Instagram soru sorma çıkmıyor iPhone Android

Instagram' a güzel bir yenilik daha geldi. Sık sık güncellemeyle gelen bir özellikte soru sorma nedir? Kullanıcılar istediği kişiye / kişilere ve herkese soru sorabilecek. Hikayelerde yayınlanan soru durum olarak görülecek. Peki Android ve iPhone soru sorma simgesi yoksa!

Instagram soru sorma çıkmıyor iPhone Android
müşteri hizmetleri

Instagram' a yeni bir özellik daha eklendi. Özelliğin adı "soru sorma" bir diğer adı "bana soru sor" özelliği kademeli olarak kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor.

Instagram, kullanıcılarının daha fazla etkileşime geçmeleri için test ettiği bir özelliğini güncellemeye açtı. Bu özellik 52. sürümle geldi.

Sessiz bir şekilde gelen yeni özelliği, hikaye paylaşımında, anket yapma ve doğrudan da soru sorabiliniyor. Kullanıcı soru sorduğunda cevap vermek isteyen yanıtla butonu ile yazdığı yorum soru sorana "DM" olarak iletilmekte. Bu bir nevi ekşi sözlük gibi. 

Daha özgün mesajlar yazılabilecek. Instagram kullanıcılarına kalıplaşmış hazırladığı yöntemin dışına çıkarak sorularda özgünlüğü sağladı. Instagram soru sorma çıkmıyor mu?

Instagram soru sorma neden görünmüyor?

Instagram soru sorma görünmüyorsa bunun az sayıda nedenleri vardır. Bu sorun genelde bazı yeni özelliklerde görülmekte. Bu sorun bazen kullanıcılarda kalıtsal durabiliyor. Bizde olası nedenlerine aşağıda maddeler halinde yazdık.

 • Kullanılan instagram sürümü güncel değil.
 • Uygulama sürümü güncel ama kullanıcıya henüz tanımlanmamış.
 • Cihaz uyumlu değil. Soru sorma özelliğini telefon sürümü desteklemeyebilir.
 • Yanlış yerde arıyor olabilirsiniz.
 • Hesabınızla alakalı bir sorun olabilir.

Instagram soru sorma görünmüyor çözümü

 • Telefonunuzu kapatıp açıp tekrar deneyin.
 • Instagram uygulamasının güncel olduğundan emin olunuz.
 • Instagram' ı telefondan kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.
 • Başka bir telefondan hesabınıza girerek deneyiniz.
 • Başka bir instagram hesabını da telefonunuzda deneyiniz.
 • Bana soru sor henüz tüm kullanıcılara ulaşmadı. Bunlardan biri olabilirsiniz.
 • İnstagram' daki sorun bildirim butonunu deneyin.

Instagram soru sorma nasıl yapılır?

Instagram soru sorma nasıl kullanılır? Uygulamayı açınız. Yukarıdaki kamera simgesine dokunun. Hikayeler sayfasından gülen simgesine dokunun. "Bana soru sor veya sorular" yazısına dokunun. Sonra sorununuzu yazınız. Üst taraftaki bağlantı simgesiyle IGTV' de yayınladığınız bir videonunda bağlantı link adresini ekleyebilirsiniz. 

Soruyu yayınladıysanız artık kullanıcılar sizin profil simgenize dokunarak sorununuzu görebilir. Yani duruma eklenmiş oluyor. www.andronova.net

Instagram soru sorma nereden çıkıyor?

Soru sorma simgesi çıkmıyor neden? Instagram uygulamasında kamera simgesine dokununuz. Açılan alttaki seçeneklerden "Yazı" yazana dokunun. Yazı çıkmıyorsa sağa veye sola doğru kaydırdığınızda çıkacak. Yazmak istediğiniz yazıyı yazınız. Sonra yukarıdaki "Modern, Neon, Taktilo veya Kalın / italik" seçeneklerinden birini seçiniz. Alttaki sağa doğru olan ok' a dokunun. Sonra ilerleyin ve karşınıza konum, bahset, konu etiketi, anket ve sorular seçenekleri çıkacak. Buradan sorularla devam ediniz.

Not: Sorulan soruyu geri almak istiyorsanız paylaş' ta bulunan "Geri al" butonuyla yapabilirsiniz. 

Instagram soru sorma neden görünmüyor?Instagram soru sorma çıkmıyor nasıl kullanılır?Instagram soru sorma görünmüyor çözümüInstagram soru sorma nasıl yapılır? Instagram soru sorma nereden çıkıyor?Instagram soru sorma çıkmıyor androidInstagram soru sorma çıkmıyor iphoneInstagram soru sorma androidInstagram soru sorma iphonesoru sorma nerden çıkıyorsoru sorma nasıl yapılırsoru sorma butonusoru sorma instagram yoksoru sorma instagram çıkmıyor

Bu haberimiz Instagram soru sorma nasıl kullanılır ve neden çıkmıyor sorularına kesin çözüm olarak hazırlanmıştır. Samsun Galaxy, LG, Sony, Huawei ve iPhone telefonlar için aynı öneriler.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 02:58
müşteri hizmetleri