Instagram takipçi düşme nedenleri

Instagram' da takipçilerim düşüyor kaybediyorum diyenler sorunu ilk kendilerinde aramalılar. Genelde yapılan bir yanlış nedeniyle ya da paylaşılan bir paylaşım sebebiyle olabiliyor. Birde takipçi satın alma sonucu.

Instagram takipçi düşme nedenleri
müşteri hizmetleri

Sürekli olarak artan bir sosyal medya kullanıcı kitlesi bulunuyor. Paylaşım olarak en çok kullanılan sosyal medya hesaplarının başında instagram geliyor. İnstagram hesabı ile birçok paylaşım yapılmakta. İnstagram’da hikaye oluşturuluyor. Video ve fotoğraf paylaşılıyor. Bu yapılan paylaşımları takipçi listesinde bulunan kişiler görebiliyor. Bu paylaşımların altına beğeni ya da yorum yapmak mümkün. Takipçi sayısı ne kadar fazla ise o kadar fazla beğeni ya da yorum alınıyor.

Takipçileri mi kaybediyorum! Instagram da takipçi sayısını arttırmak oldukça güç ve zaman ister iken bazı yapılan şeylerle takipçi kaybetmek mümkün. Hangi durumlarda takipçi kaybedilir. Sorun için bazı nedenlere yer verdik. Sorunun çözümü genelde zor olur. Tabi Instagram tarafından yapılan bir şey yoksa.

Instagram takipçi düşme nedenleri

Instagram takipçi neden düşer

Hesabın kitli olması ve hep aynı paylaşımları yapmak: Instagram takipçilerim düşüyor: Hesabın kilitli olması takipçi kaybetmeye neden oluyor. Bir çok kişi kilitli olan hesabı takip etmek istemiyor. Sürekli olarak aynı konuda ve bir birine benzer paylaşımlarda sıkıcı gelebildiği için takipçi kaybetmenin nedenleri arasında bulunuyor.

Art arda paylaşım: Bir gün içinde hiç beklemeden art arda yapılan paylaşımlarda takipçiler tarafından sıkıcı gelen durumlar arasında bulunuyor. Yapılan paylaşımlar arasında bir süre beklemek gerekiyor.

Yorumları yanıtsız bırakmak ve hastagh kullanımı: Yapılan paylaşımların altına yapılan yorumlar cevapsız bırakılınca takipçi kaybına uğranması mümkün. İnstagram’da paylaşım yapılır iken hastagh kullanımını bırakmamak gerekir. Hastagh ile yapılan paylaşımlar ile daha rahat takipçi bulunabiliyor.

Karşı tarafı takip etmemek: Intagram’da beni takip etsinler ama ben onları takip etmem dendiği zaman takipçi kaybına sık bir şekilde uğramak mümkün.

Instagram tarafından alınan bir ceza. Bu cezanın bazen bilgilendirmesi kullanıcıya gönderilir. Bazende gönderilmez. Düşme kural dışı gelen takiplerde olabiliyor. Örnek takipçi satın alma.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Serdar agirman
Serdar agirman - 2 yıl Önce

benim takip ettiğim insanlar artıyor takibi bırakıyorum bu sefer 2 katına çıkıyor

Arzum arslan
Arzum arslan - 2 yıl Önce

Ben yıllardır kullanıyorum ama sürekli her dk düşüyor ve hiiiççç 300 geçmiyor bir sorun var Emin’im okadar takipçi ekliyor istek gönderiyor tanıdık zaten 300 kişi yabancı Kişiler de eklense 500 olur ama yok

Gaha
Gaha - 2 yıl Önce

İnstagram hesabında takipçi hep düşüyor nedeni nedir

Analiz için
Analiz için @Gaha - 2 yıl Önce

Olumsuz bir işlem yaptınız mı?

Teknoloji haberleri