Instagram kullanıcı cezası geliyor

Andronova
Yazar Andronova

Instagram kişi yasağı özelliği test aşamasında ve yakında kullanıcılara açılacak. Yeni düzenleme ile artık rahatsız olan kişi birine ceza verebilecek.

Teknoloji destek

Instagram’ dan kullanıcısını korumak adına yeni bir özellik hayatımıza giriyor. Instagram’ ın kullanıcıları rahatsız edenleri cezalandıran politikalarına yeni bir durum ekleniyor. Artık rahatsız edilen kişi rahatsız eden kişiye ceza verebilecek.

Sanal zorbalar için geliştirilen bir yapay zekayla mağdur olan kişiler kendisini rahatsız edenleri cezalandırabilecek.

Instagram yasaklama birseysel olaraj kullanıma açılıyor. Gölge yasaklamayla instagram’ ın rahatsız edici içerikler için aldığı yaptırımları geliştirerek kullanıcı memnuniyeti ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Instagram yasaklama ile kişilerin paylaşımları yasaklanabilir, kimseler göremeyebilir veya ilgili içerik için işlem yapılabilir.

Instagram kişi yasağı geliyor

Yapay zekayla kara liste oluşturulan kişilerin yorumları ve paylaşımlarına ceza gelebilir. Bir kullanıcı tarafından kısıtlanan kullanıcının yorumu kendisinden başkası göremeyecek. Yani kişi kısıtlaması yapan biri paylaştığı içeriğe yorum yapan kişi eğer kısıtlı hesap sahibiyse bu yorumu paylaşım yapan kişi ve yorum yapan engelli kişi görebilecek.

Kısıtlanan hesap ve paylaşım yapan kişinde üçüncü bir kişi tarafından yapılan yorum görünmeyecek. Mevcutta beğenmediğiniz yorumları silmek zorunda kalıyordunuz. Ama bazen silmek istediğiniz yorumu, yorum sahibinden dolayı silemeyebiliyorsunuz. Şimdi ise dışa kapalı bir yapıya bürünüyor.

Instagram kişi kısıtlama yapılırsa, paylaşım / fotoğraf ve yorum sadece o iki kişi tarafından görünebilecek. Bu da bir nevi filtreleme gibi bir durum oluyor. Kişiye istenilirse birde “Kısıtlandın” uyarısı çıkacak.

Yeni düzenlemenin bir başka özelliği de engel yemiş kullanıcının ne zaman instagram’ da etkin olduğu ve mesajı okuyup okumadığını direk göremeyecek. Bunun dışında yine bazı önlemler de gelebilir.

Yeni sistemde birde saldırgan yorum yaparken instagram yorumu göndermek istediğinden emin olup olmadığını soracak.

Instagram kullanıcı cezası geliyor


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 04:01

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir