Instagram Reels tam ekran nasıl yapılır?

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Instagram Reels tam ekran yapamıyorum sorunu sizde de var mı? Bunu yazanların bir kısmı Reels tam ekran nasıl yapılır şeklinde de bilgi amaçlı hazırlıyorlar. Bizde hem başlıktaki konuya, hem de tam ekran yapılmıyor sorununa yanıt vermeye çalışacağız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram Reels tam ekran sorunu

Bu başlıkta videoları tam ekran yapamama ve izlerken ekran boyutunda değişememe sorununa yönelik öneri bilgilere yer vereceğiz.

Normal şartlarda Instagram videoları tam ekranda izleme mümkünse, lakin son zamanlarda sorun yaşıyorsanız, öncelikle son zamanlarda cihazınızda ne gibi değişiklikler yaptınız bunu düşünmenizi öneriyoruz. Bunun dışındaki olası sebeplere aşağıda yer vereceğiz.

Instagram Reels tam ekran yapılmıyor mu?

  • Telefonunuz bunu destekliyor mu?
  • Hesabınızı başka cihazda denediniz mi? Cihazınızı başka hesapla denediniz mi?
  • Telefonun tarih kısmı doğru mu?
  • Telefonun yeteri kadar boş alana sahip olup olmadığına baktınız mı?
  • Uygulamanın ve cihazın içerisinde yaptığınız bir değişiklik var mı?
  • Hesabınızla alakalı olumsuz bir gelişme oldu mu?

Bunların bir bir kontrol edilmesi gerekiyor.

image 13
Instagram Reels tam ekran nasıl yapılır

Instagram Reels tam ekran yapma önerileri

Aşağıya buna yönelik bir örnek uygulama bıraktık. İsterseniz o veya benzeri bir uygulama ile denersiniz, ister aşağıdakilerle ilerlersiniz.

Kendi videolarınızı ve başkalarının videolarını deneyin. Artı Reels olmayan videolarla da kontrol edin.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Video oynatmaya yönelik bir olumsuzluk olup olmadığını anlamak için farklı cihazlarla denemek gerekiyor.

Telefonunuza artı bir video oynatıcı uygulama ve codec kurulu olmasını öneriyoruz. Bu daha çok eski telefonlarda gerekiyor.

Cihaz testinden sonra cihazla alakalı durumlar ve hesapla alakalı durumlar için bir dizi denenecek yöntemler olacak. Örnek hesabın tür değişikliği ve cihazın içerisinde ufak tefek işlemler gerekiyor.

Telefona yönelik işlemler

Kullanılan telefon Android ise, Uygulamalar denilen alandan Instagram’ ı bulun ve içerisinde girin. Sonrasında önbellek, veri ve güncelleme kaldırma yapın.

iPhone kullanıcıların ise, uygulamaya erişim izinlerinin kontrol edilmesi, uygulamanın ayarlarındaki önbellek temizliği ve iPhone’ da Genel bölümünde yer alan Sıfırla seçeneği içerisinde ağ ayarların sıfırlanması denenecek yöntemlerdendir.

Hesaba yönelik işlemler

Hesabın yaptırıma uğramasından dolayı, kısmı veya genel bir kısıtlama görülebilir. Örnek uygulamanın bazı özellikleri çalışmayabilir.

Yukarıdaki durumun denenmesi adına, profilinizde bir şeyi değiştirip kaydetmeye çalışın. İzin verilmiyorsa, geçici bir durum veya yaptırım anlamı taşır. Ceza alan bir hesabın işlem yapması genelde zor olur.

Hesabınız türünü değiştirin

Uygulamanın ayarlarında hesabın türünü işletme olarak değiştirip deneyin. Sonradan tekrardan istediğinizde kişisel olan hesaba dönersiniz.

Instagram Reels tam ekran yapma uygulaması

Eğer siz de fotoğraf ve videolarınızı kırpmak istemiyorsanız, Instagram fotoğraflarını tam ekran yapmanın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz.  Bunun için Google Play üzerinden bir uygulama indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı indirerek siz de tam ekran yapabilir böylece kırpmanıza gerek kalmadan paylaşmış olacaksınız. Bu uygulamanın adı da no crop pic for Instagram uygulamasındır.

Bu uygulamayı indirerek istediğiniz fotoğrafı kırpmadan Instagram’a ekleme yapabilirsiniz. Böylece kırpmaya kıyamadığınız fotoğraflar artık kırpmayı gerektirmeyecek. Siz de çok kolay bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın sunduğu bu güzellikler sayesinde siz de hemen fotoğrafınızı düzenleyebilir ve istediğiniz şekilde Instagram’da paylaşım yapabilirsiniz.  Instagram tam ekran yapma sayesinde fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi paylaşın.

Not: Benzeri farklı uygulamalarda bulunmakta. Bu uygulamayı örnek olarak belirtmek istedik. Ancak, zamanla uygulamanın işlevsel olma durumlarını dikkate şimdiden alın.

Instagram Reels tam ekran yapma sorunu Instagram’ a bildirme

Uygulamanın ayarlarındaki Yardım alanında uygun olan bir başlıkla sorununuzu iletin. Tabi yukarıdakileri harfiyen uygulayanlar için bu önerimiz geçerlidir.

image 12
Instagram Reels tam ekran yapamıyorum

Neden Instagram kullanmalıyız?

Günümüzde bu uygulama oldukça fazla kullanılan uygulamalardan biridir. Bu uygulamayı kullanmak istemenizin de buna bağlı olarak birçok amacı olabilir. Örneğin bu uygulamayı bir ticaret amacıyla kullanabilirsiniz ya da takipçi sayısını arttırmak fenomen olmak amacıyla da tercih edebilirsiniz. Üstelik sadece eğlenmek amacı ile de kullanmayı istiyor olabilirsiniz. Bu noktada tercih tamamen size bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Siz de uygulamayı neden kullanmak istediğiniz farklı nedenlere bağlı olarak ortaya koyabilirsiniz. Uygulamayı düzenli kullanarak birçok takipçiye ulaşabilir. Birçok farklı getiri de elde edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı sık sık kullanmalı düzenli fotoğraf, video paylaşmalısınız. Instagram kullanımı için siz de kendinize bir neden bulabilirsiniz.

reels tam ekran sorunu
Takipçi arttırma sorunları

Instagram nasıl takipçi arttırılır?

Bu uygulamada takipçi arttırmanın ilk önceliği düzenli ve istikrarlı olmaktır. Siz de uzun süre boyunca düzenli fotoğraf ve video paylaşarak uzun vadede takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda attığınız fotoğrafların kalitesi de takipçinizin artmasını sağlayacaktır. Bu noktada kaliteli içerik üretmeye özen göstermeli ve kaliteli içerik üretmek için çaba göstermelisiniz. 

Tüm bunları uyguladığınızda siz de istediğiniz gibi takipçi arttırmaya başlayacaksınız. Fazla takipçinizin olması bu uygulamadan reklam alacağınız ve para kazanacağınız anlamına da gelmektedir. Ne kadar fazla takipçiniz olursa o kadar da fazla para kazanırsınız. Instagram takipçi arttırmak için istikrarlı olmaya çok özen göstermelisiniz.

Instagram Reels tam ekran nasıl yapılır makalemizin sonuna geldik.

Sonraki öneri başka bir makaleler:

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir