Instagram Lite nedir nasıl kullanılır

blank

Instagram uygulamasının Lite sürümü yayınlandı. Lite nedir ve ne demek gibi soruların cevabını cevaplayacağız. Şu an Android desteği var ama iPhone yok.

teknik destek

Instagram şu aralar önemli yeniliklele anılmakta. Hikayelerin dışında IGTV ve görüntülü arama özelliği büyük ilgi çekti. Şimdi ise Lite sürümünü yayınladı.

Instagram Lite, diğer uygulamaya göre daha küçük çapta boyuta ve özelliğe dahip. Daha çok fazla kullanılmayan kısımların kaldırılması ile oluşturulan bir sürüm. Hem hızlı çalışıyor hem de fazla yer kaplamıyor. Lite’ de de canlı yayın, görüntülü konuşma, IGTV, hikayeler ve video paylaşımı yapılabilmekte. Ama Direct özelliği kısıtlandı.

Instagram Lite nasıl kullanılır? Uygulamayı resmi mağazadan indirip hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Ayarlar kısmından gerekli yapılandırmayı yapınız.

Instagram Lite telefonu yavaşlatmaz. Daha doğrusu normal sürüm gibi donanım tüketmez. Hız sorunu yaşayan ve telefonda fazla yer olmayan kullanıcılar için önemli bir uygulama. Bu programla binen yükü azaltarak stabil çalışma imkanına sahipsiniz. 

Instagram Lite nedir nasıl kullanılır

Instagram Lite indirme

Uygulamanın dosya boyuru 500 küsür kb. Destekleyen sistemler ise Android 5.0 ve üzeri. Şu an Lite Türkiye için gün içerisinde aktif olabilir. Kademeli olarak gelebileceğinden ara ara kontrol ediniz. Samsung gibi sistemlere ssahip cihazların kullanımına sunulan ve yakında iOS tarafına da gelmesi bekleniyor.

Kullanamayanların güncel olan versiyona sahip olduğundan emin olsun ve telefonlarında yer alan sistemin uyumlu sürüme sahip olması gerektiğini belirtelim.


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 22:36

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!