Instagram hesabı dondurma nasıl yapılır

banner186

Sosyal medya araçlarından Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakma nasıl yapılır ? Instagram hesabınızı bir süreliğine askıya alma nasıl yapılır ?

Instagram hesabı dondurma nasıl yapılır
Çağrı merkezi 20 Nisan 2017 Perşembe 12:43

banner192

Sosyal medya araçları şuan en çok kullanılan haberleşme araçlarındandır. Sosyal medya insanların görüş ve fikirlerini yayınladığı, arkadaşlarını takip ettikleri bir sistemdir. Dünya genelinde bu uygulamaları kullanan milyonlarca kişi bulunmaktadır. İşte o uygulamalardan biride Instagram uygulamasıdır.

Instagram uygulaması resimlerinizi paylaştığınız bir sistemdir. Bu uygulamayı herhangi bir sebepten ötürü geçici olarak askıya almak dondurmak isteyen kişilerin bu işlemi nasıl yapacaklarını bu haberimizde yayınlayacağız. Bu işlemi yaparken var olan verilerinizi silmeden sadece hesap dondurmanın nasıl olacağı aşağıda yer alacaktır. Bu işlemi adım adım sizlere anlatacağız. 

Instagram dondurma nasıl yapılır

Instagram hesabı dondurma nasıl yapılır

Instagram hesap dondurma

Instagram uygulaması 2010 yılı içerisinde Ekim ayında kurulmuş bir sosyal medya sitesidir. Bu uygulamada o günden beri kullanıcılar çekmiş oldukları resimleri yayınlama ve bu resimleri Instagram uygulamasının entegre olduğu diğer sosyal medya araçlarında yayınlama imkanı bu uygulamada yer almaktadır. Instagram uygulamasını istemediğiniz bir durum karşısında dondurma işlemi aslında çok kolay yapılmaktadır. Bu işleme geçmeden önce şunu belirtelim, Instagram hesabını geçici olarak durdurduğunuzda ne gibi durumlar karşınıza gelmektedir.

Bu işlemi yaptığınızda hesabınızda yer alan fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz geçici olarak gizlenecektir. Fakat bu resimleriniz silinmeyecektir. Yaşayacağınız durumu anlattıktan sonra şimdide dondurma işlemlerine başlayalım;

  • İlk olarak Instagram uygulaması üzerinden dondurma yapamazsınız. 
  • Mobil telefonunuzdan ya mobil tarayıcı ile veya bilgisayarınızdan instagram.com adresinize giriş yapınız.
  • Daha sonra hesabınıza giriş yaptıktan sonra kullanıcı adınıza tıklayarak profil düzenlemeyi seçiniz.
  • Ekranda bulunan "Hesabımı geçici olarak kapat" yazısına tıklayarak karşınıza gelen adımları takip ederek hesabınızı dondurunuz.
  • Bu işlemi 7 gün içerisinde bir defa yapabilirsiniz. Ayrıca dondurduğunuz hesabı anında geri açılımını yapamazsınız. 3 saat kadar beklemeniz gereklidir.
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ILKAY - 13 ay önce
LÜTFEN YARDIM ,RİCA EDİYORUM ....
HESABIMI DONDURMAK ISTIYORUM OLMUYOR .... ANASAYFAYA GEÇİŞ YAPIYOR SÜREKLİ .. LÜTFEN YARDIIM
Avatar
m.h.hayal042 - 10 ay önce
donsurmakistiyoru
Avatar
Nee_guu - 9 ay önce
Dondurmaq isteyirem. Alinmir
Avatar
nilay_balkn - 9 ay önce
Geçici olarak dondurmak istiyorum
Avatar
sabina_mammedzade_ - 7 ay önce