Instagram yedek alma özelliği geliyor

Instagram uygulamasına gelecek yeni bir güncelleme ile artık hesap yedeği alınabilecek. Facebook benzeri "verilerinin kopyasını indir" bölümü eklenebilir. Peki Instagram hesap yedeği nasıl alınır?

Instagram yedek alma özelliği geliyor
müşteri hizmetleri

Instagram' dan gelen bir açıklama kullanıcılarını çok memnun edecek. Instagram hesap yedek alma özelliği geliyor. Artık hesap yedekleme mümkün oluyor.

Bazı kullanıcıların başına gelen sorunlardan biri hesaplarının çalındığında giden veriler ve yanlışlıkla sildikleri fotoğraflar ve videoların gitmesi. İşte bu yenilik büyük oranda bu sorunu ortadan kaldıracak.

Önemli platformalara çok uzun zaman önce gelen bu özellik neden Instagram' a bu kadar geç geldi bilinmiyor. Belki de daha önemli yeniliklerle uğraşıldı. Ama her zaman Instagram destek konusunda sınıf' ta kaldı. Yardım konularının yetersiz olması ve iletişim formlarının kısıtlı olması, kullanıcılarını uzun zamandır rahatsız etmekte. Düşünün hesap çalındı başvurusu bile doğru düzgün yapılmamakta. Neyse gelelim konumuza. Peki nedir bu Instagram yedekleme özelliği?

Instagram yedek alma özelliği geliyor

Instagram hesap yedekleme

Şimdilik yedekleme konusunda fazla bir detay bulunmazken, videolar, fotoğraflar ve hikayeleri arşivleme olarak yer alması bekleniyor. Büyük ihtimal Facebook' ta olduğu gibi arşiv özelliği yani "Instagram verilerinin kopyasını indir" gibi bir bölüm oluşturulabilir. Birde telefonlardaki gibi alınan yedeği geri yükleme gibi bir bölüm olsa ne iyi olurdu.

Instagram yedek alma testlerinin henüz tamamlanmadığı açıklandı. Bakalım Instagram hesap yedekleme işlemi, bilgisayara, cep telefona ve her hangi bir yedekleme platformu üzerine yapılabilecek mi? Instagram müşteri hizmetleri...

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 10:14
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri