Instagram Reels WhatsApp' ta kullanma

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

WhatsApp, Reels videolarının oynatılması için çalışmaların başladığı yönünde bilgisi Twitter’ da duyuruldu. Şu an bir ülkede denemelerin yapıldığı söyleniyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TikTok’ un başını çektiği video özelliği sonralardan instagram platformuna geldi. Şirketin kullanıcı sayısında ve izleme oranlarında başarı elde ettiğini söyleyebiliriz. Şimdi ise WhatApp üzerinde Reels özelliğini çalıştırmayı planlayan şirketin testlere başladığı söyleniyor.

Instagram Reels, WhatsApp’ ta kullanılabilecek. Paylaşılan linklerin sonucu direk oynatılan videolara dönüşecek. Birisi size URL gönderdiğinde video halinde oynatabileceksiniz. Yani tıklayıp instagram’ e gitmenize gerek kalmıyor.

Entregre çalışmalarının yapıldığı bilgisi yer alırken sanırız önce Hindistan denemelere başlamış.

Çıkış tarihinin belli olmadığı yenilik için herkes aynı anda mı kullanacak yoksa kademeli halde yayına mı alınacak net bilinmiyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde şirketin bazı uygulamalarında platformların birleştirme kararı alınmıştı ve sanırız bazı özelliklerin ortak kullanıma sahip olacağını düşünüyoruz. Aynı ayrı kullanmak yerine ortak kullanımla proje üzerinde daha verimli çalışılabilir diye düşünüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yakında bir çok özelliğin birleştirilerek kullanılacağına şahit olabiliriz. Birbirini tamamlayan projelerin çoklu uygulama kullanımları, kullanıcıların dikkatini çekerek aktif kullanımların devamını getirecektir. Yeniliklere ayak uyduramayan çalışmaların sonu hüsranla sonuçlanır.

Instagram Reels WhatsApp' ta kullanma
Instagram Reels WhatsApp’ ta kullanma
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir