Facebook sponsorlu hikayeler nedir?

Ünlü paylaşım sitesi Facebook mobil uygulamalarını güncelleyerek kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Son olarak hikayeler bölümüne yeni özellik eklendi. Peki sponsorlu hikaye özelliği ne demek?

Facebook sponsorlu hikayeler nedir?
müşteri hizmetleri

Facebook mobil sektörde en çok kullanılan paylaşım uygulamasıdır. Facebook kurulduğu günden beri kullanıcı sayısını devamlı artırarak yoluna devam etmektedir. Facebook son dönemde en çok kullanılan özelliklerin başında gelen hikaye özelliğini daha önce yapmış olduğu güncellemeler ile uygulamasına eklemişti. Şimdi ise facebook bu özelliğinde yenilik yaparak bir güncelleme yayınladı.

İlk olarak sosyal medya uygulamaları içerisinde hikayeler özelliğini Snapchat uygulaması kullanmıştı. Bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğenilmesinden sonra bir çok uygulama bu özelliği uygulamalarına eklediler. Fakat bazı firmalar bu özelliği dahada fazla geliştirerek dikkatleri üstlerine çekmeyi başardılar. Bu firmalardan biride Facebook. Facebook bu yeni güncellemesi ile bakalım hikayeler özelliğine ne gibi yenilikler kattı.

Facebook Hikayelere yeni özellik geldi

Facebook sponsorlu hikayeler nedir? Daha önce hikayeler özelliğini Instagram ve Snapchat uygulamalarında çok sıkça duymuştuk. Facebook yaptığını yeniliklerle bu özellikte öne çıkacak uygulamalardan biri olmaya aday gibi. Facebook yayınladığı güncelleme ile hikayeler özelliğine sponsorlu hikayeler diye yeni bir özellik ekledi. Bu yenilik sayesinde kişiler 5 veya 15 saniye uzunluğunda atlanabilir sponsorlu hikayeler paylaşabilecekler.

Facebook sponsorlu hikayeler nedir?

Fakat firma atlanamaz zorunlu izlemesi bulunan hikayeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu atlanmaz reklamların çok kısa bir zaman dilimi için hem Facebook' ta hemde Instagram' da yayınlanması bekleniyor.

Bu güncelleme ile birlikte Facebook istatistik bilgilerini de yayınladı. Facebook uygulamasında hikayeler özelliğini 150 milyon kişi günlük olarak kullanırken instagramda bu rakam 300 milyonu bulmaktadır. Son olarak ise WhatsApp'ta ise hikayeler bölümü 450 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 15:21
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
cako
cako - 3 yıl Önce

siriye nerde kafa tutacak sirideki dil desteği yok atmaktada üstüne yok samsungun

Teknoloji haberleri