Instagram internette daha az veri kullanımı

banner186

Instagram' da daha az veri kullanımı yapmanın yolları bulunmakta. Sizlere en kolay yöntem olan Instagram ayarlarında hücresel veri kullanımı bölümünde bulunan daha az mobil veri kullan seçeneği.

Instagram internette daha az veri kullanımı
Müşteri Hizmetleri 19 Ağustos 2017 Cumartesi 16:16

banner192

Instagram platformu ve diğer sosyal medya platformlarının yarattığı en belirgin sorunlardan birisi veri tüketimini çok fazla yapmasıdır. Bu platformlar üzerine giriş-çıkış yapma işleminde bile belirli bir oranda veri tüketimi olabiliyor. Ancak Instagram üzerinde pratik olarak uygulayacağınız bazı yöntemler sayesinde veri tüketimini en aza indirebilirsiniz. Bunu yapmak için ilk yapmanız gereken de Instagram da daha az mobil veri kullan seçeneğini aktif hale getirmek olacaktır.

Instagram daha az mobil veri kullan seçeneği

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil bölümüne girin. Ardından Seçenekler daha sonra da Ayarlar kısmına giriş yapın. Ayarlar kısmında karşınıza hücresel veri kullanımı alanı çıkıyor. Bu kısma giriş yaptığınızda karşısına 'daha az mobil veri kullan' diye bir seçenek çıkıyor. Bu seçeneği aktif hale getirdiğini zaman veri tüketiminin en aza indiğini göreceksiniz. Bu durumda otomatik video oynatma özelliği kapalı hale geliyor. Yani siz onay vermedikten sonra hiçbir video kendiliğinden başlamıyor ve veri kullanımı da olmuyor. www.andronova.net

Instagram daha az mobil veri kullan nasıl açılır

Instagram uygulamasını açınız ve al tarafta bulunan kişi simgesine dokununuz. Ekrana gelen ayarlar (çark) tıklayınız. Seçeneklerde "hücresel veri kullanımı" dokunun ve "daha az veri kullan" seçeneğini aktif ediniz.

Instagram daha az mobil veri kullan nasıl açılır

Instagram internette daha az veri kullanımı

internette daha az veri kullanımı

Arka planda uygulamayı kapatın

Instagram üzerinden çıkış yaptıktan sonra veri kullanımı olmadığını düşünebiliriz. Ancak uygulamayı kapatsanız bile arka planda kendiliğinden çalışmaya devam eder ve zaman akışını yenilemeye devam eder. Bu nedenle uygulamadan çıktıktan sonra görev yöneticisine girerek uygulamaları arka plandan da kaldırın. Bu da veri tasarrufu yapmanızı sağlar.

Instagram uygulamasında yer alan internette daha az veri kullanımı ayarlarının dışında otomatik videoların açılmasını engelleyebilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×