Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek

Instagram uygulamasına girerken geçici kilitlendiğini belirten bir uyarı ile karşılaştınız mı? Instagram hesabım geçici olarak kilitlendi diyenler için bazı öneriler belki işinizi görebilir. Sorun varsa iletişim için yazınız.

Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek
banner192

Son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalarında, önde gelen uygulamalardan biri olan İnstagram hem sosyal medya hesabı olarak kullanılırken hem de gelir amaçlı kullanılıyor. Ürün satmanın yanı sıra, yalnızca takipçisi yüksek olduğundan dolayı reklam yapan sayfalar da vardır. Dolayısı ile bundan fayda sağlamak isteyen insanların ilk hedefi bu hesaplar oluyor. Ayrıca beğeni veya takipçi için kullanıcı adı ve şifrenizle girdiğiniz her uygulama hesabınız için birer tehdittir. Ve bu da hesabınızın kilitlenmesine neden olabiliyor. Peki geçici olarak kilitlendi nedir?

Geçici olarak kilitlendi ile ne demek istiyor!  Bu sorun genelde hesap çalma denemelerinde, üst üste çok sayıda yanlış şifre girme ve takipçi satın alma gibi durumlarda görülüyor.

Kilitlenen instagram hesabı nasıl açılır?

Neden instagram hesabım kilitlendi? İlk olarak hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza, hesabınızın kilitlendiğine dair bir yazı çıkacaktır. Burada "Devam et" butonuna basılmalıdır. Devam et butonuna bastıktan sonra İnstagram hesabınızın kayıtlı olduğu e-mail adresine bir doğrulama kodu gidecektir. E-maile girip koda tıklayarak onaylamalısınız. Böylece hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. Tekrar erişim sağladıktan sonra bir takım önlemler alınmalıdır.

facebook müşteri hizmetleri
Farklı cihaz ve internet ağlarından deneyiniz. Bu sorunda genelde devam ederek çözülebiliyor. Aksi durumlarda kimlik ile doğrulama seçenekleri devreye giriyor. Instagram iletişim kanalları için instagram destek hattı yazımızı incelemenizi öneririz.

Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek

Tekrar kilitlenmemesi için nasıl önlem alınmalıdır?

Hesaba erişim sağlandıktan sonra mutlaka şifre değiştirilmelidir. Hatta şifreniz eski şifrenize benzemesin. Büyük ve küçük harfler bir arada kullanılarak ek güvenlik için rakam da kullanılması önerilir. Ayrıca kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız bütün yan uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak erişiminizi kesin. Bu tip yardımcı yan uygulamalar için instagram'ın web sitesinde olan "İzin Verilen Uygulamalar" adlı başlığa göz atabilirsiniz.

Güvenli uygulamalar kullanarak hesabınızı olası tehlikelere karşı yüksek oranda korumuş olursunuz. Aynı zamanda tek kullanımlık kodlar ve iki faktörlü kimlik doğrulaması gibi yöntemler önemli ayarlardan biri.

Genel sorunlar için instagram müşteri hizmetleri gibi bir hizmet kanalı bulunmamakta. Tabi özel instagram iletişim destek hatları bulunmakta.

YORUM EKLE
YORUMLAR
adsiz
adsiz - 5 gün Önce

istegrama giremiyorum..durduruldu diyor lutfen yardimci olursaniz sevinirim

Instagram durduruldu
Instagram durduruldu @adsiz - 5 gün Önce

Başka cihazda aynı sorun olmuyorsa cihazı sıfırlayın

Hilal
Hilal - 6 ay Önce

Peki teşekkür ederim

Hilal
Hilal - 6 ay Önce

İnstagram hesabımda böyle bişey oldu da nasıl giriş sorunu bildiriminde bulunacağım?

İletişim adresleri
İletişim adresleri @Hilal - 6 ay Önce

Instagram iletişim haberimize bakınız.

Hilal
Hilal - 6 ay Önce

Hesabım geçici olarak kilitlendi gmailime giremiyorum gelen koduda göremiyorum yani. Hesabım kaç günde açılır acaba 2 hafta oldu buhün açılmadı hala

Hesabım ne zaman açılır
Hesabım ne zaman açılır @Hilal - 6 ay Önce

Kod gönderiyorsa biraz zor. Giriş sorunu bildiriminde bulununuz.

Emre
Emre - 6 ay Önce

Hesap kendi kendine mail değiştirmiş nasıl tekrar erişecem

Kendiliğinden mail değiştirildi
Kendiliğinden mail değiştirildi @Emre - 6 ay Önce

Ya hesap çalındı veya kullanıcı e-posta eklemede kaldırdı. Güvenlik sebebi ile yapıldıysa giriş yaparken sizi yönlendirecektir. Yani kendiliğinden mail değiştirme gibi bir durum olmaz.