Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır?

Instagram çoklu hesap yönetimi iPhone telefona geldi. Test aşamasında olan bu özelliği yakında Android telefonlarda güncelleme ile alacak. Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır?

Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır?
müşteri hizmetleri

Instagram' da birden fazla hesabı kontrol etmeyi sağlayan özellik kısa süre önce yayınlanmıştı. Bu özellikten önce sürekli hesaptan çıkıp yani çıkış yapıp diğer hesaba girmekle uğraşılıyordu. Instagram çoklu hesap kullanmak artık mümkün hale geldi. Instagram çoklu hesap nasıl eklenir?

Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır? Instagram çoklu hesap kullanımı iOS yani iPhone' da ve Android telefonlarda kullanıma tam sürümle geçecek. Özellikten yararlanmak için profilden üst kısımda ayarlar simgesine dokunup, "Hesap ekle" yazısına dokunmak yeterli olacak. Hesap ekleme seçeneğine dokunduktan sonra hesapta yeni instagram girişi görünmekte. Eklenecek hesabın kullanıcı bilgilerini yazınız ve giriş butonuna dokunun. Çoklu hesap uygulaması özelliğinde maksimum sayı beş hesap yönetiliyor.

Instagram çoklu hesap yönetimi geldi

Instagram çoklu hesap şimdilik iki işletim sisteminde kullanılmakta. Tek tuş ile birden çok hesapta paylaşım platformu, kullanıcılarına yeni bir özelliği sunmaya hazırlanmakta. Şu an için test aşamasında olan özellik sayesinde kullanıcılar bir yazıyı veya fotoğrafı, diğer hesaplarından da aynı anda paylaşabilme olanağına sahip olacaklar.

Instagram' da çıkan bu özellikle ticari alanda çok daha yararlı kullanılacak. Kullanıcılar, tek bir tuşa basarak bir fotoğrafı birden fazla hesap üzerinden paylaşabilecekler. Bu özellik iş yeri sahiplerine, satış sayfası bulunanlara çok yardımcı olacaktır. Her hesabında öznel içerik bulundurmak isteyen kullanıcılar için bu özellik önemli bir şey sunmamaktadır. 

Şimdilik özellik iOS cihazlarda çalışan özelliği kullanmak için izlenilen yol gayet basit: Öncelikle fotoğraf çekiliyor ve seçiliyor. Ardından ise alt kısımda bulunan hangi hesapta fotoğrafı paylaşılmak isteniyorsa tek tek seçiliyor. Bu adımdan sonra Paylaş butonuna tıklanıyor ve fotoğraflar birçok hesapta paylaşılıyor olacak.

Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır?

Instagram çoklu hesap nasıl eklenir? Instagram çoklu hesap iPhone için kullanıma sunuldu. Aşağıdakileri takip ederek çoklu hesap ekleme işlemini yapabilirsiniz.

  • En altta profil simgesinin üstüne dokunun
  • İkinci adımda profil bilgilerinin olduğu yerin üsttünde alt alta olan üç çizgiye dokunun
  • İstatistikler ile başlayan bölümün en altında ayarlarına giriniz
  • Ayarlardaki hesap ekleye dokunun ve eklemek istediğiniz hesap bilgilerini yazınız

Instagram çoklu hesap nasıl eklenir?Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır?Instagram çoklu hesap iphoneiPhone Instagram çoklu hesap kullanma

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri