Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma

Instagram uygulamasına yeni bir özellik ekleniyor. Artık aktif olanlar simgesi geldi. Instagram çevrimiçi nasıl açılır ve Instargam çevrimiçi nasıl kapatılır yani yeşil nokta nasıl kapatılır ekran görüntüsü ile gösterdik.

Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma
müşteri hizmetleri

Instagram’ dan yeni bir güncelleme yolda. Facebook' ta gördüğünüz çevrimiçi simgesi Instagram' a da geliyor.

Hikayelere gelmesi beklenen "reaksiyon" ve "takipçileri silme" yeniliği test aşamasında devam ederken yeni bir özellik yolda. Çevrimiçi olan kullanıcıları artık yeşil simgeyle göreceğiz.

Yeşil nokta nedir? Instagram' ın çevrimiçi olanları gösterdiği yeniliğin adı. Kısa sürede kullanıcıların hizmetine açılacak olan bu özellik uygulamayı biraz daha renklendirecek.

Son görülme ile kullanıcıların çevrimiçi olduğu zaman aslında görülmekte. Ama messenger tarzı bir görünüme kavuşturmak isteniyor.

Artık gerçek zamanlı çevrimiçi olanları görebileceksiniz. Yeşil noktayı istediğiniz zaman açıp veya kapatabileceksiniz.

Instagram yeşil nokta kapatma

Yeşil nokta açma ve yeşil nokta kapatma ayarları: Son görülme gibi açma kapatma aynı şekilde yapılabilmekte. Instagram uygulamasını açıp ayarlar' a giriniz. Yani profile dokunup sonra çark simgesi yani ayarlar. Sonra seçenekler içerisindeki "hareket durumu" seçeneğini aktif veya pasit yapabilirsiniz. Burası şu an sizin en son aktif olduğunuzu göstermekte.

Not olarak instagram çevrimiçi olanları göremiyorum diyenler içinde bu özellik sizde kapalı olursa karşıdaki kişinin çevrimiçi olduğunu göremiyorsunuz. Bu özelliği kullanabilmek için cihaz instagram uygulamasının güncel son sürümüne sahip olması gerekiyor. Bazı cihazların işletim sürümü eskiyse desteklemeyebilir. Yani uyumlu olmayabilir. Yine de instagram iletişim formları veya sorun bildirimi yapabilirsiniz.

Instagram yeşil nokta çevrimiçi kapatma

instagram çevrimiçi olanları göremiyorum

Bu özellik çıktıktan sonra büyük ihtimal instagram çevrimiçi olanları göremiyorum veya çevrimiçi olanı görme gibi arayışlara girilecek. Bunun içinde bazı uygulamalar denenecek. Uyarı olarak bu tarz uygulamalar hesapların çalınmasına veya kilitlenmesine neden olabiliyor. Şimdiden uyaralım...

müşteri hizmetleri