Instagram Reels video izlenme sayısı görünmüyor

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

Yapılan paylaşımların bir kısmında Instagram Reels video izlenme sayısı görünmüyor sorunu yaşıyor musunuz? Reels görüntüleme sayısı gözükmüyor şeklindeki şikayetlerin bir çoğunun temelinde kişinin yaptıkları yattığını düşünüyorum. İçeriğimize eklediğimiz önerilerin bir kısmı her kullanıcı için geçerli olmayabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram Reels izlenme sayısı gözükmüyor sorunuyla uğraşan kullanıcıların sayısı son dönemlerde artmıştır. Bu sorun özellikle son güncellemelerden sonra ortaya çıkmıştır. Reels izlenme sayısı pek çok kullanıcı için değerli olduğu için kişilerin canını sıkabilen bir durumdur.

Uyarımızı yaparak yazımıza devam edeceğiz. Şu an oluşanın belki geçici bir durum olacaktır. Diğer ağlarda bugün çıkan uyarı var mı diye araştırabilirsiniz. Belki bulunduğunuz bölgede bir engelleme var ve şu an kısmi aksaklıkların yaşandığı bir zamana denk gelmiş olabilirsiniz.

Reels görüntüleme sayısı neden bu kadar önemli?

Reels izlenme sayısı Instagram üzerinden popüler olmayı artırmak için pek çok kullanıcının kullandığı bir yöntemdir. Instagram’ın son özelliklerinden biri olan reels sayesinde kişiler kendi hesaplarını öne çıkarmaktadır. Bu da uzun vadede takipçi ve etkileşim arttırmak için önemlidir. Instagram bu özelliğin kullanılması için videoların öne çıkarmasına yardımcı olur. fakat izlenme sayısının artırılması hesabın kendisine aittir. Yani videonun kalitesi, özgünlüğü herkese hitap etmesi gibi konular sayesinde videoların izlenmesi artar.

Videonun izlenmesini artırmak için doğru etiketlemeler de önemlidir. Videonun içeriğine uyumlu bir etiket yapmak izlenmeyi artırır. İzlenmesi yüksek olan vidolar ise keşfete çok daha çabuk düşer. Bu sayede izlenme sayısının artmasıyla birlikte yorum, beğeni ve takip gibi diğer etkileşimlerin artması da sağlanmış olur.

Reels videoları hesabın aktifliğini de artırır. Etiket yapılmasa bile aktif hesaplar keşfete düşer. Düzenli olarak video paylaşan kişiler bir süre sonra yüksek takipçilere ulaşabilir. Bu durumun da aslında pek çok açıdan avantajı vardır. Yüksek takipçiye sahip ve yüksek etkileşimli sayfalar başkalarının dikkatini çeker. Reklam gibi teklifler gelerek kişiler gelirlerini Instagram üzerinden sağlayabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sayfa takiplerinde ve sponsorlu anlaşmalarda buradaki durum önem arz edebiliyor.

Instagram izlenme sayısı görünmüyor çözümü

Instagram reels izlenme sayısı görünmüyor çözümü için ilk olarak uygulamanın güncel olduğundan emin olmak gerekir. Güncelleme yapıldıktan sonra hala düzelmiyorsa Instagram’ı silip bir süre bu şekilde beklemek gerekir.

Teknik sorunlar yüzünden izlenme sayısının görünmemesi gibi durumlar oluşabilir. 2- 3 saat bekledikten sonra Instagram en baştan indirilip hesaba girilmelidir. Daha sonra izlenme sayısının arttığı gözlemlenir. İzlenme sayısı çok geç düştüğü için bazen bu gibi sorunlar görülebilmektedir. Eğer çok uzun sürede izlenme sayısı gözlemlenmediyse teknik destek ekibinden yardım almak gerekebilir. Teknik destek ekibine sorun anlatıldıktan sonra hesap bir süre incelemeye alınacaktır. Oluşan sorun ise en fazla 1 hafta içerisinde düzelecektir.

Test adına yapmanızı önereceğimiz adımlarımız şöyle:

 • Telefonunuzu ve WiFi kullanıyorsanız modeminizi kapat aç yapınız. Uzun soluklu çalışmalarda kimi zaman araka planda yolunda gitmeyen bir şeyler görülebiliyor. Böyle durumlarda hem modeminiz hem ağda kullandığınız cihazların kapatılarak biraz bekletilip açılmasını öneriyoruz.
 • Anlık oluşan problemlerin bir kısmında beklemeniz sağlıklı görülür. Bekledikten sonra sistemin kapatılması gerekiyor. Tarih ayarında yanlışlık olmasından dolayı kullanımda sıkıntı çıkacaktır.
 • Uygulamaya gelen güncellemelerin sebep olması mümkündür. Kaldırıp önceki bir sürümle deneyiniz.
 • Hesabınızın ve uygulamanızın ayarlarını kontrol ediniz. Eklenmemiş olan telefon numarası, mail ve diğer oturum açma seçeneklerinden birini daha kullanınız. Orada kimlik isteyebiliyorlar.
 • Bilgisayar kullanımınız varsa birde oradan test edebilirsiniz.
Reels video izlenme sayisi 1
Instagram Reels video izlenme sayısı görünmüyor

Hesaba uygulanan yaptırımlar

Bunu iki başlıkla anlatabiliriz. Birincisi şikayete neden olacak davranışların sergilenmesi. İkincisi ise, şüpheli görülecek davranışların hesapta görülmesi.

Test adına profilinize ulaşabiliyorsanız mümkünse hakkınızda olan alanda bir şeyleri değiştirin veya yeni bir metin yazınız. İzin vermezse ağın yaptırımı başlattığı anlara şahit olacaksınız.

Geçici dediğimiz yaptırımların dışında birde şüpheli şeylere neden olacak eylemlere bulaşan hesapların kullanımları kısıtlanabilir.

Reels video izlenme sayisi 2
Instagram Reels izlenme sayısı gözükmüyor

Reels görüntüleme sayısı görünmüyor instagram kullanıcılarının çok az bir kısmında yaşanabiliyor. Buradaki en iyi olasılığın hesaba uygulanan yaptırımla izah edileceğini söyleyelim. Yukarıdakilere göz atanların duruma göre işlem yapmadan ve hesabını kullanmadan bir günün dolmasını bekleyebilirler.

Kullanılan uygulama ve yazılımdaki problemler

Hem yazılımlarda hem uygulamalarda ortak oluşabilen sorunlardan biri bazen güncellemelerle ortaya çıkabiliyor. Çakışmaların yaşanmasına sebep olacak her türlü etkenin yapılan testlerle ortaya çıkarıldığını belirtelim. Çoğu içeriğimizde bunlara değindik.

Yeni bir versiyona geçiş yaptıktan hemen sonra yaşadığınız olumsuzluklarda önerimiz önceki bir versiyonun denenmesi olacak. Zamanla kullanıma bağlı çeşitli hataların çıkması her sürümde mümkündür. Öncekilerden bir kaçında yaptığımız denemelerde çıkan aksaklığın son bulduğunu görmüşüzdür.

Diğer bir önerimiz ise, telefonunuzdan uygulamalara girip, instagram yazanı bulup ve içerisine geçtiğinizde ilgili seçeneklerin çalıştırılması olacak. Bir çok hatanın çözümünde kullanıldığını belirtelim. Birde sonradan kurduğunuz uygulamaların bu ağın düzgün çalışmasına engel olabilir.

Instagram Reels düşük izlenme sayısı sorunu

Instagram Reels’ın düşük izlenme sayısı yaşıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir:

• İçerik kalitesi: Reel’iniz görsel olarak etkileyici ve eğlenceli değilse izlenme sayısı düşük kalır. Ses kalitesi de önemlidir.

• Konu uygunluğu: Popüler ve trend konulara odaklanın. Kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde orijinal fikirler geliştirin.

•Etiket kullanımı: Uygun etiketler kullanarak Reel’inizin keşfedilme şansını artırın. En çok 50 etiket kullanın.

• Yayın zamanı: Aktif kullanıcıların olduğu saatlerde yayınlamaya özen gösterin. Sabahları ve akşamları daha yüksek izlenme elde edebilirsiniz.

• Hikayeden paylaşım: Reel’inizi hikayenizde paylaşarak takipçilerinize duyurun ve onları Reel’e yönlendirin. Böylece ilk izleyicileri garantiye almış olursunuz.

• Keşfedilen kategoriler: Instagram algoritması popüler kategorileri ön plana çıkarıyor. Kişisel gelişim, eğlence, müzik, oyunlar vs. gibi kategoriler daha çok izlenme alır.

Yukarıdaki ipuçlarını denerseniz Instagram Reels izlenme sayınızı artırma şansınız artar. Ayrıca rekabetçi anahtar kelimeler ve benzer içerikleri inceleyerek trendleri yakalayabilirsiniz. Deneme yanılma yoluyla deneyebileceğiniz daha fazla yöntem vardır.

Instagram Reels video izlenme sayısı görünmüyor sorununa yönelik zaman zaman bir kaç gün beklemek en iyi seçenek olabiliyor. Olur da, hesabınıza yönelik bir yaptırım varsa, sorun bildirimini buna göre yaparsınız. Artı hesabınızı doğrulamanızı da öneriyoruz.

Reels sorunları için bildirimde bulunma

Instagram’a Reels özelliği ile ilgili sorun bildiriminde bulunmanın birkaç yolu vardır:

 1. Uygulama içinden bildirim:
 • Instagram uygulamasını açın.
 • Profilinizin üst kısmındaki üç çizgiyi seçin.
 • “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 • “Yardım” bölümünü seçin.
 • “Yanlış bir şey mi var?” butonuna basın.
 • Sorunu açıklayan bir başlık girin ve detayları yazın.
 • “Gönder” butonuna dokunun.
 1. Instagram web sitesi üzerinden:
 • Instagram.com sitesine gidin.
 • Sağ üstteki üç çizgi menüsünü açın.
 • “Ayarlar” seçeneğini tıklayın.
 • “Yardım” bölümüne gidin.
 • “Yanlış bir şey mi var?” butonuna basın.
 • Gerekli ayrıntıları girin ve “Gönder”e basın.
 1. Doğrudan e-posta gönderme:
 • [email protected] mail adresine gönderimde bulunun.
 • Konu satırında sorunu özetleyin.
 • Mailinizde sorunun ayrıntılarını, hesabınızın kullanıcı adını ve diğer kişisel bilgilerinizi belirtin.

Sorun bildiriminizde sorunu net ve açık bir şekilde anlatmaya, ekran görüntüleri paylaşmaya ve istediğiniz çözümü belirtmeye özen gösterin. Böylece Instagram sorunu daha iyi anlayıp çözüm üretebilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.