Instagram Kapatılan Hesaptan Fotoğrafları Alma

Andronova
By Andronova
7 Minimum Okuma

Instagram kapatılan hesaptan fotoğrafları alma arayışında mısınız? Bir çok içeriğimiz gelen sorularla oluşmuştur. Bu bazen yüz yüze olurken, bazen de site üzerinden ulaşan bildirimlerle oluyor. Eskiden daha sık tercih ettiğimiz bir yöntemdi. Lakin iş yoğunluğundan dolayı artık pek zaman ayıramıyoruz.

Sponsorlu reklam

Bu içerikte kapatılan hesaptan verileri kurtarma işlemi için belli şartların içerdiğini belirterek neler yapılacak teker teker yazacağız. Kesin geri alınır mı diye soru soracaklar için başvuruyu inceleyenin hangi kriterlere göre değerlendirir net bilemiyoruz. Kural sayfasında detaylar var ama esnek mi bilemeyiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Hesap iptal edildi ise
 • Kesinlikle ulaşılamıyorsa
 • İsteğiniz uygun bulunursa
 • Talebinizde haklıysanız
 • Kapatıldıktan sonra sanırız maksimum 1 yıl içerisinde istekte bulunabiliyorsunuz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Olumsuz dönüş oldu ve tekrardan başvuruda bulunacaksanız bir önceki başvurunuzdan farklı şekilde başvurunuz.

Sponsorlu reklam

Silinen Hesaptan Verileri Kurtarma

Burada erişimin kaybedilmesi ve silinen hesap için başvuruda bulunulabilir. Tabi iptal edilen hesabın iptal nedeni bu süreci belirleyecek. Bunun dışında başvurunuzu inceleyecek yetkilinin insafına kalan bir durumda söz konusu.

Kaç gün sonra geri dönerler veya ne zaman geri dönerler sorusunun yanıtı böyle bir cevap yok gibi. Tecrübe olarak başvuru yapıldığı gün bir bilgilendirme mail’ i gönderilebiliyor. Sonuç bazen üç gün bazen iki haftayı bulduğu da oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mahkemelik durumlarda elinizde bir yasal belge varsa bununla başvurulmasını da öneririz. Kesin verilerinizi size verecekler diye bir bilgi bulunmuyor. Eğer hesaba erişiminiz var ve profili indirmek isterseniz onun içinde bir işlem var.

Daha önce sisteme kayıtlı görseller kullanılmışsa oradan geri alma programlarıyla ulaşma olasılığı da var.

Kapatılan Hesaptan Fotoğrafları E-posta ile İsteme

Öncelikle, aşağıya bıraktığımız ağın sorun bildirimi bağlantısını kullanmanız gerekiyor.

https://help.instagram.com/contact/505535973176353

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • This doesn’t answer… (sorum cevaplanmıyor) kutucuğu işaretleyin,
 • Aşağıdakilerden birini seçiniz,
 • Hesaba erişemiyorum verilerin kopyasını istiyorum,
 • I don’t have an Instagram account right now, (Şu an Instagram hesabım yok)
 • Adınızı tam yazın,
 • Ülke bilgisini girin,
 • E-posta bilgisi, (dönüş için)
 • Açıklama alanı doldurulacak,
 • Kabul ediyorum’ u işaretleyin.

Diğer bir öneri ise;

 • Tüm veri taleplerini yukarıdaki bağlantının dışında birde mail ile iletilebiliyor
 • İletişim [email protected] üzerinden yapınız
 • Türkçe ve isterseniz İngilizce olarak yardım talebinizi iletiniz
 • Başvuru bir dilekçe görevinde olmalı ve yukarıdaki gibi bir sıralama ile gönderiniz
Instagram kapatılan hesaptan fotoğrafları alma
Instagram kapatılan hesaptan fotoğrafları alma

Yazının sonunda isteseniz mail yoluyla iletişim yapabileceğiniz bir e-posta ekleniyor. Talebi İngilizce olarak yapabilirsiniz. Türkçe belli saat dilimlerinde işleme alınacağını düşünüyoruz.

Silinen hesaptan verileri kurtarma
Kapatılan Instagram hesabından fotoğrafları alma

Erişim Yapılan Hesaptan Instagram Hesabını İndirme

 • Uğraşmadan direk bu instagram.com/download/request bağlantı üzerinden işlem yapınız.
 • Ekrana mail adresiniz çıkacak isterseniz değiştirebilirsiniz,
 • İleri yapınız ve sonra şifrenizi giriniz,
 • İşlem olumlu sonuçlandı ise verilerin toplanması ve gönderilmesi 48 saat sürebilir,
 • Bağlantı geldiğinde indirme süresi 4 gündür. Bazen 2-3 dakika içerisinde işlem yapabiliyorsunuz.

Eğer beklemenize rağmen hala veriler elinize ulaşmadıysa, tekrar talebinizi yapınız ve duruma göre işlemlerin olmadığını belirten bir bildirim yapılabilir.

Yasal Yollarda Kapatılan Hesaptan Veri Alma

Bunların kesin işe yarayacağına garanti veremiyoruz. Sadece bir öneri olarak değerlendirebilirsiniz. Yasal yolları zorlayarak ulaşmak isteyenlerinse önce yasal duruma neden olacak bir şeyler sunulması gerekiyor. Suç yoksa diğer türlü taleplerin pek olumlu sonucu olmayacaktır.

Zorunlu olan bir hizmetten yararlanmıyorsunuz. Belki okumayacağınız veya okuyamayacağınız kadar kural yayındadır. Yani gerekli bildirimi bu kanallarla yapıyoruz diyerek yasal bir çerçeveye oturtulabilir.

Sosyal Medyada Yayınlanan İçerikleri Alan Platformları Kullanma

Bir dönem biz bunla silinen veya gizli olan içerikleri görmek için kullanırdık. Şimdilerde hala devam ediyor mu bilemiyoruz. Lakin denemekte fayda olacaktır.

image 5
Instagram silinen hesaptan fotoğrafları alma

Özellikle bir site adı paylaşmama kararı aldık. Sebebi bir dönem paylaştığımız sitelerin daha sonra farklı sitelere dönüştüğünü gördüğümüzden dolayı. Bu bazen ilgili kişilerin farklı alanlara geçmesi, bazen de site kapanıyor ve alan adını alanların farklı amaçla kullandığı oluyor. En sık cinsel ve bahis sitelerine dönüştüklerine şahit olduk.

Instagram Kapatılan Hesaptan Fotoğrafları Alma Mümkün Mü?

Sosyal medya platformları, kullanıcıların paylaştıkları fotoğraflar, videolar ve içeriklerle etkileşimde bulunduğu önemli araçlardır. Ancak, bazen kullanıcılar hesaplarını kapatmak veya silmek isteyebilirler. Instagram gibi popüler bir platformda hesap kapatıldığında, paylaşılan içeriklerin ne olacağı merak edilebilir. Bu makalede, Instagram kapatılan hesaptan fotoğrafları alma olasılığını ve bunun nasıl mümkün olabileceğini ele alacağız.

İçindekiler

 1. Instagram Hesabı Kapatma ve Fotoğrafların Durumu
 2. Kapatılan Hesaptan Fotoğraf Alma İşlemi
  • Adım 1: Kapatılan Hesabın Durumu
  • Adım 2: Veri Yedeklemesi Önemi
  • Adım 3: Instagram Arşiv Özelliği Kullanma
  • Adım 4: Arkadaşların Yardımıyla Fotoğraf Alma
 3. Instagram Verilerinin Önemi ve Korunması
  • Önemli Not: Verileri Paylaşma ve Gizlilik

Instagram Hesabı Kapatma ve Fotoğrafların Durumu

Instagram hesabınızı kapatmak istediğinizde, hesabınız kalıcı olarak silinmez. Hesap kapatma işlemi sadece hesabınızın görünürlüğünü sonlandırır ve hesabınıza erişim engellenir. Ancak, hesap tamamen silinmez ve içerikleriniz platformda kalır.

Kapatılan Hesaptan Fotoğraf Alma İşlemi

Adım 1: Kapatılan Hesabın Durumu

Hesabınızı kapatmadan önce, içeriklerinizi ve fotoğraflarınızı kaydetmek önemlidir. Eğer hesabınızı kapatmadan önce içeriklerinizi yedeklemediyseniz, kapatıldıktan sonra erişim sağlamak zor olabilir.

Adım 2: Veri Yedeklemesi Önemi

Eğer hesabınızı kapatmadan önce içeriklerinizi yedeklemediyseniz, bu noktada yapabileceğiniz çok az şey vardır. Veri yedeklemesi, içeriklerinizi kaydetmek ve istediğiniz zaman erişim sağlamak için önemlidir. Hesabınızı kapatmadan önce fotoğraflarınızı indirmek ve yedeklemek iyi bir uygulamadır.

Adım 3: Instagram Arşiv Özelliği Kullanma

Instagram, içeriklerinizi arşivleme özelliği sunar. Eğer hesabınızı kapatmadan önce içeriklerinizi arşivlediyseniz, hesabınız kapandığında bile bu içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. Arşiv özelliği sayesinde fotoğraflarınızı gizli bir alanda saklayabilir ve istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Adım 4: Arkadaşların Yardımıyla Fotoğraf Alma

Eğer içeriklerinizi yedeklemediyseniz ve hesabınızı kapatıp içeriklere erişim sağlayamıyorsanız, arkadaşlarınızın veya takipçilerinizin içeriklerinizi sakladığını veya paylaştığını kontrol edebilirsiniz. Eğer içeriklerinizi paylaşmışlarsa, onlardan bu içerikleri geri almanız mümkün olabilir.

Instagram Verilerinin Önemi ve Korunması

Instagram gibi sosyal medya platformlarında paylaştığınız veriler önemlidir. Veri yedeklemesi yapmak, içeriklerinizi ve fotoğraflarınızı korumanın en iyi yoludur. Hesabınızı kapatmadan önce içeriklerinizi yedeklemeyi unutmamak önemlidir.

Önemli Not: Verileri Paylaşma ve Gizlilik

İçerikleri paylaşırken ve saklarken, gizliliğinizi ve diğer kullanıcıların gizliliğini gözetmek önemlidir. İçerikleri izinsiz paylaşmak veya kullanmak, gizliliğe saygısızlık anlamına gelebilir. Başkalarının izni olmadan içerikleri kullanmaktan kaçının ve içeriklerinizi korumak için önlem alın.

Instagram kapatılan hesaptan fotoğrafları alma için denenecek yöntemlerden bazılarına dikkat edin. Dolandırılma durumlarına maruz kalmamak için kurumsal destek almanızı öneririz.

Öneri konu: Kapatılan Instagram hesabını geri alma

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak