Instagram Lite nedir nasıl kullanılır

Instagram uygulamasının Lite sürümü yayınlandı. Lite nedir ve ne demek gibi soruların cevabını gelen yorumlarla cevaplayacağız. Şu an Android telefonda desteği var. Ama iPhone desteklemiyor.

Instagram Lite nedir nasıl kullanılır
müşteri hizmetleri

Instagram şu aralar önemli yeniliklele anılmakta. Hikayelerin dışında IGTV ve görüntülü arama özelliği büyük ilgi çekti. Şimdi ise Lite sürümünü yayınladı.

Instagram Lite nedir? Instagram Lite uygulaması, diğer uygulamaya göre daha küçük çapta boyuta ve özelliğe dahip. Daha çok fazla kullanılmayan kısımların kaldırılması ile oluşturulan bir sürüm. Hem hızlı çalışıyor hem de fazla yer kaplamıyor. Lite' de de canlı yayın, görüntülü konuşma, IGTV, hikayeler ve video paylaşımı yapılabilmekte. Ama Direct özelliği kısıtlandı.

Instagram Lite nasıl kullanılır? Uygulamayı resmi mağazadan indirip hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Ayarlar kısmından gerekli yapılandırmayı yapınız.

Instagram Lite telefonu yavaşlatmaz. Daha doğrusu normal sürüm gibi donanım tüketmez. Hız sorunu yaşayan ve telefonda fazla yer olmayan kullanıcılar için önemli bir uygulama. Bu programla binen yükü azaltarak stabil çalışma imkanına sahipsiniz. 

Instagram Lite nedir nasıl kullanılır

Instagram Lite indirme

Uygulamanın dosya boyuru 500 küsür kb. Destekleyen sistemler ise Android 5.0 ve üzeri. Şu an Lite Türkiye için gün içerisinde aktif olabilir. Kademeli olarak gelebileceğinden ara ara kontrol ediniz.

Instagram Lite şu an Android cihazlarda kullanıma açıldı. Kısa sürede iPhone iOS cihazlara gelmesi bekleniyor. App Store üzerinden indirmeye açılacak. 

Instagram Lite indirmek için Google Play Store' ye girerek Instagram Lite şeklinde aratmanız yeterli. Instagram Lite Android direk adresi play.google.com/store/apps/details?hl=en&id=com.instagram.lite

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 14:29
müşteri hizmetleri