Instagram' da karşılıklı engelleme kaldırma

Instagram uygulamasında karşılıklı olarak yapılan engellemeyi nasıl iptal edileceği yani engellemeyi kaldırma adımlarına resimli anlatımla gösterdik. Engelleme olmuyorsa yorum bırakınız.

Instagram' da karşılıklı engelleme kaldırma
banner192

instagram hesabınızın bir arkadaşınızda engellemesini nasıl kaldırabileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. İnternette bu engeli kaldıracağını iddia eden bir çok yazılım bulmaktadır. Açıkçası uygulamalar bir başkasının hesabına giriş yaparak engeli kaldıracağını düşünmüyoruz. Bu tarz uygulamalar genellikle bir başkasını hesabını ele geçirmek için kullanılmaktadır. Bu uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında ise engeli kaldırabilmeniz için engeli koyan arkadaşınız ile birlikte hesabına girerek aşağıdaki yöntemi uygulayarak engeli kaldırmaktır.

KESİN ÇÖZÜM: Instagram karşılıklı engelleme kaldırma

Instagram engelleme kaldırma

facebook müşteri hizmetleri
Hesap engellemenin nasıl yapılacağı ve engellemenin nasıl kaldırılacağını yazılı ve görsel olarak anlatmaya başlayalım;

  • İlk olarak instagram hesabına giriş yapınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil resminin yanında bulunan Ayarlar simgesine tıklayarak karşınıza gelen ekrandan engelle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm gösterilmiştir.

Instagram engelleme kaldırma

  • Bu işlemlerden sonra engelleme yapılan listeye ulaşarak gerçekten arkadaşınızın hesabınızda engelli olup olmadığını kontrol ediniz. Ayarlar - Engellenen Kullanıcılar adımlarını takip ederek engellediğiniz bütün hesaplara ulaşabilirsiniz. Ardından bu listeden engel kaldırmak istediğiniz hesabı seçiniz.

Instagram' da karşılıklı engelleme kaldırma

  • Engellenen  hesaba tıkladığınızda ise karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda yer alan Engellemeyi Kaldır seçeneğine tıkladığınızda hesaba ait engeli kaldırmış olacaksınız. Diğer arkadaşınızda aynı adımları takip ederek sizin hesabınızı engellenip engellenmediğini kontrol edebilir. Karşıdaki kullanıcıya engeli daha kolay kaldırabilmesi için profil linkinizi gönderebilirsiniz.

kişi engelleme kaldırma

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif tuter
Elif tuter - 2 ay Önce

Abi olmuyor ya

Alternatif çözüm
Alternatif çözüm @Elif tuter - 2 ay Önce

Yorumları inceleyiniz. Yeni bir konu eklendi.

Nur B
Nur B - 2 ay Önce

Ya bu çözüm falan değil olmuyor

Funda
Funda - 4 ay Önce

Karsılıklı engelledik birbirimizi simdi ise ne o ne de ben engeli kaldıramıyoruz. 3.bi hesaptan aynı gönderiye etiketlenmemiz gerektiğini o şekilde engelli hesabı görebileceğimiz söylendi yaptık ancak oda çare olmadı malesef olmuyor kesin çözüm nedir?

Birbirini engelleyenlerin engelini kaldırma
Birbirini engelleyenlerin engelini kaldırma @Funda - 3 ay Önce

Bu adımları doğru yaptığınızdan emin olunuz https://www.andronova.net/m/instagram-musteri-hizmetleri/instagram-karsilikli-engeli-kaldiramiyorum-kesin-cozumu-h2672.html

cem
cem - 4 ay Önce

her yolu denedik karşılıklı engel kaldıramıyoruz var mı başka çare bu konuyu instagramada ayrıca yazdım ama yok yok sinir oldum !!!!

Merve
Merve - 5 ay Önce

Karşilikli engellemeyi nasil kaldırabilieiz lutfen çözüm bulan varmi

Karşılıklı engelleme sorunu
Karşılıklı engelleme sorunu @Merve - 5 ay Önce

Ayarlardan hesap ve engellenen kullanıcılarda yer alması gerekiyor. Ya da daha önce mesajlaştıysan üst kısımda mesajlardan kullanıcı adını yazıp bulup profilden engellemeyi kaldırmayı deneyin.

Uğur
Uğur - 6 ay Önce

Arkadasimla birbirimizi engelledik ve kaldirmaya calistigimizda olmadi. Engellenen kullanicilar bolumunden profile tiklayinca bos sayfa cikiyor. Ve dahasi, ortak arkadasimizdan biri bizi bir yoruma ve fotografa etiketledi oradan tikladigimizdada ayni sorunu yasadik. Buna bir cozum bulun lutfen.

Özlem
Özlem - 6 ay Önce

Karşılıklı engel kalkmiyor lütfen yardim edin

Karşılıklı engelleme kalkmıyor sorunu
Karşılıklı engelleme kalkmıyor sorunu @Özlem - 6 ay Önce

Her hangi bir uyarı alıyor musunuz?

ibrahim
ibrahim - 6 ay Önce

Karşılıklı birbirini engelleyenler engel kaldıramıyor ne yaptık ama boş,nasıl olacak buna bi çözüm bulamadık

Muge Polatkan
Muge Polatkan - 6 ay Önce

Asagida yorumdaki problemi bende yasiyorum

Melek
Melek - 6 ay Önce

Umut kullanıcısınin dediği gibi profil i engellenenler listesinden buluyorum ama isme dokununca bombos bir ekran çıkıyor . Sebebi ve cozumu hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Umut
Umut - 7 ay Önce

Engellenen kişinin ismine dokununca,boş bir ekran çikıyor.Yani çözüm değil bu.

KESİN ÇÖZÜM
KESİN ÇÖZÜM @Umut - 3 ay Önce

Kesin çözüm https://www.andronova.net/m/instagram-musteri-hizmetleri/instagram-karsilikli-engeli-kaldiramiyorum-kesin-cozumu-h2672.html

efe
efe @Umut - 5 ay Önce

kardeş yaptınmı sen