Instagram şifre kırma gerçekten kolay mı? 2019

Instagram şifre kırma programı var mıdır veya Instagram hesap çalma programı diye Google' de arama yapan çok sayıda kişi vardır. Bunların çoğu genel Instagram şifre çalma yöntemlerini dener.

Instagram şifre kırma gerçekten kolay mı? 2019
müşteri hizmetleri

Instagram' ın popüler olması ister istemez yanında sorunları da getirmekte. Hesaba erişim sorunları, şifre sıfırlamasının çalışmaması, kod gelmiyor olması ve instagram şifre kırma girişimlerinin hem devam ediyor olması. 

Instagram hesap güvenliğinin korunması için bir dizin önlemler alınması gerekiyor. Mobil doğrulama ile hesaba girişte telefona gelen kodla hesap ulaşma, iki faktörlü doğrulaması, mail hesabının güvenliği ve gizlilik ayarlarının yapılandırılması. Öneri olarak bunlardan faydalanmanızı isteriz. Özellikle sosyal ağlarda kullanılan mail adresini çok kullanmadığını ve mümkünse yeni bir mail adresi kullanılması. Bilinmezse daha az risk taşır. Tabi e-posta adresindeki güvenlik ayarlarınında yapılandırılması gerekiyor. Onda da aynı şekilde giriş güvenlik seçenekleri bulunuyor. Bunları yapıp ve artık mail adresine girmenize gerek yok.

Instagram şifre kırma mümkün mü?

Instagram şifre kırma programı veya sosyal mühendislik yöntemleri daha çok bilinen instagram hesap çalma yöntmelerinden. Instagram şifre nasıl kırılır? Şifrede zafiyet varsa yani kısa ve karşılık bir değere sahip değilse kırılma ihtimali yüksek olur. Bazı şifre deneme programları kullanılarak şifre denemesi yapılıp şifre kırmaya çalışılır. Ama bu yöntem eskisi kadar etkili değil.

Keylogger virüsleri ile hesap çalma! Bu yöntem zararlı kodlarla kişinin daha önce tespit edilen mail adresine gizledikleri virüsü göndererek açılması sağlanması. Çoğu virüsü mail adresleri algılanmakta. Ama anlık yazılmış bir kod ve kullanıcının virüs programı çok gelişmiş değilse bu kodu çözemiyorsa iş işten geçmiş bir hal alabiliyor. Gönderilen e-postalarda sanki instagram' dan gidiyormuş izlenimi veriliyor. Yönlendirilen sahte sayfa üzerinden şifrelere erişim yapılıyor. Detayı aşağıda...

Sahbe yani fake sayfa hazırlanması. Instagramın geçtiği bir uzantı ile mail atılıyor. İçerik sanki instagram' dan gidiyormuş gibi hazırlanıyor. Mail içeriğinde tıklanması için bir link veriliyor. Kullanıcı bu adresi tıkladığında ya virüs bulaşıyor ya da sahte bir instagram sayfası açılıyor. Buradan hesap bilgilerinizin girilmesi isteniyor. Siz hesap bilgilerinizi girdiğinizde bilgileriniz karşı tarafa gidiyor.

Instagram şifre sıfırlamadaki güvenlik sorularının cevaplarının basit olması! Bazıları bilinebilir cevaplar yazark hesaplarının çalınmasına davetiye çıkarıyor. Örnek doğum tarihi, doğum yeri, anne kızlık soyadı, öğretmen adı, tarihteki önemli yıllar ve tarihi kişilerin tercih edilmesi bir güvenlik zafiyeti olabiliyor.

Instagram şifre kırma gerçekten kolay mı?

Instagram şifre çalma girişimleri

Instagram şifre kırma için instagram şifre çalma denemeleri: Çoğu kişi günlerce birinin instagram hesabını çalmaya çalışıyor. Bazı gelişmiş şifre kırma programları 8 hane ve altı şifreleri gün içerisinde kırabiliyor. Şifre kırmanın zorluk derecelendirmesinde 8 ile 13 karakter günler alabiliyor. 13 Hane ve üzeri haftalar veya aylar sürebiliyor. Tabi kişi ek güvenlik koymuşsa buna ihtiyaç olduğundan şifre kırma işlemi başarısız olabiliyor. Her yıl bir şifre kırma programı ile internette yer alan bazı kişiler sahte şifre kırma programlarıyla virüs yayabiliyor. Ya da sistemleri ele geçirebiliyor. 2019 Yılında da yine birden çok yazılımla ortaya çıkan çok olur

Instagram açığı ile şifre kırma durumları! Bu çok nadir ve üst düzey bilgiye ve yeteneğe sahip kişilerin yapabileceği işlemler. Instagram' da tespit ettikleri açıkları kullanarak kullanıcı verilerine ulaşmanın sağlanması. Bu da binde bir gibi durumlarda çıkabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 02:52
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serra salimoğlu
Serra salimoğlu - 3 hafta Önce

Merhaba benimde h... çalındı ben napcam

Ne yaptınız
Ne yaptınız @Serra salimoğlu - 3 hafta Önce

Şikayet ve parola sıfırlamada neler çıkıyor ve çoklu şikayet yaptınız mı?

Esra yıldırım
Esra yıldırım - 3 hafta Önce

Slm bende şif... unuttum E posta üzerineydi E posta ona gidiyor bende telefonumu değiştirdim ne yapmam lazım yardım eder... sevinirim.

Bekli bir çıkış yöntemi olur
Bekli bir çıkış yöntemi olur @Esra yıldırım - 3 hafta Önce

Uygulamada yardım seçeneğine ve girişte şifre alma ekranında çıkacakları yazınız.

Melik Durmuş
Melik Durmuş - 2 ay Önce

Yeter

Metin
Metin - 2 ay Önce

Selam aleykum Benim hesabim gitti eğer alabilirsem ne kadar sa veririm

gizem yilmaz
gizem yilmaz - 3 ay Önce

adıma fake hesap açmışlar terbıyesız terbıyesız konuşuyorlar adıma nasıl alabilirim o hesabı yardımcı olurmusunuz.

Fake hesap şikayeti
Fake hesap şikayeti @gizem yilmaz - 3 ay Önce

Hesabınız varsa diğer hesabın profile girip şikayeti iletin.

Kardelen__mt
Kardelen__mt - 3 ay Önce

Merhaba ben şifre kirmsk istiyorum yardimdi olurmusunuz

Ramin.o6o
Ramin.o6o - 4 ay Önce

Selam benim hesabim calindi geri almak istiyorum, yardimci olurmusnuzm

Hhhhh
Hhhhh - 5 ay Önce

Hesabımı geri istiyən