Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol

Instagram' a girerken "bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol" şeklinde bir uyarı geldiyse ve kimliği doğrulama için güvenlik kodu gönderilecek ama kod gelmiyor...

Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol
müşteri hizmetleri

Instagram' da "bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol" nedir? Bu uyarı mesajının nedeni hesabınızı çalmaya çalışılması olabilir. Ama bunun dışında başka nedenlerden de bu sorunla karşılaşılabiliyor. Örnekleri aşağıdan inceleyiniz.

  • Hesabınıza girerken VPN / DNS kullanıldıysa şüpheli giriş denemesi olarak algılanabiliyor.
  • Sık sık yanlış şifre girilmesi kaynaklıda olabilir.
  • Birden fazla yerden oturum açılması nedeniyle olma imkanı var.
  • Ara ara hesap dondurmada buna neden olabilir.
  • Birisi hesap çalındı başvurusunda bulunmuş ve elle tutulur bir neden sunmuş olabilir.
  • Sahte hesap şikayetleri ile askıya alınabilir.

Instagram hesap onaylama nasıl yapılır?

Doğrulamada kod gelmiyor mu? Bunun en çok görüldüğü yer Instagram oluyor. Bu yönden çok zayıf olan bir ağ. Ne iletişim için çeşitli başvuru bölümleri var ne de bu tarz bölümlerinin doğru dürüst çalıştığı oluyor. Çözümü nedir diyenler şu an için çok fazla seçenek bulunmuyor. Çok zorlarsanız bi ihtimal dönüş yapılabiir. Ama öneri Facebook' un iletişim kanallarını kullanmanız. Örnek Facebook sorun bildiriminde bulunan adres sitemizde yer alıyor.

Kod gelmeme nedenleri: Hesap çalınma nedeni, telefondan kaynaklı engelleme, simkart değişimi, operatör değişimi (Vodafone, Turkcell, Avea), bildirim mesajların engellenmiş olabilir ve e-posta / telefon doğrulamasındaki güvenlik engeli.

Başka bir telefona hattı takıp deneyiniz. Simkart ve operatör değişimlerinde 3 gün beklemeniz gerekiyor. Bildirim mesajları gelip gelmediğini kontrol ediniz. Sitemizde instagram iletişim adresleri yazımızı da inceleyiniz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Nesrin Canpolat
Nesrin Canpolat - 1 yıl Önce

açmış olduğum yeni hesabımı cebime gelen onay kodu ile doğruladım. resimler yüklerken birden bire yine bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol sayfası çıktı. fakat problem şu ki altında belirtilen telefon numarası +1 ile başlıyor, yani amerika ülke kodu, yani bana sms kod olarak gelemiyor. cep telefonumdan (iphone) instagram'ı komple siliyorum, tekrar yüklüyorum ama o onay kodunu gir sayfası yine geliyor. bari mail adresini gir şifreni gir sayfası çıksa, bari diğer hesaplarıma girebileceğim. ama şimdi bu onay kodu sayfasından dolayı hiçbir hesabıma giremiyorum. bu +1 nerden çıktı, kim ele geçirdi. eğer cep numaramı yanlış girmiş olsaydım o ilk onay kodu gelmezdi, resim yükleyemezdim. bu durum birden bire çıktı ortaya. çok mağdurum

İletişim için
İletişim için @Nesrin Canpolat - 1 yıl Önce

Çalındı başvurusunu yapabilirsiniz.

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Kod farklı bir e postaya gidiyor hesap çalındı şuan hesap elimizde ama kod olmadığından giriş yapamıyoruz

Kod farklı yere gidiyor
Kod farklı yere gidiyor @Hasan - 1 yıl Önce

Bu tarz durumlarda instagram' ın bir açık kapısı yoksa çok zor iletişime geçiliyor. Uygulamadan girişte yardım merkezinin denenmesi gerekiyor.

Serhat
Serhat - 1 yıl Önce

Sadece eposta geldi ve ona nerden görebilirim kod ona gitti ondan

Tam anlaşılmadı
Tam anlaşılmadı @Serhat - 1 yıl Önce

?

duygu kose
duygu kose - 1 yıl Önce

Benim instagram hesabımda böyle hata nasıl çözülür hesap sahibi onaylama yardımcı ol

Mertcan
Mertcan - 2 yıl Önce

E postama ve telefona erişimin yok şifreyi bildiğim halde bu geliyor hesaba giriş yapamıyorum beni kodu alamadığım için atıyor nasıl cozebilriim

İlgili habere bakınız
İlgili habere bakınız - 2 yıl Önce

Numara değişikliği sorunu için hazırlanan yazımızı okuyunuz!

Elmas ucuncu
Elmas ucuncu - 2 yıl Önce

Telefon numarami degistirdim feysime giremiyorum epostamida unuttum lutfen yardimci olurmusunuz


Teknoloji haberleri