Instagram canlı yayın çıkmıyor bağlantı kontrol ediliyor sorunu

Instagram canlı yayının simgesi çıkmıyor. Canlı yayın yapamıyorum çözümü nedir? Bağlantı kontrol ediliyor ne demek? Canlı yayın neden olmuyorsa denemeniz gerekenler var demek.

Instagram canlı yayın çıkmıyor bağlantı kontrol ediliyor sorunu
müşteri hizmetleri

Instagram canlı yayın özelliğini dün itibaren Türkiye' de yayınladı. Yeni güncelleme ile canlı yayın kamera simgesinde yerini aldı.

Canlı yayın için ana ekrandan kamera simgesine tıklayarak, açılan kamera bölümünden "Canlı" seçeneğine geçiş yapmanız yeterli. Siz canlı yayını başlatırken instagram' da sizin adınıza canlı yayını bildiriyor. 

Bağlantı kontrol ediliyor, internet erişiminizin kontrol edilmesi işlemidir. Bu işlemde eğer internet erişiminiz yetersiz ise tekrar canlı video başlat seçeneğine geri dönüyor. 

Instagram canlı yayında bağlantı kontrol ediliyor nedir?

Her uygulamaya ilk bu hizmet geldiğinde bu tarz hatalar çıkmakta. Yüksek hızlı internet erişimlerine ihtiyaç duyulan canlı video yayınları bağlantı hatalarına düşebiliyor. Wifi üzerinden deneme yapıldığında eğer sorun varsa farklı hesapları deneyiniz. Başka telefonda da deneme yapınız. Yazılım uyumsuzlukları, virüs bulaşma nedeni ve donanımın yetersizlikleri de bu gibi hatalara neden olur.

Instagram canlı yayın çıkmıyor bağlantı kontrol ediliyor sorunu

Bizde Türkiye güncellemesi yayınlandıktan kısa süre sonra canlı yayını deneyenlerden biriyiz. Canlı yayını test ederken ekrana gelen "bağlantı kontrol ediliyor" yazısının uzun süre kaldığınız gözlemledik. Bazende canlı yayına internet hızın yavaşlığı nedeniyle bağlantı kontrol ediliyor yazısında belli bir süre bekledikten sonra tekrar başa dündüğümüzü gördük.

Instagram canlı yayın yapamıyorum bağlantı kontrol ediliyor çözümü nedir?

Bu sorunun ilk nedeni internet hızının yetersiz kalması. Özellikle bu hizmet ilk çıktığında yüksek internet hızlarına ihtiyaç duyuyordu. Birde cihazın donanım yetersizliği sorunu. Örnek RAM yetersiz kaldığında yanıt vermeyince bağlantı kontrol ediliyora düşebiliyor.

Instagram canlı yayın olmuyor

Yukarıdaki sorun için alternatif internet bağlantısı yaparak sorunsuz canlı yayını başlattık. Anladığımız kadarıyla instagram' da canlı yayın için internetin hızlı olması gerekiyor. Hatta sorunsuz canlı yayın için iyi bir internet hızına sahip olmanız gerekiyor.

Instagram' dan canlı yayın için telefonda hangi sürüm yüklü olması gerekir?

Tahmini iOS iPhone cep telefonları için iOS 8 ve üstü, Android sürümleri içinde 4.4.2 ve üstü olaması gerekebilir. Birde bazı telefonlarda hesap engellenme sorunu olabiliyor. Başka hesapta denendiğinde canlı yayın simgesi çıkıyor. Bazende telefon kaynaklı ya da yazılımı kaynaklı nedenden simge çıkmıyor. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 14:20
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

huawei p20 pro kullanıyorumilk zamanlar canlı yayın acıyordum son zamanlarda baglantı gücün yeterli değil hatası çıkıyor fiber internet kullanıyorum

Huawei p20 pro canlı yayın sorunu
Huawei p20 pro canlı yayın sorunu @mustafa - 2 yıl Önce

Operatör üzerinden denediniz mi ve başka bir wifi' den

gule
gule - 2 yıl Önce

benim telefon j1 canlı yayın simgesi yok nasıl yapabilirim

Galaxy J1 canlı yayın simgesi çıkmıyor
Galaxy J1 canlı yayın simgesi çıkmıyor @gule - 2 yıl Önce

Farklı bir hesap denendi mi?

Uğur Yıldız
Uğur Yıldız - 2 yıl Önce

Benim telefon Nokia 2. İnstagram canlı yayın olur mu

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

Telefonum s 3 mini canli yayin alamiyorum neden acaba

selver
selver - 3 yıl Önce

Benimkini ne giriyorum sonra hemen geri çıkıyor neden

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Benim telfon lg stylus 2 . Wifi ful cekiyor ama canlıyı yine açmıyor bağlantı kontrol ediliyor diyor uzun süre yardımcı olabilirmiainiz

Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

Ya benimki es3 ama canli yayin yazisi cikmiyor sizin soylediginiz gibi uyguluyorum ama canli yayin yazisi cikmiyor sadece ingilizce biseyler var yazi yaz sonra fotograf bide video var

Nehir
Nehir - 3 yıl Önce

Ya benim telefonum Casper Via M3 instagramdan canlı yayın açıyorum 10 saniye sonra duraklatilio ve bu yüzden canlı yayın yapamıyorum bağlantı falan herşey yerinde sebebini bilen Allah rızası için buna cvp versin

Canlı yayında donma sorunu
Canlı yayında donma sorunu @Nehir - 3 yıl Önce

Farklı bir internet ağından (wifi) denediniz mi?

Burhan Koska
Burhan Koska - 3 yıl Önce

Benim telefonum casper m3 sürümü 7.00 ama açmıyor açıyor duraklatıldı diyor başka birinin canlı yayınına konukda olamıyorum alamıyorumda

Derya
Derya - 3 yıl Önce

Ben simdiye kadar canli yayin yapabiliyordm ama bugun yapamadim. Farkli bir hesabim daha var ordan denedim oldu. Ayni telefon sadece hesap farkli neden birinden oluyorda digerinden olmuyor artik?

Hshshdj
Hshshdj - 3 yıl Önce

Arkadaşlar benimki de 5.0 asus surumu ama canlı yayın yapamiyorum video çekip hikaye atamiyprum yardımcı olun bu bilgi pek yardımcı olmadi

Samir
Samir - 3 yıl Önce

Selam ben Azerbaycandan yaziyorum 4s le canli yapamiyorum canli simgesi ckmyor nasil yardm edebilirsnz

iPhone 4s canlı yayın neden olmuyor
iPhone 4s canlı yayın neden olmuyor @Samir - 3 yıl Önce

Eski işletim sistemi sürümlerde canlı yayın desteği bulunmuyor!

saliha
saliha - 3 yıl Önce

ES UC mini canli yayin olmuyorr niye acaba

saliha
saliha - 3 yıl Önce

ES UC mini canli yayin olmuyorr

ensari
ensari - 3 yıl Önce

Benim telefonum j1 ace ama olmuyor sildim geri yükledim ama canlı yayına girmiyor nedeni söyleyin bana rica ediyorim


Teknoloji haberleri