Instagram' da karşılıklı engelleme kaldırma

banner186

Instagram uygulamasında karşılıklı olarak yapılan engellemeyi nasıl iptal edileceği yani engellemeyi kaldırma adımlarına resimli anlatımla gösterdik. Engelleme olmuyorsa yorum bırakınız.

Instagram' da karşılıklı engelleme kaldırma
Çağrı merkezi 13 Eylül 2017 Çarşamba 06:04

banner192

instagram hesabınızın bir arkadaşınızda engellemesini nasıl kaldırabileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. İnternette bu engeli kaldıracağını iddia eden bir çok yazılım bulmaktadır. Açıkçası uygulamalar bir başkasının hesabına giriş yaparak engeli kaldıracağını düşünmüyoruz. Bu tarz uygulamalar genellikle bir başkasını hesabını ele geçirmek için kullanılmaktadır. Bu uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında ise engeli kaldırabilmeniz için engeli koyan arkadaşınız ile birlikte hesabına girerek aşağıdaki yöntemi uygulayarak engeli kaldırmaktır.

Instagram engelleme kaldırma

Hesap engellemenin nasıl yapılacağı ve engellemenin nasıl kaldırılacağını yazılı ve görsel olarak anlatmaya başlayalım;

  • İlk olarak instagram hesabına giriş yapınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil resminin yanında bulunan Ayarlar simgesine tıklayarak karşınıza gelen ekrandan engelle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm gösterilmiştir.

Instagram engelleme kaldırma

  • Bu işlemlerden sonra engelleme yapılan listeye ulaşarak gerçekten arkadaşınızın hesabınızda engelli olup olmadığını kontrol ediniz. Ayarlar - Engellenen Kullanıcılar adımlarını takip ederek engellediğiniz bütün hesaplara ulaşabilirsiniz. Ardından bu listeden engel kaldırmak istediğiniz hesabı seçiniz.

Instagram' da karşılıklı engelleme kaldırma

  • Engellenen  hesaba tıkladığınızda ise karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda yer alan Engellemeyi Kaldır seçeneğine tıkladığınızda hesaba ait engeli kaldırmış olacaksınız. Diğer arkadaşınızda aynı adımları takip ederek sizin hesabınızı engellenip engellenmediğini kontrol edebilir. Karşıdaki kullanıcıya engeli daha kolay kaldırabilmesi için profil linkinizi gönderebilirsiniz.

kişi engelleme kaldırma

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×