Instagram mail ile nasıl sorun iletilir

Andronova
Yazar Andronova

Instagram mail bilgileri şeklinde bir çok haberle karşılaşıyorsunuzdur. Bir çoğunun verdiği öneri ne yazık ki boş çıkıyor. Bizde elimizden geldiği kadarıyla, işe yarar bağlantıları sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Teknoloji destek

Instagram, Türkiye’ de değişken yaş gruplarının yer aldığı ender ağlardan biridir. Her türlü yaş grubunun paylaşımlarını gördüğünüz bu ağın son zamanlardaki kullanım oranının artığını görebilirsiniz. İlk çıktığından beri instagram dendiğinde bizdeki çağrışım fotoğraf paylaşımının yer aldığı sosyal medya platformudur. Her ne kadar Reels ile çok büyümüzse de bu yönle anılmaya devam ediyor. İçeriğimizde Instagram iletişim için ne yapılacağından ve ağla ilgili genel bir anlatımdan söz edeceğiz.

Reels, rakip ağlardan biri olan TikTok’ tan esinlenerek kullanıma sunuldu. Gerçekten büyük bir kullanım oranına çok kısa sürede elde eden şirketin kullanıcıları ağında uzun süre tutmayı başardı. Normalde görsel paylaşımlarda uzun süre kullanıcıların kaldığı pek görülmez. Lakin bu özelliğin yayına alınmasıyla farklı bir değişimin kapısını araladı.

Şirketin çıkardığı yeniliklerin büyük etkisini görmesiyle bizimde bu yöne yönelmemiz gerekti. Ücretsiz e-ticaretin önemli alanlarında biri olan instagram’ ın ileride buna yönelik projeleri olacağını düşünüyoruz.

Hazırladığımız içeriklerin bir kısmında ağlarla ilgili problemlere yer veriyoruz. Bir çok kullanıcının buna yönelik soruları oluyor. Her ne kadar yol yordam olarak hazırladığımız içerikler yer alıyor olsa dahi özel hizmet veren öneri hatlarda bulunuyor. Resmi olmayan ama ülkemizde teknoloji alanında hizmet veren resmi bir şirkettir. Kısaca danışmanlık hizmetinin verildiği bir kurumsal alan.

Instagram destek hattı var mı?

Bu sosyal ağ uygulamasında yaşanan sorunların iletilmesi adına az da olsa iletişim kanalları bulunabiliyor. Lakin resmi bir destek hattı olmadığını ilk satırda belirtelim. Şimdi Google aramalarında haber niteliği taşıyan çok sayıda web sitesiyle karşılaşabilirsiniz. Hepsinin cevabı birbirine yakındır. Instagram iletişim olarak kullanabileceğiniz olası bilgileri aşağıya ekliyoruz.

Ücretsiz olarak yer alan numaralardan bazıları genel bilgilendirme yapıp bir şeyler pazarlayabilir. Haber içeriklerimizde yer alan danışmanlık merkezinden ücretli yardım almaya çalışabilirsiniz. Normal olarak bildirim için form / e-posta bağlantılarının kullanıldığını belirtelim.

Bu ağla alakalı çok sayıda kişinin sıkıntı yaşadığını görüyoruz. Bir çoğunun instagram müşteri hizmetleri olup olmadığını internette araştırdığına şahit oluyoruz. Buna yönelik bir telefon numarası arayanların çoğu sorununu anlatacağı bir muhatap bulamadığından yakınmakta. Unutulan şifreyi sıfırlamak için alternatiflerin az olmasını mı ararsınız, kayıtlı numaraya kod ulaşmamasını mı sorarsınız veya işlem sırasında abuk sabuk hataların çıkması mı dersiniz. Yani yok yok.

Bu tarz sorunlarla ilgili en çok mağduriyetin çıktığı yerlerden biri bu ağ. Yardım diye bir sayfa koymuşlar ama kendilerine hayırları yok. Sorunu ulaştırabileceğiniz ya bir kanal yok ya da cevap veren bir kişi bulamıyorsunuz. Yardım konularında yetersiz olmasından dolayı çoğu kullanıcının bu durumdan muzdarip.

Instagram ile nasıl iletişime geçilir?

Dikkat edilecek kısımlar şunlar:

 1. Hesabınıza ulaşamadığınızda bilgisayar veya tarayıcıyla giriş yaparak kontrol edilmesi gerekiyor.
 2. Mail hesabında sıkıntı varsa kuruluşla alakalı tüm bağlantıları kullanın.
 3. Ek doğrulama durumlar e-posta hesaplarında olduğundan bunları bir inceleyin.
 4. Hesaba sık girmeye çalıştıysanız engellemeyle karşılaşırsınız. Belli bir süre oturum açmaya çalışmayın.
 5. Aşağıdaki bağlantıları kullanın ve yetersiz kalan durumlarda Facebook bağlantıları devreye girer. Bununla alakalı müşteri hizmetleri şeklinde bir yazımız var. Bunu sitemizde aratıp bulabilirsiniz.
 6. Yasal bir duruma yönelik problemlerde savcılığa gitmenizi öneririz. Her ne kadar sosyal hizmetle bağlantıya geçseniz de farklı hesaplarla ve farklı ağlarla yine karşılaşabilirsiniz.

Ağın ülkemizde hizmet verdiği bir kuruluş, çağrı merkezi olduğu yer ve şikayet için bir destek hattı bulunmamaktadır. Karşılaştığınız yerlerin tamamı özel hizmet olarak yer alıyor.

Türkiye dahil çoğu ülkede teknik sorunlar için ilk aranan yerler bloglar ve forumlar olmuştur. Araştıran kişinin teknik bilgisi ve becerisiyle çözümün olup olmayacağı durumuna göre yardım almak servislerin kapısı çalınmakta. Tabi mesai saatini geçmese. Örnek akşam saatleri veya gece saatlerinde oluşan bir sorun için arayabileceğiniz kaç yer olabilir.

Instagram destek formları

Normalde diğer sosyal ağlardaki gibi geniş bir başvuru yardım sayfası yer almıyor. Bilginin ötesini geçmeyen yazılarla dolu bir sayfa. Satır aralarına baktığınızda çoğunun hesaba erişen kullanıcılara yönelik olduğunu göreceksiniz.

 • GENEL forum help.instagram.com/contact/151081798582137
 • Çalınan hesapların bildirilmesi ve önemli bazı farklı konular için başvuru seçeneği sunmakta. (https://www.instagram.com/hacked)
 • Yaşı tutmayanlar için help.instagram.com/contact/723586364339719
 • Vefat durumunda help.instagram.com/contact/452224988254813
 • Taciz ve benzeri konularda help.instagram.com/contact/584460464982589
 • Fake hesapları iletmek için help.instagram.com/contact/636276399721841
 • Hesabın verilerini almanız için help.instagram.com/contact/505535973176353
 • İçerik başvurusunda bulunmanız için adresi [email protected]
 • https://www.andronova.net/instagram-destek-hatti-nedir-nasil-ulasirim.html

Birde başka bir hesaptan profile girip ayarlar kısmından sorun bildirimini yaparak iletişime geçilebilir.

Türkiye’ nin özellikle bu alanda büyük eksikleri var. Yeni yeni Teknolojik alanlardaki gelişmeler bizleri memnun etmekte. Ama internet güvenliği ve sorunlarındaki çözümlerde hala yetersiz. Bizlerde kendi alanlarımızda daha iyi hizmet vermek için sürekli araştırmalar yapmaktayız. Bu alanları daha çok soru soran kullanıcılarımız belirlemekte. Yukarıdaki verdiğimiz numaramızı arayıp sizinle ilgili teknik hatalar için inceleme talep edebilirsiniz.

Sosyal uygulamaların bir çok ülkede hizmet ağı yer almıyor. Bu sebeple teknoloji alanında önemli yeri olan çok sayıda bloglarda buna yönelik paylaşımlara denk gelirsiniz. Çoğu teknoloji problemlerinin yer aldığı sitelerin içerikleri hep birbirine benzer. Bu sebeple genelde kullanıcıların pek çoğu sorunlarına yanıt bulamaz.

Facebook kanallarını kullanarak iletişime geçmek

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyoruz instagram ile iletişime geçmeye çalıştığınızda bazen hemen arkasından size bir mail gelir ve gönderici alanına baktığınızda uzantısında Facebook ibaresi olur. Bu bazen instagram’ da olabiliyor. Biz burada yanıt verenlerin veya sistemin yoğunluğuna göre kullandığı kanalın değiştiğini düşünüyoruz. Buna baktığımızda acaba Facebook’ un kullandığı kanallardan yardım alınabilir mi aklımıza gelenlerden biridir.

Ne olursa olsun kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Daha önce Facebook için bir müşteri hizmetleri adlı yazıyı hazırlamıştık ve orada çok sayıda bağlantı kullanmıştık. O içeriğimizi aratarak bulabilirsiniz.

O bağlantılardan bir kaçını kullanın ve dönüş olursa normal kanallarla iletişime geçemediğinizi belirtiniz. Olasılıklardan büyüğü yanıt olumsuz olacağı yönünde. Lakin az bir olasılık dahi olsa denenmesini öneriyoruz.

Instagram Türkiye çağrı merkezi iletişim desteği
Instagram iletişim mail ile nasıl geçilir
 • Bu görsellerde yer alan önemli başvuru seçeneklerini yardımı biraz kurcalayarak bulacaksınızdır. Duruma göre Facebook’ un destek formlarının da kullanılması gerekiyor.
Instagram müşteri hizmetleri - Instagram destek hattı
Instagram telefon numarası yer almıyor mu?

Instagram yetersiz destek hizmeti

Ağın gerçek anlamda liderler arasında girmesi Facebook’ un satın almasıyla gerçekleşmiş oldu. Yeni yerine 2012′ de dahil oldu. Sanırım yaklaşık 1 milyar dolara satın alarak bünyelerine katan Facebook’ un ilk yıllarda pek bu alımdan mutlu olmadığını okumuştuk. Sonralardan çıkarılan özelliklerle kullanıcıları etkiledi ve şirketin bu fikri değişti. Şahlanışı 2013 veya 2014′ den sonra oldu diyebiliriz. Sonrasında destek konusunda aşırı bir yetersizlik durumu ortaya çıktı.

Instagram’ un son yıllarda hızlı yükselişi ile doğal olarak oluşan Instagram sorun ve şikayetlerde de büyük bir artış oluşmuştur. Bu nedenler Instagram bu sorunlar ve şikayetlere genelde yetişememektedir. Teknoloji sorunlarının çözümü için tüm hatlardan ve operatörlerden önerdiğimiz numarayı arayıp haftanın 7 günde istediğiniz saatte yardım alabilirsiniz.

Kilitlenen hesabın açılması mümkün mü şeklinde sorular zaman zaman gelebiliyor. Bu durumla karşılaşıldığında en sıkıntılı sosyal ağın bence instagram olduğunu düşünüyoruz. Telefon doğrulamasından geçmeniz istenir, bakarsınız kod gelmez, mail onayı istenir, Hotmail’ e gelmez. Hele birde iptal olan hat varsa o zaman yandınız diyebiliriz. Ne hesaba girebilirsiniz. ne şifre sıfırlamadaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Bilmenizde fayda olacak detaylar

Hesap neden kilitlenir diye merak edenlerin aşağıdakilere bakmalarını öneriyoruz:

 • Kurallar dışı yapılan faaliyetler ve şikayetler.
 • Hesabın doğrulanmadan kullanılması.
 • Telif hakları nedeniyle geçici yapılan önlem işlemi.
 • Yasal durumlardan birinin çıkması.
 • Şüphe uyandıracak işlemler yapılması ya da davranışlar sergilenmesi. (Spam paylaşımlar, farklı yerlerden hesaba giriş yapılması, fazlaca yanlış şifre denemesi, profilde değişikler…)

Size ne önerilmişse bunlarla devam edersiniz. Eğer haksız yere işlem yapıldığını düşünüyorsanız talep gönderirsiniz ve duruma göre yasal başvuru yaparsınız. Tabi ilgili ağ hesabınızı açmak zorunda gibi bir algının oluşmamasını öneririz. Mahkemeye vereceğim, tazminat davası açacağım, Türkiye’ de yasaklanması için elimden geleni yapacağım gibi söylemlerle karşılaşıyoruz.

Önemli hususlardan biri kişinin geçici olarak engellenmesi ve bunun farkında olmaması. İlerleyen saatlerde veya bir gün sonunda başka bir telefonla ya da bilgisayardan deneyerek hesaba ulaştığı görülebiliyor. Engel bazen giriş yapılan cihazdan ya da internetle alakalı olabiliyor. Banlama kavramı dediğimiz bir durumun çıkması mümkün.

Konu için iletişime geçeceğiniz formlardan birini daha aşağıya ekledik. Kesinlikle yanıt alırım diye ümit etmeden çoklu instagram iletişim kanallarını zorlamanızı öneriyoruz.

 • help.instagram.com/contact/1652567838289083

Başvuru yapanların 1 hafta içerisinde dönüş yapılmadığında tekrar başvurmalarını öneriyoruz. Birde ne kadar başvuru alanı varsa hepsini ayrı ayrı günlerde belli aralıkla kullanılmasını da önermekteyiz. Yine dönülmüyorsa o zamanda Facebook’ ta kullanılan forumların kullanılmasını öneriyoruz. Tahmini ilgili e-posta adresinize geri dönüş yapacaklar.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.