Instagram hesabı silme hesap kapatma

facebook müşteri hizmetleri

Instagram hesabı silmek hesap kapatma için neler yapılmalı? Instagram hesabı nasıl kapatılır? Instagram hesabı silebilir miyim? Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram hesabı silme hesap kapatma
14 Ağustos 2016 Pazar 15:30

banner192

Instagram hesabı silmek için neler yapılmalı ? Instagram hesabı nasıl kapatılır ? Instagram hesabı silebilir miyim ? Instagram hesabı silme resimli anlatım. Instagram hesabı nasıl silinir ? Instagram hesabı silinirse, aynı kullanıcı adını tekrar alabilir miyim ? Instagram hesabı silme mobil üzerinden nasıl silinir ?

Instagram hesabınızı bazı sebeplerden dolayı silmek isteyebilirsiniz. Instagram hesabınızı silmek için neler gerekli, Instagram hesabınızı kapatmak için tüm detaylı bilgiler haberimizde.

Hesabınızı silmek için birçok neden olabilir bunların başında hesabınızda sizin bilginiz olmadan farklı içerikte resimlerin paylaşılması yada Instagram hesabınızın adının sizin için uygun olmadığını düşündüğünüz zamanda. Yada kendi adınıza ve soyadınıza uygun bir Instagram hesap adı bulduğunuzda diğer hesabınızı kapatıp, yeni hesaba geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenlerden biride Instagramı sevmemiş olabilirsiniz bu durumlarda hesabını kapatabilirsiniz. Instagram hesabınızı tamamen silmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram hesabımdaki fotoğrafları nasıl yedeklerim ? 

Instagram hesabınızı kapatmadan önce fotoğraflarınızı yedeklemek isterseniz. Aşağıdaki linke tıklayarak fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz.

Instaport.me sitesine giderek burada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçmeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sizden Instagram kullanıcı adınızı yazmanızı isteyecektir, Instagram kullanıcı adınızı yazdıktan sonra açılan yeni sayfada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçiniz.Daha sonra sağ üst köşede yer alan Download Selected seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Fotoğraflarınızı yedekledikten sonra hesabınızı kapatmak için devam ediyoruz.

Instagram hesabı kapatma

Instagram hesabını kapatmak istediğinizden eminseniz artık hesabı kapatma işlemine geçiyoruz. Instagram hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız öncelikle aşağıdaki linke tıklıyoruz.

Instagram hesabınızı silmek için tıklayınız

Yukarıda belirtilen linke tıkladığınızda hesabınız açık değilse sizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yaptıkran sonra hesabını neden kapatıyorsun ? sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair soruyu cevapladığınızda şifrenizi giriş yapmanızı isteyecektir. Şifrenizi de yazdıktan sonra hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayabilirsiniz.
Instagram hesabı sil
Hesabınızı sildikten sonra eğer geri dönmek isterseniz, tekrar kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Hesabınızı sildikten sonra fotoğraflarınız, beğenilerini ve yorumlarınız görünmeyecektir. Instagram da gizli olarak kalacaktır.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×