Instagram Reels 1 dakika olmuyor 60 saniye yayınlanmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram Reels 1 dakika olmuyor şikayetlerin bir kısmı videolar 60 saniye yayınlanmıyor hatası şeklinde yazanlarda var. Gerekli araştırmaların yapılmadan riskli olacak işlemler yapılmamasını öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Reels video süresi 60 saniye olmuyor sorunu yüzünden pek çok Instagram kullanıcı hesaplarından reels videosu atamamaktadır. Son dönemlerde çok popülerleşen reels kullanımı sayesinde kullanıcılar yüksek takipçilere ulaşabilmiştir. Reels özelliğinin Instagram’ a ilk girdiği dönemlerde daha kısa süreli olarak kullanılmaktadır. Fakat son güncellemelere göre daha çok daha uzun videolar bu özellikte paylaşılmaktadır. Bununla birlikte pek çok problem de gelmiştir. 60 saniye olmuyor sorunu da bu problemler arasında yer almaktadır.

Reels 60 saniye video neden olmuyor

60 Saniye video neden yayınlanmıyor sorularının temelinde yatan sebep sanırız ya o gün olumsuz bir şeylerin geliştiğinden dolayı ya da hesaba bir yaptırım uygulandığını düşünüyoruz.

Reels videoları 60 saniye sorunu bildirimi kişilere geldiği zaman o video Instagram üzerinden paylaşılmamaktadır. Reels paylaşımı yapabilmek için ilk olarak bu sorunun tamamen çözülmesi gerekir. Kişiler video çektikten sonra müzik eklemek için Instagram özelliklerini kullanılır. Bu sırada 60 saniye olmuyor bildirimi geldiyse müzik ikonuna basarak istedikleri şarkıyı ekleyebildikleri gibi diledikleri sürede bu şarkıyı da uzatabilirler. Yani müzik ikonuna tıkladıktan sonra 30 saniye ya da 60 saniyeye yükseltmek mümkündür.

Eğer bu şekilde de hala sorun düzelmediyse ayarlar bölümüne girilmelidir. Buradan Yardım yazan kısma tıklamak gerekir. Daha sonra Sorun bildir bölümü üzerinden Instagram ekibi ile iletişim haline girilmelidir. Teknik ekibine tüm sorun detaylı bir şekilde aktarıldıktan sonra hesap incelemeye alınacaktır. Teknik ekip bu sorunu genelde 1 hafta içerisinde düzeltmektedir. Daha sonra bu özelliği yeniden kullanılmaya devam edebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Reels videoları kullanımı sayesinde insanlar hesaplarını çok daha farklı kitlelere ulaştırmaktadır. Reels özelliğinin bulunduğu keşfet üzerinden paylaşılan gönderiler pek çok kişinin hesabına düşmektedir. Aynı zamanda reels kullanarak viral olan akımları yapmak da kişilere oldukça takipçi kazandırır. Takipçi kazanmak istemeyen kişiler de eğlence amaçlı videolarını kullanmaktadır. Sadece kendi hesabı üzerinden paylaşarak kendi takipçileri bu gönderileri görebilir. Instagram fotoğraf paylaşma platformuydu. Son güncellemeler sonrasında ise video paylaşma platformu haline gelmiştir. Bunun devamlılığın sağlanması için reels çekmeye yönelik pek çok çalışma yapılmaktadır. Aynı zamanda reels çekmeye teşvik etmek için bu videoların keşfete düşmesi sağlanmaktadır. Instagram üzerinden çok takipçiye ulaşan kişiler de bu sayede fenomen olabilmektedir.

instagram Reels 1 dakika
Instagram Reels 1 dakika olmuyor 60 saniye yayınlanmıyor

Videolar 1 dakika olarak yüklenmiyorsa çözüm nedir?

İçeriğimizin bazı satır aralarında önemli bilgilendirmeleri bulacaksınız. Şu an oluşan durumun bir sistem arızası olma olasılığı bulunduğunu söyleyelim.

Çözümde şunları uygulayın:

  • Varsa başka bir hesabınızla kontrol ediniz. Yoksa arkadaşınızın hesabıyla yapabilirsiniz.
  • Denediğiniz videoların formatlarını değiştirerek deneyin. Birde cihazı değiştirin.
  • İşlem yapılan cihazın tarihini kontrol ediniz.
  • Hesabın türü değiştirilebilir. Ayarlarda gerekli bölüme ulaşacaksınız. İşletme veya diğerlerine bakınız. Denemeden sonra istediğinizde tekrar bireysel olana dönersiniz.

Telefon, uygulama ve güncelleme kontrolü

Telefonların sürümleri ile uygulamaların sürümlerinin uyumlu olması gerekiyor. Eski bir çok cihazda bu sebepten bazı özelliklerin çalışmadığı görülüyor.

Uygulamada yaşananlar için telefonun “uygulamalar” alanına girin, instagram’ a dokunun, içeriğindekilerden önbellek ve sonrasında güncellemelerin kaldırılması yeterli görülecektir.

Diğer bir öneri instagram’ ın önceki sürümlerden bir kaçını cihaza kurmanız olacak.

Hesaplardaki aksaklıklar

Bunun testini ise profildeki bir şeyi değiştirmeye çalışınca anlaşılacak. İzin verilmediğinde ya ceza ya sistem sorunu aklımıza gelecek. Şüpheli görülen işlemlerde ise güvenlik önleminden dolayı geçici bir engel uygulanır.

Bilgisayar kullanılarak oturum açılmasını da öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.