Instagram kendi kendine kapanıyor çözümü

Android ve iPhone cep telefonda instagram kendi kendine kapatıyorsa ne yapılır diye düşünüyorsanız kapanma problemi çözümü için bazı öneriler işe yarayabilir. Hesap kendi kendine kapanma hatası haberimizde.

Instagram kendi kendine kapanıyor çözümü
banner192

Instagram son yıllarda en sık kullanılan sosyal ağlardan biridir. Lakin yıllardır var olan bu sitede son zamanlarda kullanıcılar kendi kendine kapanma sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Kendi istekleri doğrultusunda uygulamadan çıkan kullanıcılar bundan epey rahatsız olmaktadır. Peki, instagram’ın kendi kendine kapanmasının sebebi nedir? Instagram kendi kendine kapanma probleminin çözümü nedir?

2017 yılı eylül verilerine göre ayda yaklaşık 800 milyar kadar rekor kullanıcıyı bünyesinde barındıran instagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolar aracılığıyla birbirleriyle iletişim içinde olmasını sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. İnsanlar, bu sosyal ağ sayesinde anlık olarak ne yaptıklarını takipçilerine bildirebilmekte bu sayede beğeni almaktadır.

Uygulamanın hem Apple hem de Android cihazları için sürümleri mevcuttur. Hatta öyle ki bu uygulama işletim sistemlerinin aplikasyon mağazalarında en sık kullanılan uygulamalar listesinde yer almaktadır. En popüler paylaşım sitelerinden biri olan bu uygulamadaki bu sorun neyden kaynaklanmaktadır? Instagram giremiyorum veya Instagram açılmıyor diyen kullanıcılar kulak versin.

Instagram kendi kendine kapanıyor mu?

facebook müşteri hizmetleri
Instagram' da kullanıcıların uygulamadan çıkarılma sebepleri neler?

İlk önce şunu belirtelim şu anki sorun genel bir instagram sorunu olabilir. Bazı yerlerde veya kullanıcılarda görülebilir. Yani sorunun kaynağını anlamadan işlem yapmamanız önerilir.

Instagram kendiliğinden kapanıyor sorunu: Instagram uygulaması kaynaklı durumlarda cihazdan uygulama kaldırılıp cihaz önbellek temizlenip sonra tekrar uygulama yüklenip denenebilir. Bunun dışında farklı bir internet ağına bağlanarak denenmesi gerekiyor. Ve bilgisayarda. Eğer instagram kendiliğinden kapanıyorsa yani sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki adımları deneyiniz.

Instagram'ın kullanıcıları atmasının pek çok sebebi vardır. Bu sebeplerin başında uygulamanın güncel olup olmadığı gelmektedir. Güncel olmayan uygulamalar kasmaya başlar ve bir süre sonra uygulamadan atılmaktadır. Bu durumda kullanıcının işletim sisteminin uygulama mağazasından en son sürümü güncellemesi gerekir. Tabi Instagram uygulamasının yeni sürümünü cihaz destekliyorsa.

Instagram tarafından kullanıcı engellenmesi. Bu sorun genelde ya uyarı verilerek engellenir ya da bu tarz sorunlara neden olur.

Instagram'ın kullanıcıyı otomatik atmasının bir diğer sebebi ise telefonun önbelleğinin dolu olmasıdır. Bunun çözümü için kullanıcının önbelleğindeki gereksiz verileri silmesi gereklidir.

Son olarak bazı cihazlar kaynaklı sorun oluşabiliyor. Eğer instagram hesabı başka cihazda sorun çıkarmıyorsa o zaman sorun çıkaran cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 00:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevin duransoy
Nevin duransoy - 1 ay Önce

Instagram hesabım sürekli kapanıyor

Kapatılan hesaplar
Kapatılan hesaplar @Nevin duransoy - 1 ay Önce

Sürekli aynı bilgilerle aynı cihazdan ve aynı internet ağından açıyorsanız fake olarak görülebilir.

Zeynep su
Zeynep su - 2 ay Önce

Instagram hesabım sürekli kapanıyor