Instagram telefona yüklenmiyor

banner186

Facebook' un Instagram' ı satın almasıyla daha da büyüyen paylaşım ağı bazen telefon kaynaklı bazende uygulama kaynaklı yüklenmeye veya çalışmayabiliyor. Instagram uygulaması neden yüklenmiyor?

Instagram telefona yüklenmiyor
Çağrı merkezi 06 Ağustos 2017 Pazar 15:28

banner192

İnstagram uygulaması son günlerde en çok konuşulan sosyal medya araçları arasında yer almaktadır. Özellikle facebook şirketi tarafından alındıktan sonra uygulamanın kullanıcı kitlesi katlanarak artmaya başladı. instagram uygulaması sevdikleriniz ile resim ve video paylaşımı yapabileceğiniz bir ortamdır. Bu uygulama bazı sebeplerden ötürü telefonunuza yüklenemeyebilmektedir. Bu haberimizde bu sebepleri ve nasıl çözüm üretebileceğiniz anlatmaya çalışacağız.

Instagram telefona neden yüklenmiyor

Instagram telefona yüklenmiyor

İlk önce şunu belirtelim instagram uygulamasının çalışabilmesi için bazı asgari yazılım ve donanım şartları bulunmaktadır. Eğer bu şartlar cihazınızda bulunmuyorsa bu uygulama çalışmamaktadır. Şimdi hangi telefonlarda neden çalışmadığını sizlerle paylaşalım;

  • Instagram uygulaması OpenGL ES 2 sistemini destekleyen android 2.2 işletim sisteminden sonraki sürümlerde ve kameralı telefonlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca tabletiniz OpenGL ES 2'yi destekliyorsa tabletinizde de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
  • İlk nesil çıkan HTC telefonlar OpenGL ES 2'yi desteklemedikleri içim instagramı çalıştıracak güce sahip değildirler. bundan dolayı bu telefonlardan birini kullanıyorsanız instagram açılmayacaktır.
  • Yukarıda belirttiğimiz gibi Android 2.2 işletim sisteminden eski sürümler yine instagramı çalıştırabilecek güce sahip olmadıkları için uygulama kurulumu yapılamaz
  • Samsung Galaxy Y modellerinin bazılarında ise filitreleme ve yükleme ekranında bazı siyah ekran hataları çıkabilmektedir. Bu konuda instagram yetkilileri daha net bir çözüm üretebilmiş değiller. Fakat kısa sürede bu sorunu çözecekelrini tahmin ediyoruz.
  • Android telefonlardan sonra iOS telefonlara geçelim. instagram v2.0 ve sonraki sürümleri iOS 4.2.1 ve sonraki sürümleri desteklemektedir. Bundan eski bir sürüm kullanıyorsanız instagram uygulamasını telefona kuramayabilirsiniz. iOS sürümünüzü kontrol edebilmek için ayarlar-genel-hakkında bölümüne bakınız.

Instagram telefona yüklenmiyor

Yukarıdaki şartları sağlayamayan telefonlara instagram uygulamasını kuramazsınız. Bunun çözümü telefonunuzu değiştirmenizdir. Asgari yazılım ve donanım gereksinimlerini paylaştıktan sonra bazı hataları sizlerle paylaşalım. www.andronova.net

Bazende instagram uygulamasını destekleyen telefonlar olduğu halde cihaz uyumlu değil hatası alınabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda aşağıdaki adımları takip ederek uygulamanın ön belleğini temizleyiniz.

Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Tümü > Google Play Store > Verileri sil adımlarını takip ederek önbelleği silerek instagram uygulamasını tekrardan kurunuz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Shmdj - 5 ay önce
Uygulamayı sildim ama şuan yüklenmiyor yardımcı olun uygulama yüklenmiyor diye bildirim geliyor
Misafir Avatar
Uygulama indirme hatası - 5 ay önce @Shmdj
Telefon marka modeli nedir? Uygulamayı nereden indirmeye çalışıyorsunuz? Farklı bir uygulama indirilebiliyor mu?
Avatar
rüzgarbesiktas - 5 ay önce
İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum
Avatar
Selda - 4 ay önce
İnstagramı yanlışlıkla sildim şimdide telefon geri yüklemiyor bana bir çare
Avatar
Korebilim - 4 ay önce
İnstagramı silip yükledim ce sonra geri yüklenmedi nasıl geri yükleye bilirim ?
Avatar
namiq bilaloc - 3 ay önce
556778...
Avatar
merve - 2 ay önce
İnstagram kaldirdim indirmedi sonra hata kodu 24 diyor telefon galaxsi s4
Misafir Avatar
Instagram indirme hatası - 2 ay önce @merve
Alternatif kanallarla (APK) indirmeyi deneyiniz. Cihaz ön belleğini temizleyin. Son öneri cihazı fabrika ayarlarına döndürün.
Avatar
Ömer - 2 ay önce
İnstagram hata kodu-24 veriyor yükleyemiyorum daha önceden yüklüydü silmiştim yüklemeye çalıştıkça aynı hatayı veriyor root browserden arattırma yapıyorum bulamıyorum instagrama ait bişe yok fabrika ayarlarına gitmeden başka yol yokmu
Misafir Avatar
Hata kodu 24 sorunu - 2 ay önce @Ömer
Facebook' a bağlayıp denediniz mi? Farklı bir telefondan yapabilirsiniz.
Avatar
Serkan - 2 ay önce
Instagram son sürüm olarak eski sürümü yüklüyor eski sürümde çoğu emojileri göremiyorum çözümü var mı??
Misafir Avatar
Eski sürüm sorunu - 2 ay önce @Serkan
3. parti uygulaması üzerinden denenebilir.
Avatar
Uygulama yükleme hatası - 8 ay önce
Alternatif olarak instagram' ın eski sürümlerini deneyiniz.
Avatar
sema dogan - 7 ay önce
Instigram hesabıma giriş yapamıyorum
Avatar
ece - 5 ay önce
İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum
Misafir Avatar
Hesabıma giremiyorum sorunu - 5 ay önce @ece
Aldığınız hata nedir?
Avatar
Deylaali9 - 3 hafta önce
İnstagram yuklenmuyo