Instagram'a yeni özellik

banner186

Instagram Stories özelliği nedir ? instagram hikayeler özelliği nasıl kullanılır ? Instagram hikayeler özelliği ne kadar sürede siliniyor ? Instagram Snapchat versiyonu Instagram Strories özelliği nasıl kullanılır ?

Instagram'a yeni özellik
Savaş Taşcıoğlu 08 Ağustos 2016 Pazartesi 16:50

banner192

İnstagram yeni bir özellik ile yine bizleri şaşırttı. Şuanda İos ve Android kullanıcılarının kullanabildiği Hikayeler özelliği ile artık kaydettiğiniz bir hikayenizi sistem otomatik olarak 24 saat içerisinde silecek. ve arkadaşlarınızla bu yeni paylaşımlarınızı anlık olarak paylaşabileceksiniz.

İnstagram Hikayeler Özelliği nedir ?

Bu özellik Snapchat’ten de aklınıza gelecektir. Neredeyse birebir aynı özellik olan hikayeler özelliği ile İnstagram kullanıcıları birden fazla video ve fotoğraflarını aynı anda paylaşabilecekler. Ek olarak 24 saat içerisinde tüm video ve fotoğraflarınızı paylaştığınız bu özelliği sınırlandırma da yapabiliyorsunuz. Örnek olarak sadece arkadaşlar ya da herkese açık şeklinde filtrelemeler de yapabileceğiz.

İnstagram Hikayeler özelliği nasıl Kullanılır ?

İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranınızın üst bölümünde arkadaşlarınızın yaptığı bütün paylaşımları görüntüleyebiliyorsunuz. Üst tarafta görünenlerin hepsi arkadaşlarınızın son 24 saat içerisinde oluşturduğu hikayelerdir.
 

Eğer sizde bir hikaye oluşturmak istiyorsanız “+” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra sizden mikrofon ve kameraya erişim izni isteyecektir, bu izinleri verdikten sonra çekime başlayabilirsiniz. Çekim bittikten sonra da hikayenizi paylaşabilirsiniz.Instagram arama geçmişi nasıl silinir makalemize de göz atabilirsiniz. 

Instagram'a yeni özellik

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×