Instagram linkleri tıkladığımda açılmıyor aynı sayfa açılıyor

Instagram linklerine tıkladığımda açılmıyor sorunu yaşıyorum diyenlerle karşılaşabiliriz. Bazılarında ise tıklandığında aynı sayfa açılıyor veya aynı sayfada kalabiliyor.

Andronova

Instagram bazen farklı nedenlerden kaynaklı olarak hata verebilmekte. Milyonlarca kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmakta olan instagram uygulaması üzerinden satış ve reklamlar gerçekleştirilmekte ve kullanıcılar reklam amaçlı paylaşılan linkler üzerinden ürünlere kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Üzerinden paylaşılmakta olan linkler doğrudan değil de genel olarak farklı yöntemler kullanılarak paylaşılmaktadır. Ancak bazen takipçiler paylaşılan linkin üzerine tıkladığında link istenilen sayfaya bağlanmak yerine aynı sayfada açılabiliyor.

Aşağıdakilerin içerisinde önemli deneme yöntemlerinden biri olan hesap türünün değiştirilmesinden sonra oturumunuzu çıkışa atarak tekrardan girilmesini önermekteyiz. Tabi o gün instagram linkleri çalışmıyor hatası yaşanıyor olabilirde.

Instagram hikayede link paylaşma

Ağın üzerinden bağlantı paylaşma seçenekleri arasında en yaygın olarak kullanılan ve en çok ilgi gören link paylaşma seçeneklerinin başında hikaye paylaşımlarında yapılan link paylaşımları gelmektedir. Hikayenizde ekranı yukarı kaydırarak takipçilerinize link yönlendirmesi yapabilirsiniz ancak bunun için en az 10 bin adet takipçiniz olması gerekmektedir. Ne yazık ki instagram uygulaması 10 bin takipçiden az takipçi sayısı olan kullanıcıların hikayelerinde link bağlantısı paylaşmasına izin vermiyor.

Hikayelerde link paylaşımlarının daha çok tercih edilmesinin en önemli nedeni ise popülerliğinin daha çok artış göstermesi ve kullanıcıların genel olarak hikaye paylaşımları üzerinden birbirlerini takip etmesinden kaynaklanmaktadır. İnstagram hikayeniz üzerinden paylaşacağınız linkler ile takipçilerinizin farklı ürün gruplarını ya da kampanyaları takip etmesini sağlayarak link yardımı ile ürünlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Instagram linkleri açılmıyor sorunu

Artık pek çok kişi alışveriş ve diğer tüm ihtiyaçlarının çoğunu neredeyse internet üzerinden karşılamaktadır. Aktif olarak kullanılmakta olan instagram uygulaması kullanıcıların keyifli vakit geçirmesini, fotoğraf ve video paylaşabilmesini sağlarken aynı zamanda ürün satışına da izin vererek kullanıcıların hesapları üzerinden reklam yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Sosyal uygulamalarda aktif olarak kullanarak hesabını popüler bir hesap haline çeviren kişiler takipçilerine reklam amaçlı linkler paylaşarak instagram üzerinden satış yapmakta ve kazanç sağlamaktadır. Linkler aracılığı ile takipçiler satılması hedeflenen ürüne kolay bir şekilde yönlendirilebilmektedir. Ancak bazen linklerde bağlantı hataları gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu bağlantı hataları linkten kaynaklı olabileceği gibi sistemsel problemlerden de olabilmektedir.

Bağlantı linkleri neden açılmaz sorularına cevap vermeden önce son yapılanların incelenmesi gerekiyor. Her zaman böyle şeylerde yapılanlar neden olur. Çözüm arayanlarda yine bu yapılanlar üzerinden bir yol bulacağını düşünüyoruz.

 1. Yaptığınız son işlemleri analiz edelim.
  1. Aşırı yapılan her şeyin sonucu bir kısıtlama olabilir.
  2. Sıkıntılı bir paylaşımı paylaşmış olabilirsiniz.
 2. Genele ya da bir kısım kullanıcıya yansıyan bir aksaklık olabilir.
  1. Bulunduğunuz şehirde ve farklı şehirlerde olan arkadaşlarınızla görüşünüz.
 3. Uygulamaya gelen bir versiyondan alakalı olma durumları var.
  1. Güncel olan versiyonı kullanıyorsanız güncelleyin.
  2. Yok güncelse o zaman kaldırın ve önceki bir sürüme geçiş yapınız.
 4. Kullanılan cihazdan alakalı olma olasılığının düşünülmesi
  1. Yazılım tarafında veya uygulama çakışmalarının anlaşılması adına farklı bir cihazdan test edilmesi gerekiyor.
  2. Banlama durumlarından dolayı yine test edilmesi gerekiyor.
 5. İnternetle veya hesapla alakalı durumların kontrol edilmesi.
  1. Hesabınıza bir yaptırım uygulanmış mıdır diyerek inceleme yapılması şart. Farklı bir şeyleri yapabiliyor musunuz? Örnek Reels’ de paylaşımlar.
  2. Profile giriniz ve ayarlarda yer alanlardan bir kaçında oynama yapıp kayıt olabiliyor mu denemek gerekiyor. Ceza veya engellemelerde kayıt yapılamayabilir.
  3. İnternet kısmında yurtiçi / dışı bir aksaklıkla karşılaşılabilir. Farklı bağlantılarla deneyelim.

Instagram linkleri tıkladığımda açılmıyor aynı sayfa açılıyor

Link açılmıyor engeli

Engellemeye maruz kalan hesapların yaşadığı durumun netleşmesi adına yapılacaklar olacaktır. Yapabileceğiniz paylaşımlar takip etmeler ve yorumlarda bulunarak deneme yöntemi her zaman iş görür. Bunların sonucunda kendinize bir yol bulacağınızı düşünüyoruz.

Bilgisayar ortamında test edilmesini de öneriyoruz. Bir ihtimal hesap türünü değiştirmeniz bu soruna bir çözüm olabileceğini düşünüyoruz. Uygulamanın ayarlarına girerek bu işlemi yapmanızı kesinlikle öneriyoruz. Korkmayın sorunsuz tekrar kişisel olan hesaba dönüş yapabileceksiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.