda bir oturum açma izni olarak kullanılmakta. Buradan buna verilen izni kaldırırsanız artık oyuna giremeyebilirsiniz.

Bir diğer sıkıntı ise gelişi güzel verilen yetkilendirmeler. Onay verdiğiniz sitenin bu izinleri kullanarak paylaşımlarınızı ve kişisel bilgilerinizi pazarlamada kullanmayacağından emin olabilir misiniz? Ya da farklı amaçlarla kullanılmayacağından ne kadar emin olursunuz?

Önerimiz ilgili bölümde gördüğünüz şeyleri Google’ da aratıp ne işe yarar bakınız ve duruma göre remove butonu ile silme işlemini yapınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak