Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek

Instagram uygulamasına girerken geçici kilitlendiğini belirten bir uyarı ile karşılaştınız mı? Instagram hesabım geçici olarak kilitlendi diyenler için bazı öneriler belki işinizi görebilir. Sorun varsa iletişim için yazınız.

Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek
müşteri hizmetleri

Son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalarında, önde gelen uygulamalardan biri olan İnstagram hem sosyal medya hesabı olarak kullanılırken hem de gelir amaçlı kullanılıyor. Ürün satmanın yanı sıra, yalnızca takipçisi yüksek olduğundan dolayı reklam yapan sayfalar da vardır. Dolayısı ile bundan fayda sağlamak isteyen insanların ilk hedefi bu hesaplar oluyor. Ayrıca beğeni veya takipçi için kullanıcı adı ve şifrenizle girdiğiniz her uygulama hesabınız için birer tehdittir. Ve bu da hesabınızın kilitlenmesine neden olabiliyor. Peki geçici olarak kilitlendi nedir?

Geçici olarak kilitlendi ile ne demek istiyor!  Bu sorun genelde hesap çalma denemelerinde, üst üste çok sayıda yanlış şifre girme ve takipçi satın alma gibi durumlarda görülüyor.

Kilitlenen instagram hesabı nasıl açılır?

Neden instagram hesabım kilitlendi? İlk olarak hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza, hesabınızın kilitlendiğine dair bir yazı çıkacaktır. Burada "Devam et" butonuna basılmalıdır. Devam et butonuna bastıktan sonra İnstagram hesabınızın kayıtlı olduğu e-mail adresine bir doğrulama kodu gidecektir. E-maile girip koda tıklayarak onaylamalısınız. Böylece hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. Tekrar erişim sağladıktan sonra bir takım önlemler alınmalıdır.

Farklı cihaz ve internet ağlarından deneyiniz. Bu sorunda genelde devam ederek çözülebiliyor. Aksi durumlarda kimlik ile doğrulama seçenekleri devreye giriyor. Instagram iletişim kanalları için instagram destek hattı yazımızı incelemenizi öneririz.

Instagram geçici olarak kilitlendi ne demek

Tekrar kilitlenmemesi için nasıl önlem alınmalıdır?

Hesaba erişim sağlandıktan sonra mutlaka şifre değiştirilmelidir. Hatta şifreniz eski şifrenize benzemesin. Büyük ve küçük harfler bir arada kullanılarak ek güvenlik için rakam da kullanılması önerilir. Ayrıca kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız bütün yan uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak erişiminizi kesin. Bu tip yardımcı yan uygulamalar için instagram'ın web sitesinde olan "İzin Verilen Uygulamalar" adlı başlığa göz atabilirsiniz.

Güvenli uygulamalar kullanarak hesabınızı olası tehlikelere karşı yüksek oranda korumuş olursunuz. Aynı zamanda tek kullanımlık kodlar ve iki faktörlü kimlik doğrulaması gibi yöntemler önemli ayarlardan biri.

Genel sorunlar için instagram müşteri hizmetleri gibi bir hizmet kanalı bulunmamakta. Tabi özel instagram iletişim destek hatları bulunmakta.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Beyza
Beyza - 12 ay Önce

İnstagram adresimi dondurdum bir hafta sonra açmak istedim açtığımda hesabınız kilitlendi uyarısı aldım adımları tek tek ilerledim fakat yeni şifre aşamasında girdiğim her şifreye hata diyor hesabımı açarken telefon numarası girmiştim mail adresi yoktu geri açamıyorum lütfen bilgisi olan varsa yardım etsin

Barış
Barış - 12 ay Önce

Merhabalar instagram hesabım 3. parti yazılımlardan dolayı hesabım kitlenmiş ve e posta adresine doğrulama kodu yollama seçeneği çıkıyor tıkladıktan sonra orada yazan e posta adresinin benim olmadığını fark ettim tahminimce hesabım çalınmış bende hemen telefon numaramla hesabımın şifresini değiştirdim. Ancak giriş yaparken hala bilmediğim bi e postaya kod gönderme seçeneği karşıma geliyor ben de e posta benim olmadığı için onay veremiyorum hesaba giriş yapmadan kendi e postamı nasıl kayıt edebilirim? Telefon üzerinden daha fazla yarıma mı ihtiyacın var? sayfasından kendi e postamı verdim ve e postama siz olduğunu doğrulamak için elimde fotoğraf ve bir yazı yazmamı istedi. Bunu da yaptım fakat 20 gün oldu hala hiçbir değişiklik yok yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Kilitlenen hesap doğrulaması
Kilitlenen hesap doğrulaması @Barış - 12 ay Önce

Bir hafta içerisinde yapılmayan dönüşler için tekrar istenilen bilgileri göndererek hatırlatma işlemi yapılması gerekir.

Hatice
Hatice - 13 ay Önce

Hesabım kendi kendine gmail değiştirmiş, nasıl gireceğim, lütfen yardımcı olun.

Kendiliğinden mail değiştirme
Kendiliğinden mail değiştirme @Hatice - 13 ay Önce

Kendi kendine değişme gibi bir durum olmaz. Ya hesabınız çalınmıştır ya da bir yerde oturumunuzu açık bıraktınız işlem yapıldı.

sidar
sidar - 1 yıl Önce

Hesap geçici olarak kilitlendi giriyorum yeni şifre istiyor yazıyorum ama üzgünüz hatası diyor.

Kilitlendi çözümü için
Kilitlendi çözümü için @sidar - 1 yıl Önce

İşlem bilgisayardan denenecek ve eğer mail ile yapılıyorsa yan sekmede e-posta oturumu açık olacak.

tameris kostüm
tameris kostüm - 1 yıl Önce

Çocuk kostümleri satan bir işletme hesabıyım, yaş sınırı sebebi ile şuan hesabıma giriş yapamıyorum. tüm işlemleri sırasıyla yaptım fakat halen değişen bir şey yok. Ne yapabilirim ? ACİİİİLL

Esra
Esra - 1 yıl Önce

Dm kutum kilitlendi sanırım bomboş hiç bir sohbet yok mesajlasmalar falan hiç birşey gözükmüyor napmalıyım yardım edin LÜTFEN

DM kilitlendi sorunu
DM kilitlendi sorunu @Esra - 1 yıl Önce

Kısa süreliğine bir sorun çıkmış olabilir. Birde başka cihazdan deneyin.

Sema
Sema - 2 yıl Önce

Hesabim gecici olarak kilitlendi ve gmailime giremiyorumm kod yazamıyorum hiç bir şekilde ne zaman acilir yardimci olurmusunuz kendi kendine düzelmez mi acaba

Kendiliğinden düzelmesi
Kendiliğinden düzelmesi @Sema - 2 yıl Önce

Kod geliyor ama geçersiz mi diyor? Kendiliğinden açılmayabiliyor.

adsiz
adsiz - 2 yıl Önce

Lütfen yardımcı olun kafayı yiyeceğim adres değiştim kitlendi kod gön der diyor adresi unuttum yardımcı olun

Facebook ile iletişim sağlayın
Facebook ile iletişim sağlayın @adsiz - 2 yıl Önce

Şifre sıfırlamada çıkan seçenekleri zorlayınız. Olmazda facebook kod gelmemesiyle ilgili hazırladığımız yazımızdaki adresi kullanın.

erzincannil
erzincannil - 2 yıl Önce

Adres koydum hatırlamıyorum kitlendi şikayet ettim kapanmıyor yardımcı olun

İlgili şikayet varsa
İlgili şikayet varsa @erzincannil - 2 yıl Önce

Şikayet edilen seçenek o hesapta yoksa dikkate alınmaz. Facebook doğrulama sorunu yazımızdan facebook iletişim adresleriyle yardım talep edin.

Zilan tanyeri
Zilan tanyeri - 2 yıl Önce

Hesabım yasimdan dolayi kapatildı ne yapabilirim

Instagram yaş sorunu
Instagram yaş sorunu @Zilan tanyeri - 2 yıl Önce

Kimlik ibrazı gerekiyor. Kapatılan hesabı açmayla alakalı yazımıza da bakınız.

adsiz
adsiz - 2 yıl Önce

istegrama giremiyorum..durduruldu diyor lutfen yardimci olursaniz sevinirim

Instagram durduruldu
Instagram durduruldu @adsiz - 2 yıl Önce

Başka cihazda aynı sorun olmuyorsa cihazı sıfırlayın

Hilal
Hilal - 3 yıl Önce

Peki teşekkür ederim

Hilal
Hilal - 3 yıl Önce

İnstagram hesabımda böyle bişey oldu da nasıl giriş sorunu bildiriminde bulunacağım?

İletişim adresleri
İletişim adresleri @Hilal - 3 yıl Önce

Instagram iletişim haberimize bakınız.

Hilal
Hilal - 3 yıl Önce

Hesabım geçici olarak kilitlendi gmailime giremiyorum gelen koduda göremiyorum yani. Hesabım kaç günde açılır acaba 2 hafta oldu buhün açılmadı hala

Hesabım ne zaman açılır
Hesabım ne zaman açılır @Hilal - 3 yıl Önce

Kod gönderiyorsa biraz zor. Giriş sorunu bildiriminde bulununuz.

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Hesap kendi kendine mail değiştirmiş nasıl tekrar erişecem

Kendiliğinden mail değiştirildi
Kendiliğinden mail değiştirildi @Emre - 3 yıl Önce

Ya hesap çalındı veya kullanıcı e-posta eklemede kaldırdı. Güvenlik sebebi ile yapıldıysa giriş yaparken sizi yönlendirecektir. Yani kendiliğinden mail değiştirme gibi bir durum olmaz.


Teknoloji haberleri