Instagram kod geliyor ama girilecek yer açılmıyor

media 126

Instagram kod girilecek yer açılmıyor sorunu eskiden beri az da olsa bazılarının karşısına çıkıyordu. Sık olmayan bir şey olduğundan dolayı daha önce yazmadık.

Andronova

E-mail doğrulanmamış, e-maile veya telefon numarasına erişimi olmayan çoğunlukla da sunucu kaynaklı sorunlardan birisi de doğrulama kod problemidir. Ocak 2017 verilerine göre instagram kullanıcılarının %35’i bu sorunla karşılaşmakta. Problemin sebebi bahsettiğimiz gibi çoğunlukla sunucu kaynaklı olduğundan birazdan anlatacağımız yöntemler bir ihtimal işe yaramayabilir. Yine de biz sorunu çözmeye çalışalım.

Yazdıklarımızın işe yarayacağını düşünüyoruz. Bunlar yapılmadan yardım almaya çalışanlar için boşa giden zamanla sonuçlanacaktır. Şu an yaşananların genelde / bir kısımda yaşınıp yaşanmadığından emin olunuz. Diğer ağlarda paylaşanlar olabilir. Hesabınıza farklı kanalla ulaşırsanız ek giriş yöntemlerinden birini daha eklemeyi unutmayınız. Artı hesap türünün değiştirilmesi işe yarayacağını düşünüyoruz.

Kod gelmeme problemi

Şifre yenileme, hesap doğrulama, e-mail ve telefon numarasında yapılacak değişiklikler için instagram sizden doğrulama kodu ister. Bu aşamada kullanıcı ya doğrulama koduna erişemez ya da instagram kod girilecek yer açılmıyor hatası ile karşılaşır. Bu sorunların ortaya çıkma nedenlerini ve sorunları nasıl çözeceğimizi inceleyelim:

Yoğun kullanıcı sayısını baz alırsak uygulamada binlerce kişi, aynı gün içinde kod talebinde bulunuyor. Bu yığılma sonucunda kod gönderiminde sorunlar ve aksaklıklar oluşabiliyor. Sorunumuz bu şekilde sunucu kaynaklı oluştuğunda beklemeniz veya işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

Uygulamaya son gelen güncellemelerden biriside, rutin hesap hareketliliğinizden farklı bir eylem görüldüğünde instagram sizi bilgilendirir. Sms veya e-mail ile yapılan bu bilgilendirme mesajında size yollanmış olan 6 haneli kodu onaylamanız istenir. Eğer bu mesajı göz ardı eder veya görmezseniz ‘instagram kod girilecek yer açılmıyor’ sorunuyla karşılaşırsınız. Böyle bir durumda hesabınız devre dışı bırakılıyor. Bir süre bekledikten sonra hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Doğrulama şifresinin kesinlikle e-mail hesabınıza gelmesi gerektiğinden emin olun. Kimi kullanıcılar hesaplarını Gmail hesabı üzerine açtığı için doğrulama koduna ulaşamıyor. Bundan dolayı hesabı açtığınız telefon numarasından emin olmalısınız.

Yukarıda saydığımız tüm durumlardan emin olduğunuz halde (telefon ve e-mail hesaplarının doğruluğu) hala doğrulama kodunu alamıyorsanız sorununuzu çözmek için şu adımları uygulayınız:

 • Oturumu kapatın ve cihazınızda bulunan uygulama çerezlerini temizleyin.
 • VPN bağlantısı kurun. ( google play üzerinden bir VPN uygulaması -örneğin veepee- indirdikten sonra telefonunuzdan ayarlar>bağlantılar>diğer bağlantı ayarları>VPN adımlarını izleyerek bağlantı kurabilirsiniz.)
 • Intagram uygulamasını tekrar açın ve doğrulama kodu talebini yenileyin.
 • Şifreniz kayıtlı olduğunuz e-mail veya telefon numarasına gelecektir.

Eğer yukarıda ki adımları izlemenize rağmen instagram kod girilecek yer açılmıyor sorunu yaşıyor ve hesabınıza erişemiyorsanız, [email protected] linkini kullanarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagram kod geliyor ama girilecek yer açılmıyor
Instagram kod geliyor ama girilecek yer açılmıyor

Instagram kod girilecek yer yok

Kod geliyor ama kodu yazacağını yer açılmıyor ise bunun nedenlerinden bazılarını aşağıya ekleyeceğiz ve duruma göre talep gönderilebilir.

Öncelikle çoğu ağın bazı dönemlerinde yaşanan aksaklıklardan dolayı bildirimler gelmemesi veya ilgili alanların açılmaması görülebilir. Bunun anlaşılması adına denenecek adımlar olacak. Sonrasında ne gibi işlemler yapılacağını alınan uyarılara göre şekillenecektir.

 1. Talep sırasında bağlantı kopması.
  • İşlem sırasında internette olası arızalar
 2. Zaman aşımış (Alma ve girme)
  • Bağlantıların geçerlilik süreleri var
 3. Uygulama sürümünde çıkan sorunlar.
  • Gelen güncelleme veya gün içerisinde yaşanan problemler
 4. Tarayıcı kaynaklı sebepler.
  • Geçmiin temizlenmesi gerekebilir
  • Gizli sekme üzerinden test edilebilir
 5. Uygulama tarafında engellemeler.
  • Kısmi dediğimiz şekilde bir ceza alınmışsa belli alanlarda aksaklık çıkabilir
  • Çok sık kod istendiğide veya aşırı yapılan her şeyden sonra kısıtlama uygulanır 
  • Bir kaç saat bekleyin ve duruma göre 1 gün geçene kadar işlem yapmayın
 6. Telefon kaynaklı olma olasılığı var.
  • Önbellek, uygulama çakışmaları ve dahası
  • Başka cihazla test edin
  • Telefondan uygulamalara girin ve instagram yazısına dokunun. Sonrasında içerisinde yer alan seçenekleri çalıştırınız. (Veriler, önbellek, temizleme/kaldırma)
Instagram kod girilecek yer yok
Instagram kod girilecek yer açılmıyor
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın