Instagram uzun süre girmeyince kapanır mı

Kullanılmayan instagram hesabı ne zaman kapanır, kullanılmayan instagram hesapları silinir mi ve dondurdum kullanıcı bulunamadı hatası veriyor. Bu gibi soruların kesin yanıtı bu yazımızda.

Instagram uzun süre girmeyince kapanır mı

Kapatıldığında yani kapatılma talebi iletildiğinde 14 ya da 15 gün hesaba girilmediğinde tamamen kapatılır. Instagram hesap dondurmada tekrar giriş yapana kadar hesabınız gizli kalır. Hesap dondurma hafta sadece 1 kez yapılabilir. Dondurulmuş hesap için her hangi bir süre kavramı bulunmuyor. Yani şu kadar ay veya yıl kalırsa hesap kapatılır. Ya da instagram hesabına şu kadar yıl girilmediğinde hesap kapatılır.

Instagrama uzun süre girmeyince kapanır mı? Şu an için bu şekilde bir durum söz konusu değil. Bazıları instagrama ne kadar süre girilmezse kapatılır diye yazıyor. Burası bir sosyal ağ. Gerçek kullanıcı sayıları çok önemli. Kullanıcılarına zorunlu bir hizmet vermiyorlar. Kullanıcılarının da instagram' ı zorunlu kullanmaları gerekmiyor. Bundan dolayı bir süre kısıtlaması bulunmuyor. 

Instagram hesabımı dondurdum kullanıcı bulunamadı şeklinde hata veriyor diyen bazı kullanıcıların hesapları ya kapatıldı veya askıda kaldı. Her iki durum için aşağıda örnek verdiğimiz link adresine tıklayarak ilgili haberimizi okuyunuz.

 Instagram uzun süre girmeyince kapanır mı Instagram dondurulan hesap ne zaman silinir? 

Instagram dondurulan hesap ne zaman silinir

Dondurulan hesap ne zaman silinir diyenler bu şekilde bir durum söz konusu değil. Tabi bilinen bu şekilde. Instagram hesap kapatma sırasında resmi olarak bir süre verilmiyor. Bundan dolayı kapatılma gibi bir durum söz konusu değil. Ama hesabımı dondurdum hesap bulunamadı diyor kapatıldı şeklinde yazanlar içinde aynı şekilde aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ilgili yazımızı inceleyin.

Hesabımı dondurdum açtığımda fotoğraflar silinmiş görünüyor!

Bazen uzun zaman dondurulmuş hesaplarda paylaşılan fotoğrafların bazıları veya çoğu görünmüyor. Bu dondurma süresinin uzun olmasıyla alakalı olabilir. Fotoğraflarınız aslında silinmiyor. Dondurulmanın mantığı hesabınızın görünmemesi yani gizli kalması. Instagram' da arama yapıldığında böyle bir hesabın olmadığının görünmesi. Yani paylaşımlar gizlendiğinde, sonrasında açıldığında, belli bir süre sonra kademeli resimler görülmeye başlanabilir. Her hangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor. 

Instagram hesabımı dondurdum ama açamıyorum hesap kapatıldı!

Bu durumun iki nedeni olabilir. Ya instagram kaynaklı sorun yani sistemsel hata, bu hata geçici de olabilir veya kuralların çinenmesi nedeniyle askıya alınan hesaplarda görülebilir. Bazende dondurma sırasında hesap askıda kalıyor ve kapatılmış gibi bir durumla karşılaşılıyor. Bu sorunun çözümü için daha önce hazırladığımız kapatılan instagram hesabı nasıl açılır haberimizi inceleyiniz.

Instagram hesabı ne kadar sürede kapanır veya instagramı dondurdum ne zaman açılır gibi sorular için yukarıdaki yazıyı tamamen okuyunuz.   

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 01:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal
Bilal - 6 gün Önce

Hesabımı dondursam 1 seneye yakın gir mesem hesabım kapatilirmi

Garantisi olmaz
Garantisi olmaz @Bilal - 5 gün Önce

Bunun net cevabı yok. Bazıların uzun zaman dondurulmuş şekilde kalıyorken, bazılarında ise böyle hesap olmadığı uyarısı veriliyor.

Melisa
Melisa - 6 gün Önce

Yağ benim hesabım kapatıldı

Belki çözüm olabilir
Belki çözüm olabilir @Melisa - 6 gün Önce

Yazının sonunda bulunan öneri konuya bakınız.