Instagram reklam çıkmıyor görünmüyor sorunu

Andronova
3 Minimum Okuma

Instagram reklam nasıl oluşturulur ya da reklam oluştururken hata alıyorum reklamlarım görüntülenmiyor diyenler oluyor. Bunun olasılıklarını sizin için araştırdık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram reklamlarını nerede oluşturabilirim ve Instagram reklam yayınlamak için Instagram hesabımın olması gerekir mi gibi soruların yanına birde reklamlarım görünmüyor eklendi. Reklamı yayınlandım çıkmıyor sorun değilde belki robotların reklamı algılaması ve ona göre yayın akışını oluşturması gerekebilir.

Instagram sayfasında reklam verme işleminde Facebook şartı bulunuyor. Kısaca bu sistemi kullanılıyor ve bağlantı yapılarak panele ulaşılıyor. Resmi sitenizin veya mağazanızın reklamını yapmanız için güvenilir hesap olması şartı aranabiliyor. Yani durdurulan hesaplarda doğrulanması istenilebiliyor. 

 Son yıllarda hızla büyüyen Instagram’ ı daha kullanışlı hale çevirebilirsiniz. Kazançlı hale çevirmede reklamların önemini göz artı etmeyiniz.

Instagram reklam neden görünmez?

 • Facebook hesabınızda sorun varsa
 • Hesap doğrulamasının tam yapılmadığında
 • Kredi kartında veya sosyal hesapta şüphe algısı
 • İlk yayınlandığında reklamın algılanması süresi olduğundan
 • Rekabeti yüksek anahtar kelimelere odaklanmasından ve reklam bütçesinin yetersizliği
 • Reklam belli bir süre (1 gün veya 2 gün) yayınlandıktan sonra görünmüyorsa şikayetler olmuş olabilir
 • Sık sık reklam ayarlarının değiştirilmesi
 • Instagram reklam hesabını doğru şekilde Facebook’ a bağlanmadıysa (doldurulması gereken alanlar)
 • Reklam yapılandrımasında eksiklikler

Kapatılan reklamlarla alakalı konumuz https://www.andronova.net/facebook-instagram-kapatilan-reklam-hesabini-acmak-h484.html 

Instagram reklam vermeden önce

Instagram’ da ve Facebook’ ta takipçileri artırmak ve hesap / sayfa güçlendirmek için en iyi yol, Instagram kullanıcılarının akışlarında görmeyi istedikleri kaliteli ve markayı öne çıkaran içeriklerin oluşturulması. Eğer güçlü içerik oluşturursanız, gönderilerinizde ilgi çekici içeriklerin ön plana çıkaran bir algoritma kullanan “Keşfet” sekmesinde yer alan gönderleri beğenen kişileri, takip eden kişileri ve haberler sekmesinde yer alacağı için, sizi takip etmeyenlerinde sayfanızı incelemeleri olasılığı artacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram’ ı kulanarak, işiniz ve pazarlamalarınızı artık gündelik iş olarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak: Instagram’ da mağazanızı veya mağazalarınızı gösteren bir aviş paylaşın. Aynı zamanda yarışma düzenleyin. Resmi web sitenizde bu paylaşıma yer verin ve etkileşimi güçlendirin. Instagram iletişim için Instagram müşteri hizmetleri haberimizi inceleyebilirsiniz.

Instagram reklam çıkmıyor görünmüyor sorunu

Reklam başvurusunda bulunmak için:

 • Instagram reklam vermek için “www.facebook.com/adsmanager” girin
 • Yeni reklam oluşturmadan “Hızlı oluşturma akışına geç” tıklayın
 • Kampanya adını, satın alma türünü ve kampanya amacını belirleyin    

Instagram reklam vermek için başvuru adımlarıInstagram reklam kampanya ayarları

Instagram reklam nasıl verilir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Reklam yayınlamaya çalıştığınızda “Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir şeklinde bir hata aldıysanız, aşağıda ilişkili haberler bölümünde yer alan “Kapatılan reklam hesabını açmak” konusuna bakabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 02:02

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir