Instagram akış yenilenemedi nedir hatasının çözümü

Instagram' da akış yenilenemedi hatası nedir? Uygulamayı açtığımda "akış yenilenemedi" hatası alıyorum, takip ettiklerimi göremiyorum, video ve fotoğraf paylaşamıyorum.

Instagram akış yenilenemedi nedir hatasının çözümü
banner192

Video / fotoğraf gitmiyor bağlantı olmadığını belirten bir uyarı alıyorum diyenler ve Instagram' da takip ettiklerimi göremiyorum sorun nedir? LG, Sony Xperia, Huawei, Samsung Galaxy / Note ve iPhone telefonda akış hatasının olası nedenleri ve çözümlerine yer verdik. Bu sorunda bazen video ve fotoğraf yüklemede sorun olmayabiliyor. 

Instagram akış yenilenemedi nedir?

Akış yenilenemedi ne demek? Instagram uygulamasını açtığınızda "akış yenilenemedi" hatası veya bağlantı sorunu yaşıyorsanız bunun nedeni büyük ihtimalle instagram kaynaklı bir geçici sorun. Bu hata bazen internet bağlantısında sorun görüldüğünde ekrana gelmekte. Yurtiçi veya yurtdışı port kaynaklı nedenlerde de görülmekte. Aşağıdaki önerilenler sorunda genel olarak denenen adımlardır.

Akış yenilenemedi çözümü

 • Wi-Fi sinyalinde ya da cep telefonu internet (3G / 4.5G) sinyalinde zayıf olabilir.
 • Farklı bir ADSL modeme bağlantı yaparak deneyiniz. Yada başka bir cep telefonundan deneyiniz.
 • İnternet bağlantısını kesip tekrar deneyin. Telefonunuzu kapatıp açıp deneyin.
 • DNS kaynaklı bir sorun oluşabilir. DNS adresi tanımlama veya VPN programı kullanarak deneyebilirsiniz.
 • İnternet sayfası yüklenirken bekleme veya akış hatası alabilirsiniz. Telefonunuzun ön belleğini temizleyiniz.
 • Mobil internet bağlantısını kullanıyorsanız ve adil kullanım uygulaması varsa internet hızınızda düşüş olabilir.
 • Instagram akış yenilenemedi hatasını uygulamayı kullanırken her ay sonunda sürekli alıyorsanız operatörünüz ile (Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom Avea) görüşünüz.
 • Akış hatasını analiz etmek için bilgisayardan veya cep telefondan internet tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapıp deneyiniz.
 • Telefonun tarihi ve saatini kontrol ediniz.
 • Cep telefonunuzdan Instagram uygulamasını kaldırıp, ön belleği temizleyip, yeniden uygulamayı indirip yükleyin.
 • Yukarıdakileri denemenize rağmen hala sorun devam ediyorsa, Instagram kaynaklı bir durum olabilir. Önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz. 

Instagram akış yenilenemedi nedir hatasının çözümü

facebook müşteri hizmetleri
akış hatası

Instagram'da akış yenilenemedi sorun bildirimi

Instagram' a akış hatasını göndermek veya genel bir sorun bildirmek için: Instagram kaynaklı veya bilemediğiniz bir nedenden dolayı instagram hesabınızı kullanamıyorsanız, Instagram uygulaması üzerinden sorunu bildirebilirsiniz. Instagram sorun bildirme: Profil simgesine dokunun, sağ üst tarafta yer alan çarka dokunup aşağıda yer alan "Sorun bildir" yazısına dokununuz. Instagram ile iletişime geçmeden önce sorunu detaylı olarak bildiriniz. 

iPhone ve iPad' den Insatgram uygulamasını kaldırma: Cihazın ana sayfasında yer alan, Instagram uygulamasının üstüne basılı tutunuz, titreme meydana geldiyse parmağınızı çekip ekrana gelen X simgesine dokunup uygulamayı cihazdan kaldırınız. Cihazınıza tekrar Instagram uygulamasını indirmek için cihazınızda yer alan App Store' den aratıp yükleyebilirsiniz.

Android cep telefonda ve Android tablette Instagram uygulamasını silmek: Android telefondan yada tabletten Ayarlar / Uygulamalar/ Uygulamaları Yönet bölümüne giriniz. Instagram uygulamasına dokunup ön belleği temizleyip ve uygulamayı kaldırınız. Instagram uygulamasını tekrar yüklemek için Google Play Store'den Instagram yazıp aratıp indirebilirsiniz.

Instagramda akış yenilenemedi hatasının dışında, genel sorunlar için instagram iletişim bildirim adresleri ve bağlantı daha iyi olduğunda tekrar deneyeceğiz haberlerine göz attınız mı? 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akış yenilenemedi 2018
Akış yenilenemedi 2018 - 13 ay Önce

Bu hata şu an için genel bir sorun. Büyük ihtimal bazı kullanıcılarda görülmekte ve instagram sunucu kaynaklı.