Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol

Instagram' a girerken "bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol" şeklinde bir uyarı geldiyse ve kimliği doğrulama için güvenlik kodu gönderilecek ama kod gelmiyor...

Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol
müşteri hizmetleri

Instagram' da "bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol" nedir? Bu uyarı mesajının nedeni hesabınızı çalmaya çalışılması olabilir. Ama bunun dışında başka nedenlerden de bu sorunla karşılaşılabiliyor. Örnekleri aşağıdan inceleyiniz.

  • Hesabınıza girerken VPN / DNS kullanıldıysa şüpheli giriş denemesi olarak algılanabiliyor.
  • Sık sık yanlış şifre girilmesi kaynaklıda olabilir.
  • Birden fazla yerden oturum açılması nedeniyle olma imkanı var.
  • Ara ara hesap dondurmada buna neden olabilir.
  • Birisi hesap çalındı başvurusunda bulunmuş ve elle tutulur bir neden sunmuş olabilir.
  • Sahte hesap şikayetleri ile askıya alınabilir.

Instagram hesap onaylama nasıl yapılır?

Doğrulamada kod gelmiyor mu? Bunun en çok görüldüğü yer Instagram oluyor. Bu yönden çok zayıf olan bir ağ. Ne iletişim için çeşitli başvuru bölümleri var ne de bu tarz bölümlerinin doğru dürüst çalıştığı oluyor. Çözümü nedir diyenler şu an için çok fazla seçenek bulunmuyor. Çok zorlarsanız bi ihtimal dönüş yapılabiir. Ama öneri Facebook' un iletişim kanallarını kullanmanız. Örnek Facebook sorun bildiriminde bulunan adres sitemizde yer alıyor.

Kod gelmeme nedenleri: Hesap çalınma nedeni, telefondan kaynaklı engelleme, simkart değişimi, operatör değişimi (Vodafone, Turkcell, Avea), bildirim mesajların engellenmiş olabilir ve e-posta / telefon doğrulamasındaki güvenlik engeli.

Başka bir telefona hattı takıp deneyiniz. Simkart ve operatör değişimlerinde 3 gün beklemeniz gerekiyor. Bildirim mesajları gelip gelmediğini kontrol ediniz. Sitemizde instagram iletişim adresleri yazımızı da inceleyiniz.

müşteri hizmetleri