Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir?

banner186

Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir? Instagram nasıl şikayet edilir? Instagram sahte hesap şikayet etmek, Instagram sahte profil nasıl şikayet edilir?

Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir?
Savaş Taşcıoğlu 19 Ağustos 2016 Cuma 00:46

banner192
Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir? Instagram nasıl şikayet edilir? Instagram sahte hesap şikayet etmek, Instagram sahte profil nasıl şikayet edilir? Instagram birisi sizin adınıza hesap açmış ise nasıl şikayet edebilirim ? Biri adıma sahte hesap açmış nasıl kapatabilirim ? Instagram'da sahte hesap nasıl kapatılır ? Instagram şikayet etme, Instagram müşteri hizmetleri, Instagram çağrı merkezi.

Her sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Instagram'da güvenliğe önem veren bir firmadır. Başka biri sizin adınıza bir hesap açarak sizin adınızı kullanıyorsa o kişiyi şikayet edebilir. Instagram üzerinden bir form doldurarak ta bildirimde bulunabilirsiniz. 
 
Instagram üzerinden kişi veya bir kuruluşun taklit bir hesabını gördüğünüzde bunu şikayet ederek bildirimde bulunabilirsiniz. Şikayet ettiğiniz kişi eğer sahte bir hesap kullanıyorsa ve sizin gönderdiğiniz bilgiler doğru ise hesap tamamen kapatılır. 
Instagram taklit hesap şikayet adresi: https://help.instagram.com/contact/636276399721841
instagram taklit hesap şikayet etme
Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir
instagram sahte hesap şikayet etme resimli
Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir?

Instagram taklit hesap nasıl şikayet edilir?
 

Instagram'da arkadaşınıza veya bir yakınınıza ait taklit bir hesap gördüğünüzde o hesabı şikayet ederek Instagram'a bildirerek hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu bir kişide olabilir, şirket yada kuruluşta, şikayetiniz doğru bilgiler içeriyorsa hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Taklit edilen hesabı şikayet ederken sizden kimlik bilgileriniz, kullanıcı adınız gibi bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde gönderdiğinizde hesap kapatılabilir. 

Instagram üzerinden taklit edilen bir kişi veya kuruluşu şikayet etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle şikayet etmek istediğiniz profile giriş yapıyoruz. Daha sonra üç nokta simgesine tıklayarak Kullanıcıyı şikayet et butonuna tıklıyoruz. 

Başkasının kimliğine bürünen hesaplar seçeneğine tıklıyoruz. 

Bu formu doldurun linkine tıklıyoruz. 

Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış seçeneğine tıklıyoruz. 

Instagram hesabınız var ise evet seçeneğini, yok ise hayır seçeneğini işaretliyoruz. Sizin adınıza bir hesap taklit ediliyorsa, evet taklit edilen kişi benim, bir yakınınıza ait bir hesap ise hayır bu hesap bir arkadaşımı taklit ediyor

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi sizden istenilen bütün bilgileri giriş yapalım. Kimlik bilgileriniz, kullanıcı adınız, mail adresiniz ve açıklama kısmına da taklit eden kişi ve hesap ile ilgili detaylı bir kayıt oluşturabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra gönder butonuna tıklamanız yeterli. 
Instagram taklit hesap şikayet

Instagram taklit hesap şikayet etmek

Sahte hesap şikayet etme instagram

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Kevser atan - 8 ay önce
İnstgrm hesabın caldini nsl şikayet ederbilrim